درب داخلی MDF

همانند درب ورودی ساختمان که امروزه بیشتر از قبل بدان توجه می شود و از درب ضد سرقت در اکثر خانه های جدید بهره گرفته می شود که شامل مزایای بسیاری است ، درب های داخلی ساختمان مانند درب سرویس های بهداشتی یا اتاق خواب ها می بایست از کیفیت و طراحی قابل قبولی برخوردار باشند. درب مرسین ، درب داخلی HDF و درب داخلی MDF از جمله پرطرفدارترین انواع این مدل از درب ها می باشد.


یکی از مدل های مورد استفاده برای استفاده در این مکان درب داخلی MDF می باشد. به دلیل ابعاد مختلفی که در درب داخلی می توان با توجه به نقشه ساختمان استفاده نمود این نوع درب دارای ابعاد و استاندارد های مختلفی می باشد. این موضوع برای درب داخلی HDF هم صدق می کند. تنها تفاوت این دو درب در نوع روکش بکار رفته در آن ها می باشد. البته نکات ظریفی به منظور نصب این دو درب وجود دارد که سبب تمایز آن ها در هنگام نصب می شود.


نحوه ساخت درب داخلی MDF

اولین و مهم ترین نکته درباره ساخت درب داخلی MDF چهارچوب این درب ها می باشد. چهار چوب های مورد استفاده در این درب ها از نوع فلزی ، ام دی اف و چوبی می باشد.البته امروزه با استفاده از ترکیب چوب و ام دی اف اقدام به ساخت چهارچوب می شود که برای نصب آن ها نیاز به فوم تزریقی می باشد. این ماده به دلیل خاصیت چسبندگی بالا قادر به ایجاد مقاومت بالا در چهارچوب می شود. فوم با استفاده از روکوب های چوبی که به صورت کشویی قابل نصب می باشند از دید پنهان مانده و این روکوب سبب کاور کردن آن می شود.


برای درب داخلی MDF با چهارچوب فلزی نیاز به ابعاد استانداردی می باشد که می بایست بدان توجه نمود. در قسمت قابلمه درب داخلی MDF با این نوع چهارچوب ابعاد 3.3 سانتی متری نیز باید رعایت گردد. علاوه بر این در هنگام ساخت چهارچوب فلزی می بایست طول چهارچوب بدون تغییر در اندازه و ضخامت باشد.


این موضوع در درب داخلی HDF با استفاده از رنده کردن آن قابل تغییر بوده اما در درب داخلی MDF امکان این کار وجود نداشته و می بایست سایز چهارچوب استاندارد باشد. دلیل عدم رنده کردن این درب ها روکش پی وی سی بکار رفته در قسمت های قابلمه درب و یا پشت لولا ها می باشد که انجام رنده کاری سبب آسیب به روکش می شود.


ضخامت روکش درب داخلی MDF 6 میلی متر می باشد که می بایست در دو طرف درب اجرا شود. این روکش ها با استفاده از ماده PVC قابل انجام بوده و علاوه بر این می توان با استفاده از رنگ پلی استر آن ها را رنگ آمیزی نمود.

درب داخلی MDF


ساخت درب داخلی MDF در شرکت آرتام ایده پارسیان

درب داخلی MDF شرکت آرتام ایده سازان پارسیان این قابلیت را دارد که از پشت درب رنده شود و این به این علت می باشد که فقط نماهای درب PVC و از قابلمه و قسمت لولا فقط رنگ اتومبیلی همرنگ با پي وي سي می شود و یکی از نکات مثبت درب داخلي ام دي اف می باشد. معمولاً عرض درب داخلی MDF از 100 سانتی متر کمتر و درب های سرویس نیز معمولاً زیر 90 سانتی متر است، البته نمونه های زیادی بوده که محدوده عددی مورد اشاره ما را توجه نکردند و این بستگی به طراح و معماری دارد که کارهای ساختمان را هندل می کند و از نظر ارتفاع نیز ارتفاع درب ها نباید از 213 سانتی بیشتر باشد.


MDF چیست؟

MDF که مخفف Medium Density Fibreboard می باشد ، به نوعی ورقه ها که از جنس ترکیبات چوبی می باشد اطلاق می گردد. از این مدل چوبی می توان در بسیاری از وسایل مانند ساخت کمد ، درب ، مبلمان و... استفاده نمود. همانطور که از نام آن پیداست تراکم یا دانسیته این فرآورده چوبی بسیار پایین می باشد و به وسیله فیبر های چوبی قابل ساخت می باشد. تکه های بسیار ریز چوب نرم در ترکیب با چوب سخت با استفاده از رزین و یا موم با یکدیگر ترکیب و پس از قرارگیری در معرض گرما و فشار چوب MDF به دست خواهد آمد.


مزایا درب داخلی MDF

✔ قیمت درب داخلی MDF مناسب از درب هایی از جنس چوب طبیعی می باشد.

✔ تنوع طرح و رنگ جهت استفاده در درب داخلی ساختمان و بر اساس دکوراسیون

✔ استفاده از روکش PVC به منظور ایجاد مقاومت در برابر رطوبت برای استفاده در سرویس های بهداشتی

✔ ایجاد سطح منظم و صاف در سطح درب به منظور استفاده از چوب MDF

✔ وزن سبک تر نسبت به سایر مدل ها

✔ مقاومت و استحکام مناسب

✔ و...


قیمت درب داخلی MDF

یکی از محاسن درب داخلی MDF قیمت به مراتب مناسب تر آن نسبت به سایر درب های داخلی می باشد و این نکته دلیل مهمی برای پرطرفدار بودن این مدل از درب ها برای استفاده در داخل ساختمان می باشد. درب داخلی MDF بر اساس مدل ، روکش ، ابعاد ، چهارچوب مورد استفاده و... قیمت گذاری می شود و بنابراین جهت اطلاع از قیمت درب داخلی MDF می توانید با کارشناسان شرکت آرتام ایده سازان پارسیان در ارتباط باشید.