درب ضد سرقت آتار درب سلماس و سهند درب سلماس

درب ضد سرقت آتار درب سلماس و سهند درب سلماس


در سال 1381 با اهداف توسعه بلند مدت و نگرش ايجاد تكنولوژی های نو و قابل رقابت با فناوريهای پيشرفته اروپايی در زمينی به مساحت بالغ بر 15000 متر مربع واقع در شهرک صنعتی سلماس احداث گرديد. در چشم انداز 10 ساله اول، سه فاز اصلی در كار گروه های مختلف پيش بينی گرديده بود كه به فضل پروردگار فاز يک تا سه به ترتيب به توليد دربهای داخلی، ضد سرقت تمام MDF، ضد سرقت PVC، درب و پنجره ،UPVC با تکنولوژی جدید اقدام نموده است. هدف این شرکت پاسخگویی به تمام سلیقه ها و ارائه بالاترین کیفیت روز، رضایت مشتری و خدمات پس از فروش مناسب در راستای اعطای نام در پیشرفت کشور عزیزمان می باشد.

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت دربی است که سارقان با هر روش از دستکاری یا تخریب قفل درب گرفته تا وارد کردن ضربه و یا اهرم کردن و... نتوانند به داخل منزل و محل کار و.. نفوذ کنند و از ورود آنها ممانعت به عمل آید.  این دربها می بایست از استانداردهای مقاومتی در برابر فشار، برش بر سطح و گوشه های درب برخوردار باشد. همچنین باید از ورود سارقین ممانعت به عمل آورده و از عایق گرما و سرما و صدا طراحی و ساخته شده باشد و باید از استانداردهای محیطی در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه چون زلزله و آتش سوزی برخوردار باشد تا به هیچ عنوان از ورود نیروهای امدادی و یا خروج افراد در مواقع اضطراری جلوگیری ننماید.

وزن تقریبی درب ضد سرقت در حدود 110 کیلو گرم می باشد و قفل امنیتی نصب شده در این نوع دربها متعلق به شرکت کاله ترکیه است. رویه دربها نیز از نوع MDF  با روکش طبیعی چوب راش می باشد. برند MDF نیز از چامسان ترکیه هست. 

دربهای ضد سرقت آتار درب سلماس با تنوع محصولی در حدود 100 مدل و تنوع رنگی در 5 رنگ قابل اجرا می باشد و داخل تمامی دربها عایق صوتی و حرارتی وجود دارد.

انواع دربهای ضد سرقت

1-   درب ضد سرقت ترک


2-    درب ضد سرقت ايرانی

3-    درب ضد سرقت چینی


1-    درب ضد سرقت ترکیه ای


دربهای ضد سرقت ترک به دو گروه طبقه بندی می شوند:

الف﴾ درب ضد سرقت ترک وارداتی

قیمت این نوع دربها در مقایسه با دیگر دربهای ضد سرقت موجود در بازار ایران بالاتر است و از لحاظ کیفیت نیز برتری قابل توجهی نسبت به دیگر دربهای موجود در بازار را دارا می باشد. واردات درب ضد سرقت ترک بیشتر در کشور ترکیه است و به دلیل آنکه هزینه های گمرکی آنها بسیار بالاتر از انواع دیگر دربهاست از لحاظ قیمت برای مشتری گرانتر تمام می شود و به جز موارد خاص شاید آنچنان صرفه اقتصادی نداشته باشد و باید در نظر داشت که گرانتر خریدن همیشه به این معنا نیست که شما حتما خرید خوبی خواهید داشت و گاهی می توان با صرف هزینه کم به همان نتیجه مطلوب رسید. نتایج به ما نشان می دهد که درب ضد سرقت ترک مونتاژی با همان کیفیت ساخت و زیبایی چیزی کمتر از درب ضد سرقت ترک وارداتی ندارد و در بعضی موارد بسیار بهتر است چه از لحاظ امنیتی و چه زیبایی. مهمترین مزیت این نوع دربها در کیفیت بالای طراحی می باشد و از لحاظ ایمنی به مراتب بالاتر از کارهای چینی است.

