درب ضد سرقت آرتام ايده سازان پارسيان

درب ضد سرقت

در سال های اخیر در ساخت خانه های مختلف به جای استفاده از درب های چوبی معمولی از درب های ضد سرقت استفاده می شود.

با توجه به پیشرفته تر شدن خانه ها و ملک های تجاری استفاده از این نوع درب ها ضروری به نظر می رسد. در خرید درب ضد سرقت باید توجه داشت که از جنس مرغوب باشد تا بتواند کیفیت مورد نظر را داشته باشد. در برخی موارد هم برای بالاتر بردن امنیت از نرده های آکاردئونی در جلوی درب ها استفاده می شود که به نظر کار خوبی می باشد.

باید توجه کرد که در هنگام خرید از جنس درب ضد سرقت آگاه باشیم زیرا متأسفانه برخی از فروشندگان از نا آگاهی مردم سو استفاده می کنند و دربی را با شکل و شمایل یک درب ضد سرقت را به جای درب اصلی به فروش می رسانند که هیچ کدام از استانداردهای رایج در آن به کار نرفته است و از مقاومت پایینی هم برخوردار هستند و در حد درب های چوبی معمولی هستند.

تفاوت موجود بین درب های معمولی و ضد سرقت

1- درب های ضد سرقت به مراتب از مقاومت بالاتری نسبت به درب های معمولی برخورادر هستند.

2- در ساخت درب های ضد سرقت برخلاف درب های معمولی، تماماُ از چوب ساخته نمی شود و در ساخت آن ها از ورق های فولادی جهت بالا بردن مقاومت ان در برابر ضربه استفاده می شود.

3- تعداد لولاهای به کار رفته در درب های ضد سرقت هنگام نصب برخلاف درب های معمولی که 2 تا هستند، 3 الی 4 عدد می باشد که مقاومت آن را افزایش می دهد.

4- مواد به کار رفته در ساخت درب های ضد سرقت متناسب با استانداردهای روز دنیا می باشد.

5- درب ضد سرقت نسبت به درب های معمولی مقاومت بیشتری دارد و مانع از ورود سارقین و افراد مزاحم به داخل محل مورد نظر ما می شود. البته نباید انتظار داشت که این درب ها به هیچ صورت مقاومت خود را از دست نمی دهند.

6- درب ضد سرقت نسبت به درب های چوبی معمولی مقاومت بسیار بالاتری از خود نشان می دهند. درب ضد سرقت در مقابل فشارهای وارد شده به آن و ضربه بسیار مقاوم می باشد. درب ضد سرقت در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند و در جنس های مختلفی از کشورهای مختلف در دسترس هستند.

حال قصد داریم کمی از درب های ترکیه های برای شما بگوییم:

درب های ضد سرقت سور تركیه و ایرانی هر دو از یک جنس می باشند و ترکیه ای هستند. به همین خاطر تفاوتی با هم ندارند.

درب های ترکیه ای دارای عمقی به طول 17 سانت حدودا هستند و در نصب آن ها از 4 عدد لولا استفاده می شود. از چشمی هم در این درب ها استفاده می شود. برخی از درب ها هم دارای دو تا قفل هستند. یکی در همان جای همیشگی و دیگری بالاتر از قفل قبلی. این کار جهت بالاتر بردن امنیت ضد سرقت می باشد.

درب های ضد سرقت چینی


1- درب های ضد سرقت چینی دارای عمقی به طول 12 سانتی متر هستند و از درب های ایرانی و ترکیه ای نازک تر هستند. از لحاظ ظاهری هم با درب های ایرانی و ترکیه ای تفاوت دارند. بدین صورت که لولاهای بکار رفته در ساختار این نوع درب ها به صورت مخفی طراحی شده اند.

2- درب ضد سرقت چینی دارای 7 کلید برای قفل کردن می باشد و در هنگام خرید حتماُ از یک فروشگاه قابل اعتماد خریداری کنید زیرا در صورت خرید یک درب ضد سرقت با کیفیت پایین، هم پول خود را هدر داده اید و هم از کیفیت بالا بی بهره بوده اید. در بازار برندهایی وجود دارند که معروف هستند و دارای استانداردهای بین المللی هستند و سعی کنید همیشه از این برندها خریداری کنید.

نکاتی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید توجه داشت:

هدف تمامی خریداران درب های ضد سرقت در وهله اول امنیت درب ضد سرقت است. شرکت های سازنده تلاش می کنند درب های ضد سرقتی بسازند که در حین داشتن امنیت فوق العاده بالاتری نسبت به درب های معمولی دارای ظاهری زیبا و همچنین متنوع و کاربردی باشند، اما برای خرید درب ضد سرقت با استانداردهای روز جهانی باید به چند نکته توجه نمود تا درب ضد سرقت خریداری شده واقعا درب ضد سرقت باشد و نه طرحی از آن!

1- ضخامت و جنس چهارچوب درب ضد سرقت: در هنگام خرید چهارچوب درب ضد سرقت که اولین مرحله از خرید درب های ضد سرقت به شمار می رود باید بسیار دقت نمود. زیرا در صورتیکه جنس چهارچوب با کیفیت نباشد باعث بروز مشکلات زیادی در هنگام نصب لنگه درب ضد سرقت و همچنین در هنگام استفاده می شود. جنس چهارچوب درب ضد سرقت باید از فلزی با آلیاژ خوب باشد و همچنین در محل اتصال ورق ها جوش به صورت مقطعی و جزئی نباشد و جوش به صورت كامل در تمامی قسمت ها وجود داشته باشد و همچنين بهتر است نوع جوش از جوش CO2 باشد. 

