info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

انواع ام دی اف موجود در بازار ایران

1- ام دی اف با روكش پی وی سی :

در اين دربها طرح مورد نظر به وسيله سی ان سی روی ام دی اف اجرا می شود و سپس با استفاده از اين ورقها طرح ام دي اف به مرحله توليد مي رود و پس از ساخت درب، درب ساخته شده را براي وكيوم كردن روكش پی وی سی وارد دستگاه ممبران مي شود و روكش پی وی سی با ضخامت های 0.2 يا 0.4 ميلی متر بر روی درب وكيوم می شود به طوری كه كاملاً در تمام شيارهاي پی وی سی حركت كرده و پس از روكش كردن پی وی سی طرح سی ان سی قابل مشاهده است. در حال حاضر بيشترين استفاده از ام دی اف روكش پی وی سی در توليد درب ضد سرقت ايرانی و ترك می باشد و براي دربهای داخلی آپارتمان هم می توان از اين روكش استفاده نمود.

قابل ذكر است كه در برخی از مدلها به صورت برجسته، تركيب با شيارهاي CNC اجرا می شود بدين صورت كه برجستگی ها جداگانه طراحی شده و سپس اين قطعات روی درب چسبانده می شود و در نهايت همانند قبل روكش PVC وكيوم می شود و اين مدل دربها نياز به رنگ آميزی ندارد و اصطلاحاً خود رنگ است.

2- ام دی اف خام :

ورق خام 3 ميلی متر را بدون هيچ روكشی بيشتر برای ساخت درب های كمد ديواری استفاده می كنند و اين دربها نياز به رنگ آميزی دارند و از آنجایي كه اين ورق جهت كاهش هزينه می باشد، كم هزينه ترين شيوه رنگ آميزی آن استفاده از رنگ های ساختمانی و اجرا به وسيله غلطك می باشد.

برخي از توليدكنندگان درب ضد آب ABS روکش های ای بی اس خود را بر روی دربهای 3 میل ام دی اف خام پرس می کنند و استفاده از این درب به عنوان خام برای تولید درب ضد آب ABS توصیه نمی شود.

3- ام دی اف روکش چوب :

یک لایه نازک ورق چوب بر روی ام دی اف پرس می شود و این لایه چوب را از گونه های مختلف چوب تهیه می کنند، دربهای ام دی اف ساخته شده با روکش چوب نیاز به رنگ آمیزی دارد و در تولید درب ضد سرقت ایرانی و ترک از ام دی اف با روکش طبیعی چوب استفاده می گردد.

رایجترین ام دی اف روکش چوب در صنعت درب ام دي اف روکش ملچ می باشد که ورق های مسطح آن با ابعاد 220*122 در بازار عرضه می شود، ورق مورد استفاده در درب روکش ملچ با روکش 3 میل را بیشتر برای دربهای داخلی و با روکش 5 و 8 میل را برای درب وروی استفاده می کنند.

نکته قابل توجه در مورد ام دی اف روکش چوب این است که در گذشته و به طور محدود در حال حاضر روکشهای چوب با ضخامتهای کمتر از یک میلی متر بر روی نئوپان یا ام دی اف پرس می شد و در ساخت مبلمان و درب از آن استفاده می کردند که عمل پرس کردن روکش چوب در کارگاه ها نیز قابل انجام است. در حال حاضر ورق ام دی اف روکش چوب که عمدتاً روکش ملچ نیز می باشند در کارخانه بدین صورت تولید می شود که می توان گفت از خمیر چوب کاغذهایی با رگه های چوب تقریباً منظم تولید و بر روی ام دی اف کشیده می شود.

شما می توانید دربهای ام دی اف خود را از شرکت سهند درب سلماس و آتار درب سلماس و مرسین در تهران واقع در میرداماد تهیه فرمائید.


برخی دیگر از دانستنی های درب

رنگ آمیزی روکش چوب
رنگ آمیزی در سطوح منحصر به فرد اغلب می تواند یک چالش ایجاد کند و امروز ما می خواهیم دو نوع مختلف تکنیک های رنگ آمیزی بر روی دو نوع مختلف روکش چوب ارائه کنیم. روکش چوب از چوب واقعی ساخته شده با یک پوشش صاف و متخلخل ساخته شده است. در پایان های مختلف موجود می خواهیم به شما بگویم که چگونه می توانید اثرات آبرنگ پرطرفدار را در سطوح نور و تاریکی به دست آورید
ادامه مطلب
چه درب هایی برای دست شویی و حمام استفاده می شود
درب ای بی اس: برای ساخت درب ضد آب ای بی اس باید از ام دی اف 3میلیمتر خام باشد که با مایع رزین ای بی اس آغشته می شود و در آخر تمام سطح درب ضد آب با ورق 1.2 میلیمتر ای بی اس پوشانده شود.
ادامه مطلب
درب ضد سرقت لابی و ویلایی
درب ضد سرقت دو لنگه لابي از دربهاي تك لنگه از امنيت كمتري برخودار است و رگلاژ اين نوع دربها در كارخانه و در محل پروژه و نصب آن بسيار سخت مي باشد به دليل اينكه يك طرف درب بر روي لنگه درب مي نشيند و همين دليل باعش كاهش مقاومت درب مي شود.
ادامه مطلب
درب ضد سرقت سور ترکیه
لنگه درب ضد سرقت سور ترکیه از 2 لایه ورق 1.5 میلی متر تشکیل شده است که ما بین انها فوم پلی اورتان فشرده تزریق شده است قطر لنگه درب ضد سرقت سور ترکیه 7 سانتی متر بوده و در مورد امنیت درب های ضد سرقت سور می توان بیان کرد دارای قفل های 14 زبانه مولتی لاک می باشد.درب ضد سرقت سور ترکیه دارای 6 عدد پیم ثابت پشت لولای گاو صندوقی می باشد. روزت هایی از جنس الماس دارد که امکان سوراخ کردن با دریل را بر روی قفل درب ضد سرقت غیر ممکن کرده است.
ادامه مطلب
}