مشخصات فنی درب های ضدسرقت آتاردرب سلماس

ساختار کلی درب ضد سرقت شامل موارد گوناگونی می باشد که شرکت آرتام ایده پارسیان با توجه به رعایت تمامی نکات اقدام به تولید درب ضد سرقت بر اساس ضوابط و شرایط می نماید. در این مقاله قصد داریم درباره انواع مشخصات این نوع درب ها توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.


چهارچوب درب ضد سرقت

در شرکت آرتام ایده پارسیان چهارچوب درب ضد سرقت با ضخامت نیم میلی متر و یک میلی متر طراحی و تولید می شود و انجام این فرآیند به وسیله دستگاه رول فرمینگ انجام خواهد گرفت. انجام این کار با استفاده از این دستگاه به جای دستگاه پرس یا خم سبب می شود میزان دقت در تولید چهارچوب درب ضد سرقت افزایش یافته و هرگونه ایراداتی همچون به هم ریختن رگلاژ طی مدت گذشت مدت زمان کاهش و یا از بین برود.


ساختار داخلی درب ضد سرقت

برای ساخت درب ضد سرقت از یک کلاف دوبل که در سرتاسر درب از آن استفاده شده است بهره گرفته می شود. سطح مقطع این کلاف به صورت یک مستطیل تو خالی می باشد.همچنین در داخل درب از ورق کرکره ای به صورت یکپارچه استفاده شده است و به منظور افزایش تقویت آن از پروفیل ها در عرض ورق ها بهره گرفته می شود.


با توجه به اینکه بیشترین میزان نیروی احتمالی وارده به درب ضد سرقت در این محل به درب وارد می شود استفاده از کلاف های مستطیلی شکل در این محل سبب بالا رفتن میزان مقاومت درب می شود. میزان ضخامت درب ضد سرقت در هر لنگه با استفاده از این کلاف ها حداقل 75 میلی متر می باشد.


ایجاد عایق حرارت و صدا

به منظور ایجاد عایق صدا و حرارت در تولید درب ضد سرقت از نوارهای درز گیر در سرتاسر درب (درزگیر گارمانی) و همچنین پرکننده های داخلی در داخل ساختار درب استفاده می شود. نوار درز گیر گارمانی نوار از جنس پلاستیک می باشد که دو چهار سمت لنگه های هر درب از آن استفاده می شود و انجام این کار سبب بالا رفتن ضریب مقاومت گرمایی و صوتی درب می شود. به منظور افزایش مقاومت صوتی و حرارتی می توان از نوار درزگیر دوبل استفاده نمود.همچنین پرکننده های مورد استفاده در ساختار درب از جنس یونولیت با چگالی بالا می باشد که در شیارهای U شکل داخلی درب و دیگر مناطق داخلی از آن استفاده می شود.

خرید درب ضد سرقت


رویه یا روکش درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین اجزای درب که در قیمت درب ضد سرقت تاثیر دارد رویه یا روکش به کار رفته در آن می باشد. از مهم ترین انواع روکش های تولید شده در شرکت آرتام ایده پارسیان برای استفاده در درب ضد سرقت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• روکش ام دی اف با ضخامت 8 میل با رویه ملامین: این نوع رویه ها توسط دستگاه پرس هیدرولیکی و در دمای بالا تولید می شود. با توجه به این که کاغذ ملامینه نسبت به روکش PVC از قیمت مناسب تری برخوردار است استفاده از این روکش سبب قیمت مناسب تر درب ضد سرقت می شود. مهم ترین مزیت این رویه مقاومت بالا در برابر هرگونه ساییدگی ، خراش و یا رطوبت می باشد.با توجه به ساختار صلب این رویه از این رویه تنها در درب هایی با برش cnc می توان استفاده نمود.

• روکش ام دی اف 8 میل با رویه پی وی سی: این نوع روکش با استفاده از دستگاه وکیوم گرم و چسب مخصوص با برند ایتالیایی ساخته می شود که در دو نوع 0.2 و 0.4 قابل تولید می باشد. نوع 0.2 حالت معمولی و نوع 0.4 نوع مخملی کره ای این نوع رویه می باشد.

