نكات مهم در خريد درب ضد سرقت

امروزه استفاده از درب ضد سرقت بدلیل مزایای بسیار زیاد آن رواج زیادی پیدا کرده است و در اغلب ساختمان های جدید از این درب ها استفاده می شود. مهم ترین دلیل برای خرید درب ضد سرقت استحکام و مقاوم بودن آن نسبت به سایر درب ها می باشد که این امر سبب افزایش امنیت می شود.


درب ضد سرقت تفاوت های بسیاری در مواردی همچون ظاهر ، جنس و تعداد قفل ها ، لولا ها و... با درب های معمولی دارد و با تقویت سیستم قفل آن می توان گفت تا 99% غیر قابل باز شدن هستند. اما نکات مهمی که پیش از خرید درب ضد سرقت می بایست به آن توجه نمود را در این مقاله به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. چنانچه قصد مشاوره ، خرید و یا اطلاع از قیمت درب ضد سرقت را دارید می توانید با مشاورین آرتام سازه در ارتباط باشید.


جنس چهارچوب درب ضد سرقت

شاید یکی از مهم ترین نکات پیش از خرید درب ضد سرقت مربوط به جنس چهارچوب باشد. مسائلی همچون جنس و چهارچوب آن و یا ضخامت چهارچوب برای درب جز اولویت های مهم در هنگام خرید می باشد. عموما برای تولید درب ضد سرقت از چهارچوب هایی با ضخامت 1.8 میلی متر استفاده می شود. چنانچه چهارچوب از متریال مناسبی برخوردار نباشد عملا درب ضد سرقت هیچ کارایی نداشته و به راحتی می توان آن را از طریق چهارچوب باز نمود. همچنین عدم چهارچوب مناسب سبب نصب نا مناسب لنگه ی درب شده و مشکلاتی را بعد از گذشت مدت زمان مشخص به وجود خواهد آورد.


معمولا درب های ضد سرقت ایده آل دارای چهارچوب هایی با جنس فلز که با استفاده از آلیاژهای با کیفیت ساخته شده است می باشند. علاوه بر این جوش اتصالات این فلز ها در داخل چهارچوب می بایست به درستی انجام گیرد تا مقاومت بالایی داشته باشند.


استفاده از لولاهای با کیفیت

به دلیل استفاده از متریالی همچون فولاد در دل درب ضد سرقت ، وزن این درب ها نسبت به سایر درب ها بالاتر می باشد. این موضوع باعث می شود که جهت تولید درب ضد سرقت نیاز به لولاهای قوی و با کیفیت برای نگه داشتن وزن بالای درب باشد. در این درب ها از دو لولای با کیفیت می بایت استفاده شود و همچنین بلبرینگ های بکار رفته در آن ها می بایست کیفیت بالایی داشته باشند.


جنس رویه درب ضد سرقت

روکش های درب ضد سرقت متنوع است و دارای مدل های گوناگونی می باشد. همخوانی این رویه ها با محیط پیرامون یکی دیگر از مسائلی است که پیش از خرید درب ضد سرقت بایستی درباره آن فکر نمود. بدین معنی که علاوه بر ظاهر بر اساس ویژگی های روکش در مکان های مختلف استفاده شود. به طور مثال درب ضد سرقت با روکش MDF در مقابل آفتاب مقاومت کمی داشته و پس از مدتی دچار رنگ پریدگی می شود. پس در فضاهایی که نور مستقیم آفتاب به درب برخورد می کند نباید از این مدل روکش استفاده نمود و این روکش ها مناسب داخل فضاها هستند که به آن ها درب داخلی MDF می گویند. همچنین این درب ها نسبت به خط و خش آسیب پذیر هستند که به همین دلیل نباید در محل های پر رفت و آمد از آن استفاده نمود. 

خرید درب ضد سرقت


یراق آلات درب ضد سرقت

همانند چهارچوب و روکش درب ضد سرقت ، متریال یراق آلات می بایست دارای کیفیت بالا باشند. دستگیره های کار شده در درب ضد سرقت می بایست از جنس مناسب مانند استیل باشد و قفل ها نیز دارای کیفیت بالا و از برندی همچون کاله ترکیه که رتبه نخست در تولید درب ضد سرقت در دنیا را دارا است استفاده گردد. چنین قفل هایی امکان کپی برداری از کلید آن ها بسیار سخت بوده و به ندرت می توان این کار را بر روی آن ها انجام داد. همچنین جنس دیگر ملزومات درب ضد سرقت مانند چشمی و قفل شب بند می بایست متناسب با سایرمتریال به کار رفته در درب از کیفیت بالایی برخوردار باشند.


استفاده از وسایل امنیتی اضافه بر روی درب

اگر قصد افزایش امنیت درب ضد سرقت خود را دارید می توانید از وسایل جانبی امنیتی که می توان بر روی این درب ها نصب نمود استفاده نمایید و یا درب ضد سرقت خود را پیش از سفارش با چنین وسایلی انتخاب نمایید. قفل های دارای اثر انگشت ، سنسور ها و آژیر های تعبیه شده در درب و یا درب های مجهز به دوربین مدار بسته تعدادی از این وسایل امنیتی اضافه می باشند که البته با نصب آن ها هزینه درب ضد سرقت نیز افزایش می یابد.


جنس داخلی درب

از دیگر نکات مهمی که یک درب ضد سرقت ایده آل می بایت آن را دارا باشد استفاده از ورقه فولادی یک تکه در دل درب و در فضای بین دو طرف درب می باشد. درب ضد سرقت بدون ورق فولاد هیچ تفاوتی با یک درب معمولی نخواهد داشت.


وزن درب ضد سرقت

همانطور که پیش تر گفته شد درب های ضد سرقت دارای وزن بالایی هستند. این درب ها در حدود 95 تا 120 کیلوگرم وزن دارند که دلیل اصلی وزن زیاد آن ها فولاد بکار رفته در آن ها می باشد. تفاوت این بازه وزنی بستگی به روکش درب ضد سرقت و یا جنس چهارچوب و... می باشد.


قفل درب ضد سرقت

در چنین درب هایی می بایست از قفل های نفوذ ناپذیر که بر اساس استانداردهای جهانی تولید می شوند استفاده نمود تا بتوان یک درب ضد سرقت واقعی داشت.


ما سعی کردیم در این مقاله نکات مهم پیش از خرید درب ضد سرقت را به شما معرفی نماییم. لازم به ذکر است چنانچه درباره هزینه درب ضد سرقت و یا دیگر نکات نیاز به مشاوره داشته باشید می توانید با کارشناسان شرکت آرتام سازه در ارتباط بوده تا راهنمایی های مورد نظر جهت خرید درب ضد سرقت را به شما عزیزان ارائه دهند.