ب﴾ درب ضد سرقت ترک مونتاژ داخل

این نوع دربها در داخل کشور مونتاژ می شوند و از لحاظ ساختاری و کیفیت تفاوتی با نمونه وارداتی خود ندارند. با داشتن برگ برنده خود که همان قیمت و کیفیت مناسب برای مشتری است سهم بزرگی از بازار را تصاحب کرده اند. این مدل دربها با واردات مواد خام مثل رویه MDF و روکش PVC و سیستم قفل و یراق آلات و... از کشورهای همجوار همچون ترکیه و مونتاژ آن البته با توجه به استانداردهای امنیتی روز دنیا و استفاده از ماشین آلات روز دنیا باعث رضایتمندی مشتریان و فروش بسیار بالا در این زمینه شده اند.

2-   درب ضد سرقت ایرانی


این نوع دربها که به طور کامل در داخل کشور تولید می شوند به نوعی می توان آنها را تقلیدی از درب ضد سرقت ترک و چینی دانست که با آوردن تکنولوژی ساخت و استفاده از دستگاه های مدرن گامی در بومی کردن این صنعت برداشته اند. اما به طور یقین نمی توان به تولیدات آنها به صورت محصولی با استانداردهای کیفیتی و امنیتی بالا نگاه کرد و همین امر باعث استقبال کم سازندگان و مالکان به خرید از درب ضد سرقت ایرانی می باشد. 

تولید کنندگان درب های ضد سرقت ایرانی به دو گروه تقسیم می شوند:

الف﴾ تولید کنندگان درب ضد سرقت ایرانی طرح ترک

تولیدکنندگان این دسته با تقلید از درب های ضد سرقت ترک اقدام به تولید درب ضد سرقت نموده اند. تفاوت اصلی کارهای تولیدی در این نوع دسته با کارهای ترک در جنس و متریال می باشد که تولیدکنندگان ایرانی معمولا با جنس و متریال صد در صد ایرانی کار را به مشتری تحویل می دهند و مدل ها نمونه کپی برداری شده از کارهای ترک است.

ب﴾ تولید کنندگان درب ضد سرقت ایرانی طرح چین

تولیدکنندگان این دسته با تقلید از درب های ضد سرقت چینی اقدام به تولید درب ضد سرقت نموده اند. این دسته بدون اغراق می توان گفت کار چینی با کیفیت تر از کار ایرانی است و عملاُ به دلیل قیمت مناسب به همراه درب ضد سرقت چینی و تایوانی برای پروژه های انبوه سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

درب ضد سرقت چینی


کشور چین که در زمینه های مختلف واردات مستقیم به کشور ما دارد در زمینه دربهای ضد سرقت نیز توانسته جایگاه ویژه ای را برای خود تصاحب کند. درب ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران را شاید بتوان از درب ضد سرقت با کیفیت پایین تا درب ضد سرقت با کیفیت بالا دسته بندی نمود.

درب ضد سرقت چینی برخلاف دو دسته ‌﴿ایرانی و ترک حتماُ نیازمند فریم انتظار می باشد. فریم انتظار فریم یا قوطی در ابعاد 40*80  و 30*60 می باشد که در ساختمان نصب و درب ضد سرقت به آن جوش داده می شود. قفل استفاده شده در این نوع دربها معمولاُ از برند معتبری استفاده نمی شود و در نتیجه گارانتی و ضمانت نامه ای در این مورد وجود ندارد.

این نوع دربها به صورت پک کامل از کشور چین و تایوان وارد و جز ارزانترین دربهای موجود در بازار ایران است. ظاهر درب ضد سرقت چینی و تایوانی در دو حالت MDF و استیل تولید می گردد و معروفیت آنها به استیل بودنشان می باشد. ضخامت ورق فولادی این نوع دربها در رنج ضخامتی 0.4 تا 0.8 میل می باشد و در ساختار داخلی لنگه دربها از نوع فوم به عنوان ماده پرکننده استفاده می شود. وزن تقریب درب ضد سرقت چینی در حدود 40 تا 50 کیلوگرم است که در طبقه بندی درب ضد سرقت جز سبکترین دربها به شمار می آید.

