نقش درب در دکوراسیون داخلی

خانه هر فرد محلی به منظور کسب آرامش جسمی و روحی وی می باشد و جزییات و دکوراسیون به کار رفته در آن همگی نقش مهمی در تامین احساس آرامش افراد ایفا می نماید. با توجه به اهمیت دکوراسیون در ایجاد احساس ایده آل در منزل می توان گفت تغییر و تحول در دکوراسیون و یا بازسازی منزل می توان شادابی و سرزندگی را به افراد بازگرداند.


درب ورودی ساختمان در مدل هایی همچون درب ضد سرقت یکی از اولین دکوراسیونی است که به چشم هر کس به منظور ورود به ساختمان می خورد. به همین دلیل می تواند از بالاترین نقش در ایجاد دکوراسیون ایده آل برخوردار باشد.


نقش درب ورودی ساختمان در دکوراسیون

خرید درب ضد سرقت ایده آل و مناسب با دکوراسیون مورد نظر یکی از مهم ترین امور چه از نظر امنیت و چه از نظر زیبایی محسوب می شود. این موضوع تاثیر بسزایی در دید اولیه افراد نسبت به ساختمان به منظور خرید و یا ایجاد حس خوب به بیننده ایفا می کند. بنابراین درب ورودی با توجه به دکوراسیون و معماری ساختمان و تطابق با سایر عناصر به کار رفته در آن می تواند زیبایی دو چندانی به محیط اطراف خود دهد.


امروزه با توجه به مدل های مختلفی که در طرح و رنگ درب ضد سرقت و یا سایر درب های موجود در بازار وجود دارد دست سازنده و یا مالک برای انتخاب درب ورودی مناسب با فضا باز بوده و می تواند بر اساس متریال گوناگون با طرح و رنگ مختلف اقدام به انتخاب درب ایده آل نمایند.


اگر قصد خرید درب ضد سرقت برای خانه و یا ساختمان خود را دارید می توانید انواع مدل های این نوع درب ها را با بهترین متریال و کیفیت روز دنیا از شرکت آرتام ایده سازان پارسیان خریداری نمایید. درب ضد سرقت آتار درب و همچنین درب ضد سرقت سور ترکیه دو نمونه از بهترین انواع این نوع درب ها می باشند که در طرح ها و مدل های مختلف قابل خریداری می باشند.

خرید درب داخلی


نقش درب داخلی در دکوراسیون منزل

درب داخلی یکی از عناصری در داخل منزل به شمار می رود که بودن آن در تمامی ساختمان ها قطعی و ضروری می باشد. با استفاده از مدل های منحصر بفرد درب داخلی می توان ظاهر محیط داخلی منزل را دگرگون ساخت. بنابراین در صورتی که قصد انجام بازسازی منزل خود و تغییر دکوراسیون داخلی آن را دارید حتما به درب داخلی که دارای تنوع مدل همچون درب داخلی HDF و درب داخلی MDF و... می باشد توجه بیشتری کرده تا علاوه بر ویژگی ظاهری آن از سایر مزایا همچون عایق صدا و حرارت و... بهرمند گردید.


انواع درب داخلی به منظور استفاده در دکوراسیون منازل

درب پنلی یکی از مدل های رایج از درب داخلی است که جنس آن ها عموما از MDF می باشد.

درب کشویی همانطور که از نامش پیداست به صورت کشویی باز و بسته می شوند که این درب ها در به منظور عدم اشغال فضا در هنگام باز و بسته شدن می تواند مناسب فضاهای کم باشد. جنس این درب ها معمولا از چوب و شیشه می باشد.

درب هلندی که در زاویه افقی قابلیت تقسیم به دو شدن را داراست بدین شکل که می توان نیمه بالایی را با گذاشت و نیمه پایینی درب بسته باقی بماند.

درب تاشو از مدل های پرطرفداری است که در فضاهایی مانند رخت شور خانه ، کمد ها و سایر فضاهای داخلی کاربرد دارد.

درب فرانسوی: به منظور استفاده از حداکثر میزان نور به فضای داخلی ساختمان از این نوع درب ها استفاده می شود و عموما از جنس پنل های شفاف یا نیمه شفاف است.


انواع دیگری از درب داخلی نیز مانند درب انباری ، درب هم تراز ، درب کور و... وجود دارند که هریک از آن ها دارای کاربردهای خاصی می باشند.


جهت باز و بسته شدن درب و تاثیر آن در دکوراسیون

اینکه درب از چپ به راست یا راست به چپ باز و بسته شود می تواند نقش مهمی در دکوراسیون داخلی داشته باشد. بنابراین با توجه به فضای مورد نظر خود می بایست درب ضد سرقت یا درب داخلی را انتخاب نمایید. این موضوع همچنین در لولاها ، دستگیره و سایر یراق آلات درب تاثیر دارد. نکته مهمی که درباره درب ورودی ساختمان می بایست مد نظر قرار داد این است که درب ورودی نباید چرخشش به سمت راهرو و یا سالن خانه باشد.


کیفیت ساخت و متریال درب

شرکت های سازنده معتبر با استفاده از بهترین متریال ها و بکارگیری روش های نوین در تولید انواع درب همچون درب ضد سرقت ، درب داخلی و دیگر مدل ها می توانند بهترین انتخاب ها را برای ما ارائه دهند. این درب ها دارای قابلیت های متعدد همچون عایق صدا ، عایق رطوبت ، گرما و سرما و بسیاری دیگر از موارد در کنار زیبایی طراحی هستند که با استفاده از چوب در کنار سایر متریال ها ساخته می شوند. درب ضد سرقت نیز بر خلاف درب داخلی به دلیل استفاده از متریال هایی همچون فولاد در داخل خود از وزن و قطر بیشتری می بایست برخوردار باشد که این موضوع کیفیت درب ضد سرقت را نشان می دهد.


در پایان اگر قصد خرید درب ضد سرقت و یا انواع درب داخلی را داشته باشید می توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت آرتام ایده در امور انتخاب بهترین نوع درب بر اساس دکوراسیون منزل در ارتباط باشید تا با انتخابی درست اقدام به خرید درب ضد سرقت مورد نظر خود نمایید.