info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

نحوه تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت

نحوه تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت

مهمترین قسمتی که در رگلاژ درب ضد سرقت مهم و می توان گفت که اساس رگلاژ در عملکرد درست آن است لولا می باشد که از مقاومت بالایی برخوردار است و لنگه را در چهارچوب محکم نگه می دارد.

تعمیرکار درب ضد سرقت به خوبی می داند که چه تعداد لولا و در چه فاصله هایی نیاز است تا رگلاژ این دربها تحقق یابد البته لازم به ذکر است که رگلاژ زمانی به خوبی اتفاق می افتد که تمامی قطعات به خوبی تنظیم شده باشد. مشکلاتی که در خارج شدن از رگلاژ درب ضد سرقت ایجاد می شود زیاد است که مهم ترین آن گیر در باز و بسته شدن می باشد که علاوه بر کاهش کارایی درب ضد سرقت موجب سلب آرامش نیز می شود.

برای رگلاژ درب ضد سرقت تعمیرکار باید تمامی قطعات اعم از یراق آلات و لولا را چک کرده و در صورت نیاز لولای کمکی اضافه کند و یا از واشر مخصوص برای بالا بردن لنگه بهره گیرد، درب ضد سرقت چینی که دارای رگلاژ دشواری هستند با این نکات قابل اجرا نمی باشد و لازمه که تعمیرکار درب ضد سرقت یک نیروی جوشکار نیز همراه خود داشته باشد تا در صورت نیاز لولاها را جا به جا کند.

رفع صدای درب ضد سرقت با رگلاژ درست و اصولی برطرف می شود و نیازی نیست که نگران باشید، تنها کافی تا تعمیرکار تمامی نکات مربوط به تعمیر درب ضد سرقت را رعایت کند.

رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت

یکی از مواردی که هر ساختمانی ممکن به آن نیاز داشته باشد و تنها راه حل این مشکل دانش و تخصص تعمیرکاری که اقدام به تعمیر درب می کند. امروزه استفاده از درب ضد سرقت در ساختمان ها کاملاً رواج پیدا کرده و مردم برای حفظ امنیت و آسایش خود از این دربها استفاده می کنند. این دربها به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند و در گذر زمان دچار مشکلاتی می شوند که نیاز به تعمیر و رگلاژ پیدا می کنند که یکی از ضعف های دربهای ضد سرقت این است که افراد عادی نمی توانند آن را تعمیر و رگلاژ نمایند.

در تعمیر درب ضد سرقت تجربه و دانش تعمیرکار نقش مهی را ایفا می کند و ابزار کامل در کنار تخصص موجب برطرف شدن مشکلات این نوع دربها می شود.

مشکلات دربهای ضد سرقت

1- خارج شدن از رگلاژ

2- شکستن لولا

3- نفوذ صدا از درب ضد سرقت به داخل ساختمان

4- ایراد در مغزی قفل درب

5- ایراد در یراق آلات

6- خراب شدن و ایراد در قفل

7- خراب شدن و پایین آمدن کارایی دستگیره

خدماتی که آتار درب ارائه می دهد:

الف- تعویض قفل درب ضد سرقت با قفل های کاله و داف ترکیه که مورد تایید شرکتهای معتبر تولیدی می باشد

ب- تعویض لولای شکسته و یا اضافه کردن لولا به درب ضد سرقت در صورت نیاز

ج- تعویض مغزی درب

ه- رگلاژ درب ضد سرقت و رفع گیر و مشکلات در باز و بسته شدن

خ- تعمیر و تعویض یراق آلات دربها

د- رفع صدای درب ضد سرقت

متأسفانه بسیاری از تولیدکنندگان دربهای ضد سرقت استانداردها و اصول لازم را در ساخت درب ضد سرقت رعایت نمی کنند که این امر باعث کاهش طول عمر قطعات این نوع دربها می شود و امنیت کافی را به ارمغان نمی آورد ولی نگران نباشید تمامی مشکلات قابل حل است و با تعویض قفل درب ضد سرقت معیوب با اصل می توانید امنیت آن را بالاتر ببرید.

تعویض قفل درب ضد سرقت

مهمترین بخش درب ضد سرقت قفل آن است که باعث امنیت می شود و متناسب با ساختاری که دارد مانع نفوذ سارقان و بیگانگان به داخل آپارتمان می شود. قفل این دربها بعد از مدتی خراب می شود و مشکلاتی را ایجاد می کند که لازمه تعمیرکار ماهر اقدام به تعویض قفل ضد سرقت کند و می تواند قفل کاله را جایگزین قفل از کار افتاده کند.

قفل ضد سرقت کاله بهترین قفل موجود در بازار که تمامی استانداردهای لازمه را داراست و در کشور ترکیه تولید و وارد کشور می شود. مهمترین قسمت قفل این دربها مغزی آن است که برای تعویض مغزی قفل باید قسمت های مثل شب بند و کاسه رزت از قفل باز شود و پوکی ها از آن خارج شود.


برخی دیگر از دانستنی های درب

دستگیره درب ضد حریق
از آنجایی که دربهای ضد حریق در مواقع اضطراری باز می شوند بايد دستگیره هایی داشته باشند که به راحتی باز شوند و روی این درب ها از دستگیره های ضد حریق با نام آنتی پنیک یا پنیک بار استفاده می شود.
ادامه مطلب
درب ضد سرقت ایرانی
درب ضد سرقت ایرانی در ایران ساخته می شود و دارای کیفیت خوبی می باشد که این کیفیت می تواند قابل مقایسه با نمونه های خارجی باشد، قیمت درب ضد سرقت ایرانی بسیار مناسب می باشد این نوع از درب های دارای مدل های مختلفی می باشد و تنوع رنگی در درب ضد سرقت نیز بالا است. درب ضد سرقت ایرانی از نمونه های خارجی دارای قیمت پایین تری می باشد و توسط استادکاران ایرانی ایجاد و روانه بازار می شود.
ادامه مطلب
HDF چیست
تولید ورق های HDF و ورق های MDF دارای دو نوع فرآیند تولید متفاوت می باشند که بیشتر می توان گفت اختلاف MDF و HDF بر اساس شرایط مواد اولیه و بیشتر بر اساس شرایط پرس این دو نوع مصنوع چوبی می باشد.
ادامه مطلب
فروش درب ضد حریق
درب ضد حريق يك ورقه روغني يا گالوانيزه با ضخامت 1.5 الي 2 ميلي متر و در ساخت اين درب از دستگيره آنتي پنتيك استفاده شده و رنگ درب از نوع الكترواستاتيك می باشد.
ادامه مطلب
}