2- لولای درب ضد سرقت: درب ضد سرقت به دلیل وزن بالایی که دارد بایستی بر روی بیش از دو لولا نصب شود که باید به این نکته هم در هنگام خرید دقت نمود همچنین استفاده از لوله های بلبرینگ دار بسیار بهتر می باشد.

3- جنس رویه یا لایه بیرونی درب ضد سرقت: درست است که رویه بیشتر به سلیقه ی افراد بستگی دارد اما یک نکته بسیار حائز اهمیت است که جنس رویه باید با محلی که قرار است درب ضد سرقت در آن نصب شود همخوانی داشته باشد به طور مثال جنس رویه اگر از MDF باشد دارای براقیت بیشتری نسبت به رویه ای از جنس PVC می باشد اما اگر محل مورد نظر آفتاب خور باشد و یا رفت و آمد وسایل زیاد باشد استفاده از رویه MDF اشتباه است زیرا دارای مقاومت کمتری در مقابل آفتاب بوده و ضد خش نمی باشد.

4- ابزار یراق: ابزار یراق استفاده شده در درب ضد سرقت بسیار مهم می باشد و باید به آنها دقت نمود. دستگیره ها بهتر است از جنس استیل باشد و همچنین قفل استفاده شده بر روی درب از شرکت کاله ترکیه باشد که در جهان رتبه اول رعایت استانداردهای جهانی را دارد و ساخت و کپی برداری از کلید آنها بسیار دشوار و در مواردی غیرممکن است. جنس چشمی و همچنین قفل شب بند درب ضد سرقت نیز چک شود که از اجناس مرغوب باشد نه متفرقه.

5- در صورتیکه در محلی که قرار است درب ضد سرقت را نصب نمایید احتیاج به امنیت بالاتری دارید می توانید از وسایل امنیتی جانبی که بر روی این درب ها نصب می شوند استفاده نمود و درب ضد سرقت متناسب با آن را سفارش دهید.

6- و در پایان توجه به این امر ضروری است که در میان دو رویه درب ضد سرقت ورق فولادی به کار رفته باشد و تهی از ورق نباشد و یا حتی با هر چیز دیگری جز ورق پر نشده باشد زیرا که در صورت رعایت نمودن تمام نکات ورق در میان دو رویه اصلی ترین رکن ضد سرقت بودن درب های ضد سرقت است.

دلیل قرار گیری درب ضد سرقت ایرانی و ترکیه ای در یک ردیف آن است که در اصل هر دو نوع این درب ها از جنس درب ضد سرقت ترکیه ای می باشد و تفاوت آن در محل مونتاژ درب های ضد سرقت می باشد که در ایران یا در ترکیه مونتاژ شوند از این رو درب های ضد سرقت ایرانی و ترکیه ای را با هم مورد بررسی و تجزیه قرار می دهند.

معمولا چهارچوب درب ضد سرقت ترکیه ای دارای عمقی به طول 17 سانتی متر می باشد که در ساخت آن از ورق هایی با ضخامت بيش از 1/2 میلی متر استفاده می شود و لنگه درب ضد سرقت دارای عرض داخلی 9 سانتی متر می باشد همچنین جنس ورق داخلی درب ضد سرقت که در میان دو رویه قرار گرفته است در بعضی از گونه درب ها از ورق استیل کامل و یکپارچه و در برخی دیگر از ورق های آهنی ساخته شده است.

پاشنه درب نیز از ورق استیل می باشد که ضد زنگ زدنی و پوسیدگی می باشد. اندازه های چهارچوب و لنگه درب ضد سرقت در انواع و اقسام مختلفی تولید شده است تا نیاز مشتریان خود را پوشش دهد.

درب ضد سرقت ترکیه ای به گونه ای ساخته شده است که از چهار عدد لولا برای نصب لنگه درب ضد سرقت بر روی چهارچوب استفاده می شود که این لولاها قابلیت تنظیم و ریگلاژ شدن را نیز دارا می باشند و بر روی این درب ها هم چشمی و هم قفل شب بند برای آسایش بیشتر خریداران درب ضد سرقت ترکیه ای فراهم شده است.

در اکثر درب های ضد سرقت ترک سیستم قفل شوندگی درب ضد سرقت بر روی چهارچوب بدین صورت است که پس از چرخاندن کلید در قفل درب ضد سرقت به طور همزمان و با هم تعداد هشت عدد زبانه از دو جهت درب ضد سرقت وارد چهارچوب می شوند و درب قفل می شود.

تعداد کلیدهایی که بر روی در گذاشته می شود به طور معمول هشت عدد می باشد که به دو دسته تقسیم می شوند تعدادی از این کلیدها به عنوان کلید فرعی یا همان کلید کارگری و تعدادی دیگر به عنوان کلید اصلی در هنگام خرید درب ضد سرقت به خریداران تحویل داده می شود که معمولا در درب های ضد سرقت تركيه ای سه عدد کلید به عنوان کلید کارگری یا همان کلید فرعی و پنج عدد به عنوان کلیدهای اصلی در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که از دسترس قرار گرفتن کلیدهای اصلی به دست افراد متفرقه باید جدا پرهیز نمود.