درب ضد سرقت آرتام ايده سازان پارسيان

در سال های اخیر به منظور ساخت خانه ها و آپارتمان ها به جای استفاده از درب های چوبی معمولی از درب های ضد سرقت که دارای مزایا و زیبایی بسیار زیادی هستند ، استفاده می شود. چنانچه قصد خرید درب ضد سرقت را داشته باشید در این مقاله شما را با این نوع درب های تولیدی شرکت آرتام ایده پارسیان  بیشتر آشنا خواهیم نمود.


پیشرفت ساخت و ساز در ساختمان های مسکونی و تجاری سبب شده است این درب ها از این حیث جایگزین درب های معمولی شوند. به همین منظور برای خرید درب ضد سرقت می بایت به نکات مهمی توجه نمود تا درب مورد نظر شما از بالاترین کیفیت برخوردار باشد.البته افرادی هم به منظور ایجاد امنیت بیشتر از نرده های آکاردئونی جهت ایجاد حفاظت بیشتر استفاده می نمایند که می تواند امنیت را در بالاترین حالت ممکن قرار دهد.


به منظور خرید درب ضد سرقت اولین چیزی که باید به آن توجه ویژه ای داشت اطلاع از انواع مدل ها و جنس این درب ها است. دلیل این امر امکان تقلب هایی از طریق برخی فروشندگان می باشد که درب های معمولی را در شکل های درب ضد سرقت تولید و به مشتریان می فروشند. این نوع درب ها از کمترین مفاومت و استحکام برخوردار هستند و استانداردهای درب ضد سرقت را دارا نیستند.

خرید درب ضد سرقت


تفاوت درب های معمولی و درب ضد سرقت

1.استحکام و مقاومت درب ضد سرقت بسیار بالاتر از درب های معمولی می باشد.

2.به منظور تولید درب ضد سرقت از متریال های مختلفی به جز چوب استفاده می گردد که از بارز ترین آن می توان به ورق های فولادی در دل کار اشاره کرد.استفاده از این ورق ها سبب استحکام بالای درب می شود.

3.لوله هایی که در داخل درب جهت افزایش استحکام به کار گرفته می شود در درب ضد سرقت بیشتر از درب معمولی می باشد و تعداد آن بین 3 تا 4 عدد است.

4.به منظور ساخت درب ضد سرقت نیاز به انجام مراحل و استفاده از متریال خاص جهت رسیدن به استاندارد این درب ها می باشد که این مسئله در درب های معمولی وجود ندارد.

5.ممانعت از ورود سارقین و باز کردن درب ضد سرقت توسط این افراد یکی از خصوصیات این درب ها می باشد که در درب های معمولی چنین انتظاری از آن نباید داشت. البته درب ضد سرقت هم احتمال باز شدن دارد اما روند باز کردن آن به سادگی نمی باشد.

6.طرح و رنگ درب ضد سرقت از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و با توجه به نیاز مشتری و دکوراسیون می توان مدل و جنس مختلفی از آن را انتخاب نمود.


درب ضد سرقت ترکیه

در شرکت آرتام ایده پارسیان درب ضد سرقت سور ترکیه و درب ضد سرقت ایرانی هردو از یک متریال می باشند و تنها تفاوت آن ها کشور مونتاژ این درب ها می باشد.


عمق این درب ها در حدود 17 سانتی متر می باشد و به منظور نصب آن ها بر روی چهار چوب از 4 عدد لولا استفاده می شود. این درب ها دارای چشمی و قفل با کیفیت برخوردارند که عموما برند قفل استفاده شده در آن ها یکی از بهترین برند های جهان یعنی کاله ترکیه می باشد. در درب ضد سرقت سور ترکیه می توان از دو قفل مجزا جهت افزایش ایمنی استفاده کرد.

خرید درب ضد سرقت ترک


درب های ضد سرقت چینی

1.درب ضد سرقت چینی ضخامتی در حدود 12 سانتی متر دارد و یکی از تفاوت های اصلی آن با درب ضد سرقت ترک و ایرانی در ضخامت کمتر آن ها می باشد. علاوه بر این از نظر ظاهری این مدل از درب ها دارای تفاوت هایی با مدل های ایرانی و ترک هستند. یکی دیگر از تفاوت های اصلی درب ضد سرقت چینی استفاده از لولاهای توکار می باشد. بنابراین در هنگام خرید درب ضد سرقت می توانید جهت اطلاع از نوع چینی آن به این نکته توجه نمایید.

