درب های ضد سرقت چند دسته اند ؟

اگر برای منزل و یا محل کار خود نیازمند خرید درب ضد سرقت هستید پیش از هر چیز اطلاع از انواع مختلف این درب ها می باشد تا با استفاده از این موضوع بتوانید بهترین انتخاب را به منظور خرید درب ضد سرقت انجام دهید. در این مقاله قصد داریم انواع مختلف درب ضد سرقت بر حسب کشور سازنده را در کشور ایران بررسی کرده تا آشنایی کاملی نسبت به انواع این مدل ها داشته باشید.


1. درب ضد سرقت ایرانی

در ایران شرکت های مختلفی اقدام به تولید درب ضد سرقت می کنند که تمامی مدل های تولید شده توسط این شرکت ها به نوعی ساخت درب ضد سرقت از نوع کپی شده سایر کشور ها می باشد. دو کشور ترکیه و چین بیشترین میزان تولید درب ضد سرقت در جهان را دارند که تولید درب ضد سرقت ایرانی به نوعی الگو برداری شده و کپی شده این دو کشور می باشد.


خرید درب ضد سرقت ایرانی طرح ترک:

یکی از مدل های درب ضد سرقت ایرانی که از مدل های ترک این درب ها الگو برداری می شود آتار درب سلماس می باشد. این درب ها با توجه به دقت در تک تک جزییات درب ضد سرقت ترک ساخته می شود و متریال مورد استفاده در آن ها تماما از کشور ترکیه وارد و در ایران ساخته می شود. به نوعی می توان گفت این مدل از درب های تولید شده در ایران از بهترین کیفیت و متریال برخوردارند که گزینه مناسبی برای خرید درب ضد سرقت ایرانی می باشد.

خرید درب ضد سرقت ایرانی


خرید درب ضد سرقت ایرانی طرح چین:

همانطور که گفته شد کشور ترکیه به عنوان یکی از تولید کنندگان درب ضد سرقت در جهان سالانه تعداد زیادی از این مدل درب ها را در سراسر جهان عرضه می کند. در ایران با استفاده از متریال های چینی این درب ها اسمبل شده که به درب ضد سرقت ایرانی طرح ترک معروف می باشد. متریال به کار رفته در این نوع درب ها در شرکت های معتبر از بهترین متریال های کشور چین می باشد و مواد اولیه از کیفیت بالاتری نسبت به متریال ایرانی برخوردار است. قیمت درب ضد سرقت ایرانی طرح ترک نیز نسبت به مدل های دیگر معقول تر می باشد و خرید درب ضد سرقت با این مدل مناسب پروژه های ساخت و ساز انبوه می باشد.


2.درب ضد سرقت چینی:

یکی دیگر از مدل های داخل بازار ایران درب ضد سرقت چینی می باشد. این درب ها به طور مستقیم از کشور چین و یا تایوان وارد می شود که عموما در دو نوع تولید شده به وسیله استیل و یا ام دی اف می باشند. قیمت درب ضد سرقت چینی نسبت به تمامی مدل های این درب ها پایین تر می باشد که البته دلیل اصلی آن کیفیت و متریال پایین آن ها می باشد. البته نوع استیل این درب ها از محبوبیت بالاتری نسبت به مدل ام دی اف برخوردار هستند.


یکی از دلایل قیمت پایین درب ضد سرقت چینی میزان ضخامت کمتر ورق های فولادی به کار رفته در داخل این درب ها می باشد. ضخامت این ورق ها در درب ضد سرقت چینی از 0.8 فراتر نمی رود و به همین دلیل وزن کمتری نسبت به دیگر مدل ها دارند. به منظور جلوگیری از تبادل حرارت و کاهش آلودگی صوتی از فوم در داخل این درب ها استفاده می شود.


یکی از تفاوت های اصلی درب ضد سرقت چینی با سایر مدل ها نیاز آن ها به فریم انتظار می باشد. بنابراین اگر به هر صورتی اطلاع کافی از کشور سازنده درب ضد سرقت نداشته باشید می توانید با استفاده از این تفاوت متوجه مدل درب ضد سرقت خود شوید. بنابراین در هنگام خرید درب ضد سرقت اولین نکته درباره کشور سازنده آن توجه به فریم انتظار درب می باشد. قفل های ساخته شده در درب ضد سرقت چینی عموما از کیفیت پایینی برخوردار است که این موضوع می تواند ماهیت درب ضد سرقت را زیر سوال ببرد.


3.درب ضد سرقت ترک

بهترین مدل درب ضد سرقت از هر نظر در جهان در دست شرکت های ترکیه ای می باشد. درب ضد سرقت ترک دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که علاوه بر امنیت بالا ، کیفیت ساخت و تنوع در مدل ها را برای مشتری به ارمغان می آورد. واردات این درب ها به صورت پک کامل به داخل کشور انجام می شود که نیاز به هیچ متریال اضافی در هنگام نصب نمی باشند. قفل ها ، روکش ها ، فولاد به کار رفته در این درب ها و سایر موارد از بالاترین کیفیت لازم برخوردار می باشند اما مشکل اصلی این درب ها قیمت بالای آن ها می باشد.

خرید درب ضد سرقت


درب ضد سرقت ترک مونتاژ شده در کشور ایران

همانطور که در بالا توضیح دادیم درب ضد سرقت ایرانی طرح ترک یکی از بهترین مدل های تولید شده در کشور می باشد. این درب ها تمامی متریال به کار رفته در درب ضد سرقت وارداتی از کشور ترکیه را دارا می باشند با این تفاوت که در کشور ایران و توسط متخصصین این امر مونتاژ می شوند. بنابراین تمامی متریال به کار رفته در این درب ها مشابه درب ضد سرقت ترک می باشد و ایمنی و کیفیت این درب ها مشابه آن ها می باشد.


در شرکت آرتام درب پارسیان درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران با دانش روز دنیا تولید می گردد و ما این افتخار را داریم که به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان درب ضد سرقت در ایران طی چندین سال جهت ایجاد امنیت و آرامش به مشتریان اقدام به فعالیت می نماییم.