تعداد زبانه های درب ضد سرقت چینی نسبت به دربهای دیگر بیشتر است ولی به دلیل اینکه اغلب از لولاهای توخالی برای تولید این زبانه ها استفاده می شود عملاُ ایمنی بالاتری را برای دربها به ارمغان نمی آورد.

تفاوت بین درب ضد سرقت ترک و چینی:

الفدرب ضد سرقت ترک


بازشوی مفید درب ضد سرقت ترک در حدود یک متر می باشد. سایز چهارچوب این نوع دربها به صورت استاندارد 115*215 است و ورق فولادی داخل دربها نیز در بازه 0.9 تا 1.5 میلی متر می باشد. چهارچوب درب به صورت تخت بوده و اختلافی زیادی بین سطوح بیرونی و لنگه درب وجود دارد. لولا درب از سمت داخل قابل مشاهده بوده و کاملاُ مشخص است. رویه این نوع دربها به دو صورتMDF با روکش طبیعی چوب و یا MDF با روکش PVC تقسیم بندی می شود. قیمت بالا، وزن زیاد، نصب درب بیش از یک الی دو ساعت زمان می برد.

ب﴾ درب ضد سرقت چینی

بازشوی مفید درب ضد سرقت چینی در حدود90-92 سانتی متر است. البته تعداد محدودی نیز وجود دارد که بازشوی یک متر را می تواند تأمین کنند. سایز چهارچوب این نوع دربها به صورت استاندارد 105*205 و 105*210 می باشد و ضخامت ورق فولادی استفاده شده درب در بازه 0.4 تا 0.8 میلی متر موجود می باشد. چهارچوب درب به صورت تخت بوده و اختلاف کمی بین سطوح بیرونی و لنگه درب وجود دارد. لولا درب به صورت مخفی است و نه از داخل و نه از بیرون قابل تشخیص نمی باشد. رویه این نوع دربها به صورت فلزی ﴿استیل با رنگ کوره ای الکترو استاتیک می باشد. قیمت پایین، وزن بسیار سبک به طوری که می توان گفت وزن درب ضد سرقت ترک با دو درب ضد سرقت چینی برابری می کند. نصب درب آسان و سریع است.

یکی از سوالاتی که خریداران درب ضد سرقت با آن روبرو هستند تفاوت بین درب ضد سرقت چینی، ایرانی و ترک است که تفاوتشان تنها در کیفیتشان می باشد و از آنجایی که کالاها و محصولات چینی به صورت عمده در بازار ایران وجود داشته و همگی دارای کیفیت نامطلوبی هستند و نگرش و استقبال خوبی نسبت به محصولات ایرانی وجود ندارد و درب ضد سرقت ترک را از نظر کیفیت بهتر می دانند.

در حالت کلی می توان اشاره کرد که دربهای ضد سرقت از نظر نحوه تولید و مشخصات ظاهری و شکلی به دو طرح چین و ترک باز می گردد و باید در نظر داشت که دربهای ضد سرقت چینی خود از دربهای ایتالیایی الگو برداشته اند. اما دربهای ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهری کاملاُ مشابه دربهای ساخت ترکیه و در بعضی موارد محدودتر شبیه دربهای ساخت چین هستند

تولید کنندگان درب ضد سرقت ترک که در ایران فعالیت می کنند چارچوب های خود را از تولیدکنندگان داخل کشور خریداری می کنند و یا خود اقدام به تولید این چارچوبها در داخل کشور می نماید ولی یراق آلات این دربها عموماُ از محصولات ساخت ترکیه استفاده می وشد که در صدر آنها شرکت کاله ترکیه می باشد که جایگاه ویژه ای را در بازار ایران به خود اختصاص داده است.

در پایان لازم به ذکر است که مرغوبترین و بهترین دربهای ضد سرقت حتی اگر از فولاد نفوذ ناپذیر و براساس استانداردهای جهانی نیز طراحی و ساخته شده باشد بدون نصب قفل ضد سرقت تفاوتی با یک درب چوبی معمولی نخواهد داشت.