info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

درب ضد آب

اصلاح درب ضد آب برای درب هایی که ساختار چوبی دارند کمی قابل تامل می باشد. این اصلاح معمولاً توسط افرادی بیان می شود که اطلاعات زیادی درباره مصنوعات چوبی ندارند و طلب درب ضد آب از فروشندگان می کنند. همان طور که از کلمه ی درب ضد آب مشخص است باید دربی باشد که از هیچ قسمت درب با در معرض گیری رطوبت واکشیدگی در درب رخ ندهد.  این اتفاق نمی افتد مگر اینکه ساختار کامل درب از موادی باشد که جز چوب و مصنوعات چوبی به حساب نیاد. بعضی هم بر این باور هستند که درب هایی که روکش PVC  می شوند در ضد آب می باشند در صورتی که باید به نکات زیر توجه شود.

دربی که روکش PVC دارد در قسمتی از درب رویه PVC برش داده شده تا بتواند بر روی رویه دیگر قرار گیرد و روکش کامل شود و در زمان بلند مدت می تواند همین روی هم افتادن PVC عاملی باشد برای ورود رطوبت و آماس چوب. از طرفی دیگر جای قفل و جای لولا و جای دستگیره بر روی درب سوراخ کاری می شود و این قسمت های درب نیز دسترسی به رطوبت پیدا می کنند. از درب های روکش ملامینه نیز نمی توان به عنوان درب ضد آب نام برد به دلیل اینکه این درب های نیز دقیقاُ مشکلات درب های روکش PVC را دارند.
یک روشی که می توان برای افزایش مقاومت درب در برابر رطوبت استفاده کرد ( نه درب ضد آب ) استفاده از رزین های مقاوم کننده در برابر آب می باشد. این رزین ها پلی استر مانند می باشند و رنگ روکش را تغییر نمی دهند و حتی می توان در قسمت هایی که جای لولا و قفل در می آید از این رزین استفاده کرد. پس بدرستی متوجه شدیم که واژه ای به نام درب ضد آب در مصنوعات چوبی وجود ندارد درب ضد آب را باید از موادی پلی مری و PVC و غیره تولید کرد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

درب ضد حریق مورد تایید آتش نشانی

درب ضد حریق دارای وزن تقریبی 120 کیلوگرم می باشد، میزان عرض درب ها با چهارچوب نیز 1200 سانتی می باشد که برای محاسبه بازشو مفید باید ۱۵ سانتی متر از این عدد کم کنیم تا بازشوی مفید بدست آید، چهارچوب درب ضد حریق فلزی به صورت بدون پرواز است و در کنار سنگ و یا دیوار می نشیند

دامه مطلب
تفاوت درب ضد سرقت ترك و چيني

چهارچوب دربهای ضد سرقت چینی به صورت تخت بوده و اختلاف کمی بین سطوح بیرونی و لنگه درب وجود دارد، در حالی که این اختلاف در دربهای ضد سرقت ترک بیشتر می باشد.

دامه مطلب
بررسی عوامل موثر دربالا بردن امنیت درب های ضد سرقت

نوع قفل های به کار برده شده در درب های ضد سرقت ، مهم ترین عامل در بالا بردن ضریب امنیت آن می باشد. هرچه تکنولوژی مورد استفاده در ساخت قفل ها بهتر باشد ، امنیت قفل و در نتیجه امنیت درب ضد سرقت بالاتر میرود.

دامه مطلب
انواع رویه و روكش درب ضد سرقت

در ایران معمولاً رویه های متفاوت و متنوعی بر روی درب های ضد سرقت نصب می شود این در حالی است که مشتریان اغلب به این تنوع توجه زیادی ندارند و این به خاطر عدم اطلاعات دقیق در مورد درب ضد سرقت می باشد.

دامه مطلب
}