ابعاد درب ضد سرقت

با توجه به این که امروزه درب ضد سرقت توسط کشورهای مختلفی از جمله ایران ، ترکیه و چین تولید و عرضه می شود ، هریک از آن ها دارای ابعاد و اندازه های مختلفی می باشد که از این نظر با یکدیگر دارای تفاوت هایی هستند. بنابراین پیش از خرید درب ضد سرقت می بایست بر اساس ابعاد مورد نیاز خود اقدام به خرید نمایید.


نکته ای که درباره ابعاد درب ضد سرقت می بایست به آن دقت شود این است که اصولا تمامی این درب ها در هر شرکت می بایست بر اساس استانداردهای پیش فرض ساخته شود. شرکت آرتام ایده سازه پارسیان با رعایت تمامی استاندارد ها اقدام به تولید انواع درب ضد سرقت می نماید.


استاندارد درب ضد سرقت در شرکت آرتام ایده سازان پارسیان

تمامی درب های تولید شده در این شرکت که به عنوان عامل فروش اصلی محصولات آتار درب در ایران شناخته می شود ، از جمله درب ضد سرقت ، درب داخلی ، درب ضد حریق و... دارای ابعاد استانداردی می باشد. به طور کلی می توان گفت با توجه به این که تمامی قطعات اصلی تولید درب ساخت کشور ترکیه می باشد ، این شرکت وظیفه اسمبل کردن قطعات را در ایران بر عهده داشته و تمامی این کارها تحت نظارت و استاندارد های شرکت اصلی صورت می گیرد.


ابعاد درب ضد سرقت استاندارد

اندازه ی بازشو در فریم های انتظار برای ساخت درب ضد سرقت 92 سانتی متر می باشد. علاوه بر این اندازه عرض درب ضد سرقت می بایست 107 سانتی متر باشد. فضای اشغال شده توسط چهارچوب تعبیه شده در فریم 7.5 سانتی متر است که در صورت محاسبه این رقم ابعاد بازشو می بایست به عدد 117 سانتی متر برسد. با احتساب ابعاد چهارچوب ، ابعاد بازشو نیز به اندازه 102 سانتی متر خواهد رسید.

ابعاد درب ضد سرقت


ارتفاع درب ضد سرقت

ارتفاع مورد نیاز برای قرارگیری درب ضد سرقت می بایست حداکثر 213 سانتی متر باشد. این سایز به دلیل ورق های فولادی آماده ای است که در شرکت فولاد مبارکه برای قرارگیری در درب ضد سرقت از پیش ساخته می شود و غیر قابل تغییر است. به همین دلیل پیش از خرید درب ضد سرقت می بایست به ارتفاع کف تا سقف دقت شود.


در صورت نیاز به تولید درب ضد سرقت با ارتفاع بیشتر می توان کمی ارتفاع درب را با استفاده از کتیبه های از پیش ساخته شده در طرح های گوناگون پوشش داد. نکته دیگری که درباره درب ضد سرقت می بایست مد نظر قرار داد این است که ارتفاع درب ضد سرقت سور ترکیه با ارتفاع درب ضد سرقت آتار درب متفاوت می باشد که قبل از اقدام به خرید می بایست مد نظر قرار گیرد.


اندازه درب ضد سرقت سور ترکیه

از داخل به داخل فریم مورد نظر درب ضد سرقت سور ترکیه به میزان 108 سانتی متر فاصله نیاز می باشد. علاوه بر این ارتفاع این درب عموما 208 سانتی متر است. چهارچوب های به کار رفته در درب ضد سرقت سور ترکیه حالت کشویی دارند که به صورت یو لقاز نصب می شوند. ابعاد چهارچوب در این درب (عرض لقاز) در ابعاد 18 الی 24 سانتی متر بوده و حداکثر میزان دربرگیرندگی چهارچوب و لقاز 14 سانتی متر می باشد.


با توجه به نکاتی که گفته شد ابعاد درب ضد سرقت سور ترکیه متفاوت با انواع مدل های ساخت ایران یا چین می باشد. پس به طور کلی ابعاد درب ضد سرقت سور ترکیه 108 در 208 سانتی متر می باشد و قطر دیوار برای اجرای این درب حداکثر می تواند 24 سانتی متر باشد. البته اجرای این درب با قطر لقاز حداقل 18 سانتی متری قابل اجرا بوده اما برای ایجاد جلوه خاصی که این درب می تواند داشته باشد بهترین اندازه لقاز 24 سانتی متر می باشد.


به طور کلی هر چقدر قطر چهارچوب یا رکوب در محل اجرای درب ضد سرقت سور ترکیه بیشتر باشد ، جلوه و زیبایی این درب بیشتر خواهد شد. به دلیل وزن بالایی که این نوع درب دارد (در حدود 140 کیلوگرم) برای نصب درب ضد سرقت سور ترکیه می بایست نکاتی رعایت گردد که در صورت عدم اجرای اصولی و صحیح آن ها به مرور زمان رگلاژ درب به هم می ریزد و سبب مشکلاتی در باز و بسته شدن درب می شود.


بنابراین اگر قصد خرید درب ضد سرقت سور ترکیه را داشته باشید می بایست کلیه مراحل از ساخت تا نصب را برعهده افراد متخصص این زمینه قرار دهید تا اجرای این کار به صورت دقیق و اصولی انجام گیرد. شرکت آرتام ایده سازان پارسیان با سال ها تجربه در زمینه تولید و نصب انواع درب ضد سرقت و به عنوان قدیمی ترین و حرفه ای ترین شرکت ها در این زمینه می تواند بهترین خدمات را به مشتریان خود عرضه نماید. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مدل ها و قیمت درب ضد سرقت می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.