راهنمای خريد درب ضد سرقت

اگر قصد خرید درب ضد سرقت برای منزل و یا محل کار خود را دارید پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کرده تا اطلاعات بیشتری در زمینه خرید درب ضد سرقت کسب نمایید.


درب ضد سرقت از مزیت های بسیار زیادی برخوردار است که مهم ترین آن مقاومت بالای آن در برابر فشار ، ضربه و همچنین امنیتی است که به منظور جلوگیری از دزدی می توان از آن استفاده نمود. متریال به کار رفته در آن به گونه ای است که این درب ها را نتوان به راحتی باز نمود. قفل ها ، لولا ، فولاد به کار رفته در داخل درب و بسیاری دیگر از متریال درب ضد سرقت به گونه ای ساخته شده است که می توان به وسیله آن امنیت منزل و محل کار خود را تامین نمود.


از دیگر ویژگی های درب ضد سرقت که می توان به آن اشاره کرد عایق صوت ، عایق رطوبت ، عایق حرارت و ضد حریق بودن آن ها می باشد.


درب های ضد سرقت شامل چه مدل هایی می باشد؟

امروزه می توان انواع گوناگونی از درب های ضد سرقت را در بازار مشاهده نمود که شاید به هنگام خرید درب ضد سرقت کمی شما را دچار مشکل نماید. اما به طور کلی درب های ضد سرقت داخل بازار بر اساس کشور سازنده دسته بندی می شوند. امروزه سه مدل از این نوع درب ها در بازار موجود می باشد که عبارتند از درب ضد سرقت ترک ، درب ضد سرقت ایرانی و درب ضد سرقت چینی.


بهترین و با کیفیت ترین درب ضد سرقت مربوط به کشور ترکیه می باشد. این کشور سالهاست با تولید درب های ضد سرقت توانسته است مهم ترین جایگاه تولید این درب ها را در اختیار داشته باشد. از بهترین مدل های این درب ها که در شرکت آرتام ایده سازان پارسیان قابل سفارش می باشند می توان به درب ضد سرقت آتار درب و درب ضد سرقت سور ترکیه اشاره نمود.


قیمت درب ضد سرقت

نکته ای که می بایست بدان دقت کرد این است که قیمت درب ضد سرقت ترک از سایر شرکت های سازنده بالاتر می باشد که این امر به دلیل کیفیت بسیار بالای این درب ها می باشد. البته مناسب تر بودن قیمت درب ضد سرقت ایرانی نسبت به درب ضد سرقت ترک دلیل بر عدم کیفیت مطلوب این درب ها نمی باشد. درب ضد سرقت ایرانی نیز از نظر مدل و کیفیت همپای سازنده ترک خود اقدام به تولید این درب ها می نماید و امروزه پیشرفت های زیادی در این زمینه حاصل شده است. قیمت درب ضد سرقت چینی نسبت به دو رقیب خود پایین تر می باشد.

راهنمای خرید درب ضد سرقت


تفاوت درب های ضد سرقت ساخت کشور چین و ترکیه در چیست؟

مهم ترین تفاوت درب ضد سرقت ترک با درب ضد سرقت ساخت کشور چین شامل موارد زیر می باشد.

• چهارچوب بکار رفته در درب ضد سرقت چینی به صورت ساده و تخت می باشد و هیچگونه ابزاری بر روی آن کار نشده است. اما در درب ضد سرقت ترک چهارچوب به صورت کامل ابزار خورده می باشد.

• لولای به کار رفته در این درب ها متفاوت می باشد. در درب ضد سرقت ترک لولا های بکار رفته از نمای داخلی درب قابل رویت هستند اما در درب ضد سرقت چینی از هیچ طرف از درب لولاها را نمی توان مشاهده نمود و در داخل کار نصب می شوند.

• روکش به کار رفته در درب ضد سرقت ترک از جنس چوب طبیعی و یا MDF و PVC ساخته شده است اما در درب ضد سرقت ساخت کشور چین رویه ها دارای دو مدل فلزی و یا رنگ کوره ای می باشند.

• یکی دیگر از تفاوت های این درب ها در وزن نهایی آن ها می باشد. درب ضد سرقت ترک وزنی به مراتب بالاتر از درب ضد سرقت چینی دارد.

• به منظور نصب درب ضد سرقت چین گروه نصاب مدت زمان کوتاه تری را برای انجام این کار اختصاص می دهند اما در درب ضد سرقت ترک چیزی در حدود 1 تا 2 ساعت زمان برای نصب نیاز می باشد.


متریال به کار رفته در درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین و با کیفیت ترین متریال به کار رفته در این درب ها قفل های آن ها می باشد. از جمله مزیت های درب ضد سرقت ترک ، قفل های آن ها می باشد که عموما ساخت شرکت کاله یکی از معروف ترین و برترین سازندگان قفل و یراق آلات ترکیه محسوب می شود. اگر قصد خرید درب ضد سرقت را دارید اولین و مهم ترین مسئله ای که می بایست به آن دقت کنید قفل های این درب ها می باشد.


لایه های داخلی درب ضد سرقت یکی دیگر از مسائلی است که در درب های معمولی شاهد آن ها نیستیم. در این درب ها به منظور افزایش امنیت و همچنین عایق بودن درب از لایه های گوناگونی استفاده می شود که مهم ترین لایه ها عبارتند از فولاد ، روکش فلزی ، MDF ، HDF ، شیشه و... ، استفاده از پشم سنگ برای عایق حرارت و صوت . همچنین ضخامت درب  ضد سرقت بر اساس نیازی که بدان می باشد و محلی که قرار است نصب گردد متفاوت می باشد. به طور مثال به منظور امنیت بیشتر در برخی از این درب ها از لایه های بیشتری از فولاد در داخل درب استفاده می شود که این امر سبب افزایش ضخامت و وزن درب می گردد.


همچنین با استفاده تزریق موادی خاص برای جلوگیری برش دادن و یا تخریب به وسیله اسید ، مته و سایر موارد می توان مقاومت این درب ها را چندین برابر نمود.


روکش درب ضد سرقت

جذاب ترین بخشی که شاید برای افرادی که قصد خرید درب ضد سرقت را دارند لایه بیرونی و روکش بکار رفته در این درب ها می باشد. روکش درب ضد سرقت بر اساس نیاز و دکوراسیون دارای انواع مختلفی می باشد که می توان بر اساس سلیقه آن را انتخاب نمود. علاوه بر این برای شرایط جوی گوناگون نیز می توان روکش ها و پوشش های مختلفی را استفاده نمود. برای مثال می توان در مکان های مرطوب و یا صنعتی از پوششی مقاوم تر نسبت به سایر محیط به منظور جلوگیری از تخریب روکش درب استفاده نمود تا درب از دوام بالاتری برخوردار باشد.


در آخر اگر قصد خرید درب ضد سرقت و یا هرگونه سوال در این زمینه را دارید می توانید با کارشناسان شرکت آرتام ایده سازان پارسیان در ارتباط باشید.