درب اتاقی اچ دی اف

یکی از بهترین مدل های درب برای استفاده از درب داخلی یا درب اتاقی ، درب داخلی HDF می باشد.این درب ها بر اساس نوع و مقاومتشان در برابر رطوبت جز بهترین گزینه ها برای استفاده در سرویس های بهداشتی ، حمام و... می باشند.امروزه درب داخلی HDF تولید شده در بازار ایران دارای تنوع بسیار زیاد و کیفیت های مناسبی هستند که اگر قصد خرید این درب را در تعداد انبوه برای پروژه ساختمانی خود داشته باشید می توانید بهترین انواع آن را از شرکت آرتام ایده سازان پارسیان خریداری نمایید.


به دلیل تنوع زیادی که در تمامی قسمت های این درب از جمله یراق آلات ، کلاف ، هانیکام ، رویه و... وجود دارد ، قیمت درب داخلی HDF متفاوت می باشد. خریدارین این نوع درب عمدتا با توجه به ظاهر اقدام به خرید درب داخلی یا درب اتاقی می نمایند که این کار اشتباهی است و می بایست بر اساس جنس و متریال به کار رفته خرید خود را انجام دهند.بنابراین توجه به ساختار کلی درب و متریال به کار رفته در درب داخلی HDF اهمیت زیادی داشته تا بر اساس این نکات خریدی مطمئن و با کیفیت صورت پذیرد.


ساختار درب داخلی HDF

به طور کلی درب داخلی اچ دی اف دارای ساختار مشخص و خاصی است که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

خرید درب داخلی


1.کلاف درب داخلی HDF:

کلاف های این درب ها در بازار ایران در دو نوع روسی و ایرانی قابل خریداری است که جنس کلاف روسی کاملا خشک ، سفت و محکم است.خرید درب داخلی اچ دی اف با چنین مشخصه ای یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیان می باشد. نوع دیگر کلاف این درب ها که به کلاف ایرانی معروف است میزان کمی تری در داخل آن وجود دارد که این موضوع سبب ایجاد تاب با گذشت زمان در درب می شود. بسیاری از شرکت ها به دلیل کاهش هزینه تولید درب داخلی HDF از این نوع کلاف در درب های خود استفاده می نمایند و در صورتی که مشتری به این موضوع آگاه نباشد خرید اشتباهی را انجام می دهد.


نکته ای که در هنگام خرید درب داخلی اچ دی اف می بایست به آن توجه کرد ضخامت کلاف می باشد. با توجه به اینکه ضخامت کلاف نقش مهمی در افزایش مقاومت این درب ها دارد می بایست در حالت ایده آلی باشد. بهترین حالت برای ضخامت کلاف چیزی در حدود 5 سانتی متر می باشد. در بازار کلاف درب ها در اندازه 3.5 سانتی بیشتر موجود می باشد.


2.هانیکام درب داخلی HDF

بخش ویژه ای از مقاومت درب داخلی در برابر ضربه بر عهده شبکه بندی هانیکام در داخل این درب ها است. بنابراین شبکه بندی ایده آل هانیکام ها در داخل درب داخلی سبب افزایش مقاومت در برابر ضربات می شود. بسیاری از خریداران بدون توجه به این موضوع اقدام به خرید درب داخلی می نمایند که بعضا دیده شده است نوع شبکه بندی به با استفاده از شانه تخم مرغ انجام می شود و مشتری در صورت عدم آگاهی به این موضوع اقدام به خرید می نماید. بنابراین پیش از اقدام به خرید درب داخلی می بایست حتما از شرکت سازنده اطمینان حاصل نمایید.


3. رویه درب داخلی HDF

درب داخلی HDF داخل بازار با استفاده از دو نوع رویه ایرانی و خارجی قابل تولید می باشد. بنابراین میزان تنوع در طرح و رنگ این درب ها بسیار زیاد می باشد.این رویه ها به روش پرس بر روی کلاف درب قرار می گیرند و پس از انجام این کار در صورت نیاز رنگ آمیزی می شوند. عموما رویه های درب داخلی اچ دی اف از نوع خارجی آن از کشورهای ترکیه ، چین و مالزی می باشد . و در این میان رویه ترک کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به سایر انواع رویه ها دارد.

درب داخلی HDF


4.رنگ آمیزی درب داخلی HDF

همانطور که گفته شد این درب های پس از پرس رویه بر روی کلاف قابلیت رنگ آمیزی را دارند و بنا به نیاز مشتری می توان آن را در رنگ های مختلفی تولید نمود. تعداد لایه های رنگ آمیزی درب داخلی ارتباط مستقیمی با افزایش مقاومت و دوام درب دارد. بنابراین در هنگام خرید درب داخلی HDF از تعداد لایه های رنگ بر روی رویه اطمینان حاصل نمایید. علاوه بر مقاومت زیبایی درب با تعداد لایه های رنگ آمیزی آن ارتباط مستقیم خواهد داشت.


در پایان می بایست به این نکته اشاره کرد که برای خرید درب اتاقی در انواع مدل ها همچون درب مرسین ، درب داخلی HDF ، درب داخلی MDF و... می بایست شرکت مطمئن و با سابقه ای را جهت خرید محصول با کیفیت انتخاب نمایید زیرا درب های آماده شرکت ها را نمی توان از نظر متریال به کار رفته به درستی سنجید. شرکت آرتام ایده سازان پارسیان با چندین سال سابقه در زمینه تولید درب ضد سرقت ، انواع درب داخلی و... یکی از بهترین گزینه ها برای شما مشتریان عزیز می باشد. جهت خرید و یا مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.