2.قفل های به کار رفته در درب ضد سرقت چینی 7 کاناله می باشد.


به طور کلی کیفیت این درب ها پایین تر از سایر مدل ها می باشد که به همین دلیل قیمت درب ضد سرقت چینی ارزان تر می باشد.


نکات مهم در هنگام خرید درب ضد سرقت

یکی از بارز ترین اهداف مشترک تمامی کسانی که قصد خرید درب ضد سرقت را دارند بالا بودن میزان امنیت این درب ها می باشد. تمامی شرکت های معتبر سازنده این نوع درب ها پیوسته در تلاشند تا بالاترین میزان امنیت را برای درب های خود به ارمغان آورند. علاوه بر این زیبایی و شیک بودن و تنوع طرح در درب ضد سرقت از اهمیت بالایی برای خریداران برخوردار است. نکته ای که شاید از دید مشتریان دور باشد استانداردهای این نوع درب ها است که در ادامه درباره این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد:

1.اهمیت چهارچوب و ضخامت درب ضد سرقت

برای خرید درب ضد سرقت در قدم اول می بایست جنس چهارچوب و میزان ضخامت و متریال به کار رفته در داخل درب مورد بررسی قرار گیرد. کیفیت کم چهارچوب در گذشت زمان سبب بروز مشکلاتی در قسمت لولا ها و همچنین در مراحل نصب درب می شود. بنابراین استفاده از آلیاژ های استاندارد جهت ساخت چهارچوب و همچنین بهره گیری از بهترین کیفیت در اتصالات آن ها که جوش CO2 می باشد ، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

2.لولاهای مورد استفاده در درب ضد سرقت

با توجه به میزان بالای وزن این نوع درب ها استفاده از لولاهای با کیفیت برای نصب درب از اهمیت بالابب برخوردار است. تعداد لولاهای استفاده شده در درب ضد سرقت می بایست بیشتر از درب های معمولی باشد و بهترین نوع این لولاها ، لولاهای بولبورینگ دار می باشد.

درب ضد سرقت سور ترکیه

3. رویه ، روکش و یا لایه بیرونی درب ضد سرقت

در کنار سلیقه مشتری و استفاده از رویه ها بر اساس دکوراسیون ، جنس و متریال آن ها اهمیت بالایی دارد و با توجه به شرایط محیطی می بایست از بهترین رویه ها استفاده گردد. برای مثال استفاده از رویه از جنس MDF در فضای باز و پر رفت و آمد سبب آسیب دیدگی و تغییر رنگ می شود. بنابراین در هنگام خرید درب ضد سرقت در کنار زیبایی به جنس رویه بر اساس شرایط محیطی دقت شود.

4.یراق آلات درب ضد سرقت

کیفیت یراق آلات همچون دستگیره ها برای درب ضد سرقت نیز یکی دیگر از موضوعات پر اهمیت است. بهترین جنس برای دستگیره ها استیل می باشد که علاوه بر زیبایی دارای کیفیت ایده آل است. قفل درب ضد سرقت نیز می بایست از بالاترین کیفیت جهت افزایش ایمنی باشد. قفل برند کاله ترکیه یکی از بهترین برند های تولید قفل برای درب ضد سرقت می باشد که ساخت کلید های کپی یا باز کردن آن ها بسیار دشوار است. دیگر یراق آلات همچون قفل شب بند و یا چشمی در می بایست از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

5. استفاده از اکسسوری های بیشتر جهت بالا بردن امنیت مانند قفل های دارای حسگر اثر انگشت و ... نیز قابل استفاده در درب های ضد سرقت می باشد که بنا به نیاز مشتری می توان از آن ها استفاده نمود.

6. استفاده از ورق های فولادی با ضخامت مناسب در بین دو جدار درب ضد سرقت ضروری است و جهت بودن آن در داخل درب می بایست اطمینان حاص نمود.


معرفی برخی از متریال های درب ضد سرقت ترکیه

درب ضد سرقت ترک دارای پاشنه ای از جنس استیل است که دلیل این جنس عدم ایجاد زنگ زدگی یا پوسیدگی می باشد. چهارچوب درب ضد سرقت ترک بر اساس نیاز مشتری متغیر بوده و در هر شرکتی ابعاد مشخصی از آن ها قابل تولید می باشد.


مدل قفل های به کار رفته در درب ضد سرقت ترک به گونه ای است که با بستن قفل 8 زبانه در دل درب وارد چهار ضلع چهارچوب می شود که بالاترین امنیت برخوردار می گردد.