• استفاده از رویه ام دی اف با روکش طبیعی چوب راش از دیگر انواع روکش های بکار رفته برای تولید درب ضد سرقت می باشد. با توجه به این که روکش های ام دی اف در حالت کلی سطوح صاف و معمولی دارند پرس این نوع رویه بر روی ام دی اف می تواند زیبایی منحصر به فردی به درب دهد.

• استفاده از روکش طبیعی چوب گردو بر روی رویه ام دی اف نیز یکی دیگر از انواع روکش های درب ضد سرقت تولیدی شرکت آرتام ایده پارسیان می باشد که طرح خاص و زیبایی چوب گردو زیبایی دو چندانی به درب خواهد داد. از روغن جلا به منظور افزایش براق و زیبایی رویه نیز استفاده می شود.

• رویه ام دی اف با روکش از جنس HPL: HPL مخفف عبارت High Pressure Decorative Laminates می باشد که معنی آن استفاده از روکشی از جنس لمینت با فشار و حرارت بالا می باشد. این نوع لمینت محصول شرکت BERK ایتالیا است که یکی از بهترین و با کیفیت ترین شرکت ها در زمینه تولید رویه می باشد. بهترین محل استفاده از این نوع درب و رویه بیمارستان ها ، درمانگاه و یا سایر مکان های بهداشتی که نیاز به شست و شوی مداوم درب است می باشد.


انواع یراق آلات درب ضد سرقت

درب ضد سرقت شامل یراق آلاتی همچون قفل ، لولا ، دستگیره و ... می باشد که هریک از آن ها نقش اساسی در کیفیت درب دارد. قفل های به کار رفته در درب ضد سرقت شرکت آرتام سازه محصول شرکت کاله ترکیه می باشد که از بهترین تولید کننده های قفل در جهان به شمار می رود. انواع مختلفی بر اساس نیاز مشتری ( قفل های شش زبانه یا چهارده زبانه برای استفاده در درب ضد سرقت موجود بوده و این برند شامل 5 سال گارانتی می باشد. همچنین برند DAF ترکیه از دیگر برند های نام آشنا در زمینه تولید قفل می باشد که می توان از آن برای درب ضد سرقت استفاده نمود و گارانتی 7 ساله نیز به مشتریان خود ارائه می دهد.


دستگیره های به کار رفته در درب ضد سرقت آرتام سازه از برند Doganlar ترکیه می باشد و دارای گارانتی 5 ساله می باشد.


لولای درب ضد سرقت شرکت آرتام سازه دارای دو مدل جوشی ثابت و یا پین دار(قابلیت رگلاژ) می باشد. برای تولید لولا ثابت از فرآیند جوش CO2 بهره گرفته می شود که سبب افزایش مقاومت لولا خواهد شد.  (HAZ یا Heat Affected Zone). همچنین جهت افزایش مقاومت در برابر باز شدن درب توسط دیلم می توان از نوع پین دار لولا استفاده کرد.


رنگ درب ضد سرقت

به منظور رنگ آمیزی چهارچوب و یا پروفیل های فلزی درب ضد سرقت آرتام ایده از رنگ مخصوص الکترواستاتیک کوره ای با دمای بالا استفاده می شود. همچنین جهت رنگ کردن چوب ها در درب ضد سرقت از پلی اورتان تولید شده توسط شرکت برند Genj ترکیه بهره گرفته می شود.( قسمت های رویه و تاج و روکوب)


استفاده از موارد سفارشی

برخی از موارد که به صورت سفارشی توسط مشتری جهت استفاده در درب ضد سرقت مورد نیاز می باشد قابل انجام می باشد. قفل های دیجیتال ، به کار گیری دور آلومینیوم یا استیل برای ساخت لنگه درب و بسیاری دیگر از موارد به دلیل اینکه کلیه مراحل ساخت درب ضد سرقت در داخل کارخانه انجام میگیرد ، قابل اجرا خواهد بود.