info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

نقش درب در دکوراسیون داخلی

نقش درب در دكوراسیون داخلی

 

درب يكی از بخش های اصلی و مهم در دكوراسيون داخلی كه سبک دكوراسيون منزل شما را متمايز می كند. اگر در انتخاب درب دقت شود می تواند تأثير قابل توجهی بر ظاهر اتاق داشته باشد. درب داخلی بخش ضروری از منزل است و بايد در انتخاب آن وقت گذاشت. اگر در حال ساختن، بازسازی يا فقط اعمال يک تغيير مختصر در ظاهر اتاق خود هستيد خريد درب داخلی جديد گامی مهم در اين راه است. مصالح، عايق صدا بودن و چرخش درب برخی از نكاتی است كه در هنگام خريد درب بايد به آن توجه نمود.

انواع دربهای داخلی در دكوراسيون منزل:

الف- درب پنلی: رايجترين نوع درب كه در خانه امروزی ديده می شوند. معمولا از چوب يا ام دی اف ساخته می شود.

ب- درب فرانسوی: يك قاب حول يك يا چند پنل شفاف دارند و معمولاْ با شيشه يا يك متريال نيمه شفاف تار پر مي شوند. اين پنل ها در سبك ها و اندازه هاي زيادي موجود است و هدف همه آنها انتقال حداكثر نور به فضا است.

ج- درب كشویی: از چوب و شيشه ساخته مي شوند يا با آينه پوشانده مي شوند و بسياري از اين دربها براي كمد ديواري به كار مي روند. اين دربها حداقل فضا را اشغال مي كنند، زيرا فضايي جهت چرخش نياز ندارند.

د- درب پاكتی: در همه جاي خانه به كار مي روند. اين درب به اين دليل رايج شده كه فضا را اشغال نمي كند و برخلاف درب كشويي، درب پاكتي به جاي روي ديوار به داخل ديوار مي لغزند.

پ- درب تاشو: به دو طرف تا مي شوند و معمولاْ براي كمد، اتاق رخت شويي، آبدراخانه و ديگر فضاهاي كوچك كاربرد دارند.

ت- درب هم تراز: بيشتر معاصر است. دربهاي ساده اي كه به دو طرف حركت مي كنند و عموماْ از تخته چندلا يا ام دي اف ساخته مي شوند

ه- درب هلندی: به صورت افقي به دو نيم تقسيم شده اند و اين امكان را فراهم مي كنند كه نيمه ي بالايي باز شود در حالي كه نيمه پاييني هستند.

خ- درب كور: هيچ برش، دستگيره يا لولاي قابل ديدني ندارد، اين درب به طوري طراحي شده كه كاملاٌ با ديوار يكي شوند.

ر- درب انباری: در اصل در انباري ها به كار مي رفتند، اما امروزه به عنوان درب داخلي و خارجي در فضاهاي مسكوني نيز به كار مي روند و براي فضاهايي به سبك صنعتي يا روستيك بسيار عالي است.

سبک درب داخلی در دكوراسيون منزل:

سبك درب مي تواند تفاوت زيادي در منزل شما ايجاد كند. اگر مايل هستيد مي توانيد سبك دربها را تا حدودي با هم تلفيق كنيد اما سعي را در اين داشته باشيد تا از عناصري استفاده كنيد كه بيشتر مشابهند تا يك حس مشترك در كل منزلتان داشته باشيد.

چهارچوب درب داخلی

قاب كردن نادرست درب مي تواند از ارزش يك درب زيبا و گران قيمت بكاهد، استفاده از مصالح ارزان و ميانبرهاي ساخت اغلب مي تواند باعث آسيب رساندن به درب و هزينه هاي بيشتر در دراز مدت باشد و در هنگام قاب كردن درب داخلي دستور العمل ها را به دقت دنبال كنيد يا از كساني كمك بگيريد كه در اين كار خبره هستند. دربها هم به صورت قاب دار و هم به صورت لوح تنها مي تواند خريداري شوند. درب قاب دار با لولا به چهارچوب شان وصل شده اند. اما دربهاي كه فقط شامل لوح درب هستند بايد قاب درب و لولاها را نصب كنيد.

چرخش درب داخلی

در هنگام سفارش ساخت درب مي توانيد چرخش درب را تعيين كنيد كه به راست يا چپ باشد همچنين مشخص كتيد كه لولاها و دستگيرها كجا بايد قرار بگيرند و درب در هنگام باز و بسته شدن به چه سمتی بچرخد. به طور ايده آل چرخش درب هرگز نبايد به سمت راهرو يا سالن باشد.

ميزان عايق بودن درب داخلی نسبت به صدا

درب داخلی دارای رتبه انتقال صدا هستند، كه ميزان افت صدای عبوری از درب را اندازه می گيرد. هر چه اين رتبه بالاتر باشد صدای كمتری از طريق درب انتقال می يابد، اين شاخص بيش از همه به مصالح درب بستگی دارد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت
اجزای تشکیل دهنده درب های ضد سرقت: اسکلت فلزی قوی شامل دو لایه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت 1 میلی متر با طرح و رنگ چوب طبیعی با لایه پلی اورتان میانی که از استانداردهای مقاومت در برابر برش، فشار بر سطح و بر گوشه های درب برخوردار است.
ادامه مطلب
بهترين مارك درب ضد سرقت
بهترين مارك درب ضد سرقت براي شركت آتار درب سلماس مي باشد كه این کارخانه را به یکی از مجموعه های بی بدلیل در ایران تبدیل کرده است، کارخانه آتار درب سلماس در آذربایجان غربی و شهرک صنعتی سلماس در شهر سلماس واقع شده است و خط تولید این کارخانه در دهه 70 توسط مهندسین ترک راه اندازی شد.
ادامه مطلب
نکاتی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید مدنظر داشت
هدف تمامی خریداران درب های ضد سرقت در وهله اول امنیت درب ضد سرقت مي باشد و شرکت های سازنده تلاش می کنند درب های ضد سرقتی بسازند که در حین داشتن امنیت فوق العاده بالاتر نسبت به درب های معمولی، دارای ظاهری زیبا و همچنین متنوع و کاربردی باشند که شرکت آتار درب سلماس در این زمینه توانسته دربهای ضد سرقتي را از نظر امنیت، كيفيت و زیبایی به بازار ارائه نماييد.
ادامه مطلب
درب اتاقی اچ دی اف
درب های داخلی اچ دی اف امروزه به عنوان درب داخلی و درب های سرویس بهداشتی بیشترین كاربرد موثر در ساختمان را دارد .
ادامه مطلب
}