درب ضد سرقت لابی و ویلایی

امروزه یکی از مسائلی که می بایست در اولویت هر ساختمانی قرار داشته باشد امنیت ساختمان است. استفاده از درب ضد سرقت برای درب های ورودی و لابی ساختمان ها یکی از راهکار های ایجاد امنیت فضای ساختمان می باشد. این درب ها برای درب ورودی لابی ، ویلاها و یا واحد های ساختمان قابل نصب و اجرا می باشد و به دلیل وجود تنوع در طرح و رنگ می توان از آن در دکوراسیون های مختلف استفاده نمود.


درب ضد سرقت لابی

با توجه به این که برای ابعاد بازشو درب در ورودی ساختمان و لابی می بایست بزرگتر از درب ورودی واحد ها باشد ، استفاده از درب ضد سرقت دو لنگه تنها راهکاری است که می توان برای این مکان ها استفاده کرد.اما نکته ای که مطرح است در این است که درب های دو لنگه نسبت به درب های تک لنگه از امنیت پایین تری برخوردار هستند و دلیل این موضوع پهنای زیاد درب ضد سرقت دو لنگه و همچنین نشستن یک طرف درب بر روی لنگه می باشد.اما به نسبت درب های معمولی از امنیت به مراتب بالاتری برخوردار می باشند.علاوه بر این پروسه تولید و نصب این نوع درب ها در مقایسه با درب ضد سرقت تک لنگه مدت زمان و هزینه بیشتری برای مشتری دارد.

درب ضد سرقت


برای درب ضد سرقت لابی و ورودی ساختمان بهتر است از پاشنه های سنگی استفاده شود تا با انجام این کار جلوی هرگونه دسترسی برای ورود از قسمت زیرین درب گرفته شود. رویه های تولید شده برای این نوع درب تفاوت چندانی با درب ضد سرقت تک لنگه نداشته و دارای تنوع زیادی می باشد.تنها تفاوت این مدل درب های با مدل های تک لنگه در اندازه بازشو درب است که اندازه آن بزرگتر از لنگه درب ثابت آن است (در درب هایی با عرض بازشو کمتر از 180 سانتی متر)


سایر ادوات درب ضد سرقت لابی

این درب ها برای ایجاد مقاومت بالاتر از قفل هایی خاص بهره مند هستند که در قسمت بالای درب تعبیه شده است.استفاده از این قفل ها سبب افزایش مقاومت لنگه ثابت درب می شود و در مجموع امنیت کلی درب را بالاتر می برد.همچنین به منظور ایجاد نمای برجسته در این نوع درب ضد سرقت ، پشت درب را با استفاده از برش های ساده CNC طراحی می نمایند. در شرکت آرتام ایده سازان پارسیان از لولاهای ساخت کشور ترکیه برای استفاده در درب ضد سرقت لابی استفاده می شود و عموما با توجه به بزرگی بازشو و افزایش احتمال خارج شدن رگلاژ درب از تعداد بیشتری از لولا در این نوع درب ها استفاده می شود.


بهترین نوع روکش برای این نوع درب ضد سرقت روکش های چوبی به همراه رنگ پلی استر می باشد تا مقاومت درب در برابر خط و خش با توجه به استفاده از آن در محل های پر رفت و آمد افزایش یابد.همچنین در صورت ایجاد هرگونه خط و خش بر روی آن می توان به وسیله بتونه و رنگ چوب ظاهر درب را همانند روز اول در آورد.


درب لابی چوبی

همانطور که از نام این نوع درب ها مشخص است جنس کلی آن ها از چوب می باشد.این درب ها با مشخصات ابعادی متفاوتی قابل تولید است اما ایده آل ترین سایز برای طراحی این درب ها با عرض 145 سانتی متر و یا کمتر است که به درب ضد سرقت لابی یک و نیم معروف هستند. ابعاد بازشو این درب ها به ترتیب (بازشو اصلی و لنگه درب) ،95 و 35 سانتی متر است که این ابعاد برای لت کوچک در نظر گرفته می شود. اما این نوع درب ها قابلیت تولید در سایز های بزرگ تر را دارا می باشند که بر اساس ابعاد سفارشی مورد نظر توسط ساختمان سازان قابلیت تولید دارند.

درب ضد سرقت دو لنگه


مشخصات کلی این درب ها بدین شکل است که دارای عرض چهارچوب 195 سانتی متری (پشت به پشت و برای درب های دارای یک لنگه) به همراه استفاده از کتیبه های کناری درب و در درب های ضد سرقت لابی با عرض بزرگتر 250 سانتی متری استفاده از دو لنگه به همراه کتیبه های دو طرف و با ابعاد استاندارد.ارتفاع کلی این درب ها می بایست نهایتا 215 سانتی متر باشد (از ساب فریم تا کف پایان کار)


مدل کلی درب لابی چوبی  به دو شکل تک لنگه و ترکیب چوب با شیشه و فلز به همراه بهره گیری از کتیبه های جنبی درب و یا درب لابی چوبی دو لنگه بدون شیشه و کتبیه در اطراف بازشو قابل تولید می باشد.


نتیجه گیری

امروزه تنوع درب ضد سرقت و یا درب داخلی MDF و HDF به قدری افزایش یافته است که می توان برای هر نوع نیاز و یا دکوراسیونی اقدام به تولید درب نمود. آنچه که مطرح است کیفیت و امنیت این نوع درب ها می باشد که می بایست در هنگام خرید درب ضد سرقت به آن دقت نمود. شرکت آرتام ایده سازان پارسیان یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید و اسمبل انواع درب ضد سرقت و درب اتاقی با سال ها تجربه در این زمینه و بهره گیری از دانش روز دنیا یکی از بهترین انتخاب ها برای پروژه های ساختمانی شما عزیزان می باشد. جهت استعلام قیمت درب ضد سرقت و یا هرگونه مشاوره می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.