info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

نقش درب در دکوراسیون داخلی

نقش درب در دكوراسیون داخلی

 

درب يكی از بخش های اصلی و مهم در دكوراسيون داخلی كه سبک دكوراسيون منزل شما را متمايز می كند. اگر در انتخاب درب دقت شود می تواند تأثير قابل توجهی بر ظاهر اتاق داشته باشد. درب داخلی بخش ضروری از منزل است و بايد در انتخاب آن وقت گذاشت. اگر در حال ساختن، بازسازی يا فقط اعمال يک تغيير مختصر در ظاهر اتاق خود هستيد خريد درب داخلی جديد گامی مهم در اين راه است. مصالح، عايق صدا بودن و چرخش درب برخی از نكاتی است كه در هنگام خريد درب بايد به آن توجه نمود.

انواع دربهای داخلی در دكوراسيون منزل:

الف- درب پنلی: رايجترين نوع درب كه در خانه امروزی ديده می شوند. معمولا از چوب يا ام دی اف ساخته می شود.

ب- درب فرانسوی: يك قاب حول يك يا چند پنل شفاف دارند و معمولاْ با شيشه يا يك متريال نيمه شفاف تار پر مي شوند. اين پنل ها در سبك ها و اندازه هاي زيادي موجود است و هدف همه آنها انتقال حداكثر نور به فضا است.

ج- درب كشویی: از چوب و شيشه ساخته مي شوند يا با آينه پوشانده مي شوند و بسياري از اين دربها براي كمد ديواري به كار مي روند. اين دربها حداقل فضا را اشغال مي كنند، زيرا فضايي جهت چرخش نياز ندارند.

د- درب پاكتی: در همه جاي خانه به كار مي روند. اين درب به اين دليل رايج شده كه فضا را اشغال نمي كند و برخلاف درب كشويي، درب پاكتي به جاي روي ديوار به داخل ديوار مي لغزند.

پ- درب تاشو: به دو طرف تا مي شوند و معمولاْ براي كمد، اتاق رخت شويي، آبدراخانه و ديگر فضاهاي كوچك كاربرد دارند.

ت- درب هم تراز: بيشتر معاصر است. دربهاي ساده اي كه به دو طرف حركت مي كنند و عموماْ از تخته چندلا يا ام دي اف ساخته مي شوند

ه- درب هلندی: به صورت افقي به دو نيم تقسيم شده اند و اين امكان را فراهم مي كنند كه نيمه ي بالايي باز شود در حالي كه نيمه پاييني هستند.

خ- درب كور: هيچ برش، دستگيره يا لولاي قابل ديدني ندارد، اين درب به طوري طراحي شده كه كاملاٌ با ديوار يكي شوند.

ر- درب انباری: در اصل در انباري ها به كار مي رفتند، اما امروزه به عنوان درب داخلي و خارجي در فضاهاي مسكوني نيز به كار مي روند و براي فضاهايي به سبك صنعتي يا روستيك بسيار عالي است.

سبک درب داخلی در دكوراسيون منزل:

سبك درب مي تواند تفاوت زيادي در منزل شما ايجاد كند. اگر مايل هستيد مي توانيد سبك دربها را تا حدودي با هم تلفيق كنيد اما سعي را در اين داشته باشيد تا از عناصري استفاده كنيد كه بيشتر مشابهند تا يك حس مشترك در كل منزلتان داشته باشيد.

چهارچوب درب داخلی

قاب كردن نادرست درب مي تواند از ارزش يك درب زيبا و گران قيمت بكاهد، استفاده از مصالح ارزان و ميانبرهاي ساخت اغلب مي تواند باعث آسيب رساندن به درب و هزينه هاي بيشتر در دراز مدت باشد و در هنگام قاب كردن درب داخلي دستور العمل ها را به دقت دنبال كنيد يا از كساني كمك بگيريد كه در اين كار خبره هستند. دربها هم به صورت قاب دار و هم به صورت لوح تنها مي تواند خريداري شوند. درب قاب دار با لولا به چهارچوب شان وصل شده اند. اما دربهاي كه فقط شامل لوح درب هستند بايد قاب درب و لولاها را نصب كنيد.

چرخش درب داخلی

در هنگام سفارش ساخت درب مي توانيد چرخش درب را تعيين كنيد كه به راست يا چپ باشد همچنين مشخص كتيد كه لولاها و دستگيرها كجا بايد قرار بگيرند و درب در هنگام باز و بسته شدن به چه سمتی بچرخد. به طور ايده آل چرخش درب هرگز نبايد به سمت راهرو يا سالن باشد.

ميزان عايق بودن درب داخلی نسبت به صدا

درب داخلی دارای رتبه انتقال صدا هستند، كه ميزان افت صدای عبوری از درب را اندازه می گيرد. هر چه اين رتبه بالاتر باشد صدای كمتری از طريق درب انتقال می يابد، اين شاخص بيش از همه به مصالح درب بستگی دارد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

قیمت درب ضد حریق با تاییدیه آتش نشانی سهند درب سلماس
درباره درب ضد حریق با تاییدیه آتش نشانی بیشتر بدانید: همان طور که می دانید استانداردهای تاییدیه آتش نشانی برای درب ضد حریق هر سال عوض می شود که این تاییدیه ها از طرف خانه آتش نشانی به دو دسته تقسیم میشود.
ادامه مطلب
قفل درب ضد سرقت
قفل هایي که در درب ضد سرقت به کار می روند دارای ساختار مهندسی خاصی بوده و این قفل ها در انواع مختلف موجود می باشند که این تفاوت ساختار در قیمت آن تاثیر گذار است و در زمان تعمیرات بنا به خواسته مشتری قفل درب ضد سرقت از تولیدی خریداری شده و برای تعویض به محل برده می شود.
ادامه مطلب
رنگ آمیزی روکش چوب
رنگ آمیزی در سطوح منحصر به فرد اغلب می تواند یک چالش ایجاد کند و امروز ما می خواهیم دو نوع مختلف تکنیک های رنگ آمیزی بر روی دو نوع مختلف روکش چوب ارائه کنیم. روکش چوب از چوب واقعی ساخته شده با یک پوشش صاف و متخلخل ساخته شده است. در پایان های مختلف موجود می خواهیم به شما بگویم که چگونه می توانید اثرات آبرنگ پرطرفدار را در سطوح نور و تاریکی به دست آورید
ادامه مطلب
آنچه در مورد درب ضد سرقت باید بدانید
درب ضد سرقت به دلیل ساختاری که دارد نسبت به سایر دربها مقاومتر و دارای امنیت بسیار بالاتری است. این نوع دربها از نظر ساختار کلی قفل، لولا و جنس با دربهای معمولی تفاوت دارند.
ادامه مطلب
}