نصب درب ضد سرقت

استفاده از درب ضد سرقت امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین موارد در ساختمان های جدید محسوب می شود. دلیل این امر مزایایی است که با بهره گیری از این درب می توان از آن بهره برد. به همین جهت خرید درب ضد سرقت بیش از همیشه طرفداران خود را پیدا کرده است و به عنوان متریالی ثابت جایگزین درب های معمولی شده است.


اما همانند بسیاری دیگر از امور ساختمان سازی که می بایست بر اساس اصول خود انجام گیرد ، نصب درب ضد سرقت نیز دارای قاعده خاصی است که می بایست توسط متخصصین این امر انجام شود. در این مقاله قصد دارای مراحل نصب درب ضد سرقت و نکاتی که می بایست بدان توجه شود را به شما عزیزان معرفی نماییم.


نصب درب ضد سرقت در ساختمان های نوساز

پیش از این که درب ضد سرقت آماده نصب گردد می بایست فریم بندی آن آماده و از پیش محل آن مشخص شود. بنابراین ابعاد و مشخصات درب ضد سرقت در مرحله نازک کاری می بایست تعیین شود. قوطی های آماده انتظار برای فریم بندی این درب ها در ابعاد 30 در 60 و یا 40 در 80 است که که کارگذاری آن در داخل لغاز دیواری که درب ورودی در آن قرار می گیرد می باشد.


پس از جایگذاری فریم انتظار درب ضد سرقت کارشناسان شرکتی که قصد قرارداد جهت خرید درب ضد سرقت از آن را دارید در محل حاضر شده و ابعاد درب و اندازه ها را مشخص می نمایند تا پس از قرارداد درب ها در مرحله ساخت و تولید قرار گیرند. در این مرحله تمامی ابعاد ، اندازه و مشخصات دربی که مشتری قصد نصب آن را دارد مشخص خواهد شد. از نوع و جنس درب تا جزییاتی مانند روکوب ، تاج درب و... در این مرحله مشخص خواهد شد.


با مشخص شدن ابعاد و اندازه درب ها در کارخانه آماده ساخت و تولید می شوند و سپس به وسیله شرکت آماده ارسال به محل اجرا خواهند شد. نصاب در این مرحله شروع به نصب درب ضد سرقت خواهد کرد که انجام این کار نیازمند مهارت و دقت می باشد.

نصب درب ضد سرقت


ایجاد تراز و شاقول کردن درب در هنگام نصب آن بر روی فریم انتظار از مراحلی است که می بایست جهت عدم ایجاد مشکل و افتادن درب به مرور زمان به دقت انجام گیرد. در این مرحله نصاب درب ضد سرقت چهارچوب درب را از هر طرف با فریم هم تراز خواهد کرد و سپس آن را به فریم جوش خواهد داد. علاوه بر این پس از این مرحله می توان جهت عایق سازی بیشتر داخل پروفیل چهارچوب درب را از فوم پلیئورتان پر نمود و سپس رگلاژ نهایی انجام خواهد گرفت.


اگر درب مورد نظر دارای روکوب و یا تاج باشد در این مرحله بر اساس مدل مورد نظر این قطعات نصب خواهند شد.


ساخت چهارچوب درب ضد سرقت

ابعاد چهارچوب درب ضد سرقت بر اساس نیاز دارای دو اندازه 4 در 8 و 4 در 10 می باشد که جهت ساخت و نصب آن می بایست پیش از انجام مرحله سفید کاری انجام گیرد. علاوه بر این در این مرحله چهارچوب با استفاده از لایه ای از ماده ضد زنگ پوشانده خواهد شد. این کار در ساختمان های در حال ساخت صورت می گیرد اما اگر قصد تغییر درب معمولی به درب ضد سرقت را داشته باشید نیز در صورتی که ابعاد چهارچوب مناسب ابعاد درب ضد سرقت باشد می توان از همان چهارچوب قدیمی استفاده نمود.


مراحل نصب قفل ، دستگیره و یراق آلات درب ضد سرقت

نصب قفل و دستگیری پز از اتمام نصب درب ضد سرقت و قرارگیری در چهارچوب انجام می شود. انواع مختلفی از قفل ها را می توان بر روی درب ضد سرقت نصب و سوار نمود که پیش از عقد قرارداد می بایست تعداد و مدل آن ها مشخص گردد.یکی از بهترین قفل های درب سرقت که از کیفیت و امنیت بالایی برخوردار است برند کاله ساخت کشور ترکیه می باشد که می توان از آن برای درب ضد سرقت استفاده نمود.


در پایان می بایست این نکته را مد نظر قرار دهید که نصب درب ضد سرقت نیازمند مهارت و تخصص می باشد و تنها شرکت های سازنده چنین تخصصی را می توانند پیاده نمایند. شرکت آرتام سازه پارسیان با سال ها تجربه در زمینه ساخت انواع درب ضد سرقت یکی از مطمئن ترین شرکت ها می باشد که چنانچه قصد خرید درب ضد سرقت را داشته باشید آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.


انواع مختلفی از بهترین درب های ضد سرقت از جمله درب ضد سرقت سور ترکیه و یا درب ضد سرقت آتار درب با استفاده از بهترین متریال های ساخت کشور ترکیه در این شرکت ساخته و آماده نصب می شودند.بنابراین اگر قصد خرید درب ضد سرقت را دارید می توانید با کارشناسان شرکت آرتام سازه پارسیان در ارتباط باشید.