درباره چوب و روکش چوب

در نجاری، روکش به برش های نازک چوب، معمولاً نازک تر از 3 میلی متر (1/8 اینچ) است که به طور معمول بر روی پانل های هسته (معمولاً چوب، تخته خرده چوب یا فیبر کربن متوسط) به منظور تولید پانل های مسطح مانند درب ها، تاپس ها و پانل ها برای کابینت، کفپوش پارکت و قطعات مبلمان. آنها همچنین در جواهرات استفاده می شود. تخته سه لا از سه یا چند لایه روکش تشکیل شده است. به طور معمول، هر یک با دانه آن در زاویه راست به لایه مجاور برای قدرت چسبناک است. یک لایه نازک از لبه تزئینی است که در اطراف اشیاء مانند جعبه های جواهرات قرار دارد. فنر نیز برای جایگزینی کاغذ های تزئینی در Wood استفاده می شود. فنير نوعي از تخته ساخته شده است.

پوسته پوسته شدن چوب تنه درخت یا با برش بلوک های مستطیلی بزرگ از چوب شناخته شده به عنوان. ظاهر دانه و شکل در چوب از برش از طریق حلقه های رشد درخت می آید و بستگی به زاویه ای است که چوب بریده می شود. سه نوع اصلی از تجهیزات تولید روکش صنعتی استفاده شده است:

ماشین تراش دوار که در آن چوب در برابر یک تیغ بسیار تیز تبدیل شده و در یک رول مداوم یا نیمه مداوم پوشیده شده است. روکش روتاری عمدتاُ برای تخته سه لا مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا ظاهر مطلوب نیست و روکش به صورت متمرکز به حلقه های رشد متصل است.
یک ماشین برش که در آن فلیچ یا قطعه ورودی بر روی تیغه بریده شده و بریده بریده می شود. این رنگرزی است که به نظر می رسد مانند قطعات اره چوب، برش در حلقه های رشد. چنین روکش به عنوان "برش تاج" نامیده می شود.
ماشین تراش نیمه گرد که در آن ورودی یا قطعه ورودی می تواند تبدیل شود و به گونه ای حرکت کند تا جالب ترین بخش های دانه را بوجود آورد، ایجاد احساس و ظاهر بیشتر بافتی؛ چنین روکش معمولاً به عنوان "برش شکسته" نامیده می شود.
هر فرآیند برش بسته به نوع درخت، نوع خاصی از دانه را مشخص می کند. در هر یک از روش های برش روکش، هنگامی که برش روتاری برش داده می شود، تخریب دانه رخ می دهد. همانطور که از چوب برخورد می کند، تیغه چاقو یک سمت "شل" ایجاد می کند که در آن سلول ها توسط تیغه باز و یک طرف "تنگ" باز شده است.

از لحاظ تاریخی، روکش نیز بریده شده بود اما این بیشتر از چوب بی روح است. فنیری هنر باستانی است که تقریباً به مصریان باستانی که از ونیزهای چوبی گران و نادر استفاده می کردند، برای ساخت مبلمان و سارکوفاگی های خود ارزان تر بود. در طول امپراطوری رومی، رومی ها نیز در مقیاس های گوناگون از کارهای روکش استفاده می کردند.


تولید وینرهای چوبی

بهترین و نادر ترین سیاهه ها مربوط به شرکت هایی تولید می شود که روکش دارند. مزیت این عمل دو برابر است. اولاً بیشترین سود مالی را به صاحب ورودی می دهد. ثانیاً اهمیت بیشتری برای کارگران چوب، مقدار قابل توجه چوب را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در حالی که چوب استفاده شده برای چوب جامد به قطعه های ضخیم، معمولاُ نازک تر از 1/8 اینچ (3 میلی متر) برش داده نمی شود، ورقه های به اندازه 1/40 اینچ (0.6 میلی متر) نازک می شوند. بسته به فرایند برش استفاده شده توسط سازنده روکش، چوب ضایعات بسیار کمی با ضخامت تیغه شناخته می شود که به عنوان تیغه اره شناخته می شود. بر این اساس، عملکرد یک الگوی دانه نادر یا نوع چوب به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و به نوبه خود باعث کاهش استرس در منابع می شود. بعضی از تولید کنندگان حتی از یک چاقوی بسیار وسیع استفاده می کنند تا قطعات نازک روکش کوچک را برش دهند. به این ترتیب هیچ یک از چوب ها هدر نمی رود. برش های روکش همیشه در ترتیب نگهداری می شوند که از آنها می توان برداشت کرد و اغلب به این روش به فروش می رسد.


انواع روکش ها 

چند نوع از روکش وجود دارند، که هر کدام به یک هدف خاص خدمت می کنند.

روکش خام هیچ پشتوانه ای بر آن ندارد و می تواند با هر دو طرف رو به بالا استفاده شود. مهم است که توجه داشته باشید که با توجه به ساختار سلول چوب، دو طرف ظاهر متفاوت خواهند بود.

همانطور که از نامش پیداست، روکش های کاغذی بر روی روکش قرار می گیرند که با کاغذ تأمین می شوند. مزیت این امر این است که در اندازه های بزرگ یا ورق ها موجود است، زیرا قطعات کوچکتر قبل از اضافه کردن پشتی به یکدیگر متصل می شوند. این برای کاربرانی که تمایل به پیوستن به قطعات کوچکتر روکشهای خام ندارند مفید است. هنگامی که منحنی و نوار روکش و به عنوان روکش کمتر احتمال دارد به کرک.

روکش پشتی فنول کمتر رایج است و برای کامپوزیت یا روکش های مصنوعی چوب استفاده می شود. با توجه به نگرانی در مورد منابع طبیعی، این محبوبیت بیشتر می شود. این نیز مزیتی در دسترس بودن در ورقها دارد و همچنین در هنگام استفاده از منحنیها، احتمال کمتری دارد.

روکش تاشو روندی خام است که برای ساخت قطعات بزرگتر هماهنگ شده است. این فرایند وقت گیر است و نیازمند مراقبت بسیار است، اما دشوار نیست و نیازی به ابزار و ماشین آلات گران نیست. فنرها را می توان از طریق برخی از شرکت هایی که قبلا به هر اندازه، شکل یا طراحی نصب شده اند، سفارش داده شود. روکش بازسازی شده از گونه های استوایی سریع رشد می کند.