درب داخلی HDF

درب مورد استفاده در محیط داخل ساختمان را درب داخلی می نامند. این درب ها عموما در دو نوع درب داخلی MDF و درب داخلی HDF ساخته می شوند. یکی از پر طرفدارترین درب هایی که در شرکت آرتام ایده پارسیان تولید می گردد درب داخلی HDF است که در این مقاله شما را با این نوع درب بیشتر آشنا خواهیم ساخت.


شرکت آرتام طبق استانداردهای لازم جهت ساخت این نوع درب اقدام به تولید آن می نماید که می توان گفت در کنار کیفیت بالا قیمت درب داخلی HDF در این شرکت به مراتب پایین تر از دیگر شرکت ها می باشد.


درب داخلی HDF

یکی از پر فروش ترین درب های ساختمانی که در پروژه ها بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد درب داخلی HDF می باشد. همانطور که از نام آن مشخص می باشد روکش مورد استفاده در این نوع درب از جنس HDF می باشد. این درب ها دارای کلاف چوبی مستطیلی شکل می باشند که همانند قاب عکس نسبت به ابعاد درب ساخته می شود. بر روی این کلاف لایه ای از ورقه HDF بر اساس طرحی که مشتری سفارش می دهد پوشانده و پرس می شود.


نحوه ساخت اچ دی اف

ورق HDF روکشی است که از الیاف طبیعی چوب ساخته می شود. روش ساخت این الیاف بدین گونه است که الیاف تحت فشار و حرارت قرار گرفته و با ایجاد تراکم در آن روکشی با مقاومت بالا تولید می گردد. روکش HDF از مزایای بالایی برخوردار بوده که از مهم ترین آن می توان به مقاومت بالا در برابر رطوبت و یا عوامل بیولوژیکی که به سبب آن ها روکش دچار آسیب می شود اشاره کرد. فرآیند ساخت HDF نیاز به انجام پروسه های خاص خود را دارد که به همین دلیل  شرکت های ساخت و تولید درب روکش های خود را از طریق دیگر شرکت ها سفارش و سپس آن ها را بر روی درب داخلی پرس می نمایند.


روی ه HDF به دلیل عدم زیر ساخت های لازم در کشور تولید نمی شود و به منظور ساخت درب داخلی HDF نیاز به سایر کشور ها می باشد. کشور های مالزی و چین جز کشورهایی هستند که به تولید این روکش ها می پردازند اما از نظر کیفیت پایین تر از دیگر کشور ها می باشند. قیمت روکش HDF در این دو کشور به مراتب پایین تر از دیگر کشور ها می باشد. دو کشور برتر در زمینه تولید روکش HDF کشور های رومانی و ترکیه می باشد که از نظر کیفیت به مراتب بالاتر از کشور های چین و مالزی می باشند.

درب داخلی HDF


ایجاد طرح بر روی HDF

به درخواست نیاز مشتری رویه های HDF زا می توان به منظور زیبایی بیشتر با استفاده از دستگاه های پیشرفته طرح دار نمود. انواع مختلفی از نقوش بر روی HDF قابل حکاکی می باشند که پس از رنگ آمیزی درب جلوه واقعی خود را نشاند می دهند.


اجزای درب داخلی

مهم ترین قسمت درب داخلی لایه میانی آن می باشد که مقاومت درب را شکل می دهد. لایه میانی درب داخلی HDF را می توان با استفاده از شبکه بندی چوبی یا مقوایی شکل و فرم داد. فرم این نوع شبکه بندی لایه میانی شباهت زیادی به لانه زنبور داشته و این کار سبب افزایش استقامت درب می شود. این نوع شبکه بندی در اصطلاح هانی کام نام دارد که هر لانه زنبور فاصله 2.5 سانتی متری نسبت به یکدیگر دارند. علاوه بر چوب یا مقوا می توان از دیگر مواد مانند یونولیت نیز استفاده نمود که با استفاده از آن درب داخلی عایق مناسبی جهت جلوگیری از انتقال صدا و یا اتلاف انرژی می شود.


کلاف اصلی بکار رفته در درب داخلی HDF در شرکت آرتام ایده پارسیان با استفاده از  چوب روسی خشک ساخته می شود. پیش از اتصال روکش به کلاف این چوب ها به قطعات کوچکتر تقسیم می شوند که این کار به جک چوب معروف است. در حقیقت انجام این کار بدین منظور می باشد که مقاومت چوب افزایش پیدا خواهد کرد و نسبت به تا شدن مقاوم خواهد شد.


انواع طرح های درب داخلی HDF

درب داخلی HDF دارای مدل های گوناگونی است که پرطرفدارترین آن ها درب داخلی HDF سه قاب نام دارد. همچنین رنگبندی این درب ها در دو حالت رنگ ساده و یا پتینه قابل اجرا می باشد. به طور کلی پرطرفدار ترین درب داخلی HDF رنگ سفید یا سفید صدفی آن است که در بسیاری از پروژه های ساختمانی دیده می شود. همچنین رنگ پتینه نیز طرفداران خاص خود را دارد که در این حال رنگ آمیزی می توان از طرح و نقش سطح چوب استفاده نمود تا درب داخلی طبیعی تر به نظر آید. درب داخلی HDF با رنگ سفید براق در شهرهایی همچون تهران بیشتر از رنگ سفید مات طرفدار دارد و تعداد سفارشات درب داخلی با رنگ مات در شهرستان ها بیشتر می باشد.


در پایان اگر قصد خرید درب داخلی HDF را داشته باشید می توانید بهترین کیفیت و طرح ها را در شرکت آرتام ایده پارسیان مشاهده و پس از آن اقدام به خریداری نمایید. کیفیت درب داخلی این شرکت به دلیل استفاده از بهترین متریال ها در بالاترین سطح ممکن می باشد که می تواند رضایت مشتری را جلب نماید.