درب ضد سرقت چیست

یکی از مولفه های مهم در ساخت ساختمان های امروزی استفاده از درب ضد سرقت می باشد. همانطور که از نام این نوع درب مشخص می باشد ، این درب ها از مقاومت بالایی در برابر باز شدن برخوردار هستند که به کمک آن می توان جلوی سرقت از منزل یا اداره را به حداقل رساند.


به دلیل استفاده از متریال مخصوصی که در درب ضد سرقت استفاده می شود ایمنی و مقاومت آن تا چندین برابر بیشتر از درب های معمولی می باشد. جنس لولا ، قفل ها و تعداد آن ها ، ساختار داخلی درب و... در این نوع درب به طور کلی تقویت شده می باشد به طوری که باز کردن آن ها عملا غیر ممکن می باشد.


همچنین برای ساخت درب ضد سرقت می توان ویژگی های دیگری را در داخل آن گنجاند تا بدین وسیله ای محصول از ایمنی بسیار بالایی برخوردار گردد. ویژگی هایی همچون قابلیت ضد حریق که در درب ضد حریق به صورت اختصاصی از آن استفاده می شود و یا مقاومت بالا در برابر رطوبت ، عایق صوتی و یا عایق گرما و سرما از دیگر ویژگی های یک درب ضد سرقت مجهز می باشد.


قفل درب ضد سرقت

قفل های بکار رفته در درب ضد سرقت می بایست از بهترین متریال ها تولید گردد تا امکان باز کردن و یا شکستن آن ها وجود نداشته باشد. هرچه تعداد این قفل ها به جهت تولید درب ضد سرقت بیشتر باشد امنیت درب بالا تر خواهد رفت. امروزه علاوه بر قفل هایی که کارخانه در هنگام تولید درب در داخل محصول به کار می برد ، امکان سفارش درب ضد سرقت با قفل های الکترونیکی ( اثر انگشت یا کارت و...) وجود دارد. چنانچه قصد خرید درب ضد سرقت را دارید می بایست توجه زیادی به قفل های بکار رفته و کیفیت آن نموده تا از مقاومت و کیفیت آن ها اطمینان حاصل نمایید.


عموما قفل درب ضد سرقت به گونه ای است که در دل درب ساخته می شود و می تواند درب را از تمامی زوایا به داخل دیوار و چهارچوب چفت نماید. با استفاده از این نوع قفل ها درب در برابر اهرم شدن و شکسته شدن درب و قفل مقاوم تر شده و نمی توان آن را با این روش باز نمود.


متریال به کار رفته در درب ضد سرقت

درب ضد سرقت دارای روکش هایی همچون ام دی اف (MDF) یا اچ دی اف (HDF) ، استیل یا فلز ، شیشه و... می باشد که هریک از آن ها بر اساس نیاز و دکوراسیون در فضاهای گوناگون قابل استفاده می باشد. در دل درب ضد سرقت لایه ای از جنس فولاد بکار رفته است که استحکام درب را چندین برابر خواهد کرد. به منظور ضد حریق کردن درب و همچنین عایق حرارت و صدا از پشم سنگ در فواصل بین روکش و فولاد استفاده خواهد شد.


ضخامت متریال های اشاره شده بسته به نوع درب ضد سرقت متفاوت بوده و بنا به محیط مورد نظر می توان از ضخامت های گوناگونی استفاده نمود. بنابراین در محیط هایی مانند ادارات ، کارخانه ها و... که امکان تخریب در توسط سارقین زیاد می باشد و به دلیل نبود ساکنین سارقین نی توانند با زمان بیشتری اقدام به تخریب در نمایند می توان از درب ضد سرقت با ضخامت بیشتر فولاد جهت جلوگیری از برش درب یا قفل استفاده نمود. همچنین می توان در لایه فولادی داخل درب با استفاده از تزریق مواد ضد برش یا ضد اسیدی درب را مقاوم تر نمود.


یراق آلات درب ضد سرقت ، دستگیره ها و سایر موارد می بایست از بهترین نوع و مدل بوده و مقاومت زیادی در برابر حرارت ، رطوبت و... داشته باشند.


انواع درب ضد سرقت

یکی از بهترین کشورهای تولید کننده انواع درب ضد سرقت کشور ترکیه می باشد. این کشور همچنین به تولید قفل های بسیار مقاوم و با کیفیت معروف است. شرکت آرتام سازه به عنوان یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید درب ضد سرقت با استفاده بهترین متریال های شرکت های ترکیه ای می باشد.


درب ضد سرقت آتار درب و درب ضد سرقت سور ترکیه دو نوع از بهترین درب ها می باشند که امروزه در ایران قابل ساخت می باشند. جنس داخلی درب و چهارچوب آن ، قفل های به کار رفته در آن ، یراق آلات و لولا ها و دستگیره ها و دیگر متریال ها جهت ساخت این نوع از درب ها از بهترین انواع متریال ها بوده که کیفیت نهایی محصول را به حداکثر خواهد رساند.


قیمت درب ضد سرقت

چنانچه قصد خرید درب ضد سرقت را داشته باشید می توانید جهت مشاوره در زمینه انواع درب با کارشناسان شرکت آرتام سازه تماس حاصل نمایید. نکته مهمی که می بایست به آن دقت گردد قیمت درب ضد سرقت می باشد که بدلیل مدل های گوناگون و متریال های به کار رفته در درب و یا اندازه و ابعاد آن ممکن است قیمت ها متغیر باشد. همچنین نوساناتی که در قیمت بازار ارز وجود دارد سبب تغییر نهایی قیمت درب ضد سرقت می شود که به همین خاطر جهت اطلاع از آخرین قیمت ها می بایست با کارشناسان ما در ارتباط باشید.