info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

نحوه تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت

نحوه تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت

مهمترین قسمتی که در رگلاژ درب ضد سرقت مهم و می توان گفت که اساس رگلاژ در عملکرد درست آن است لولا می باشد که از مقاومت بالایی برخوردار است و لنگه را در چهارچوب محکم نگه می دارد.

تعمیرکار درب ضد سرقت به خوبی می داند که چه تعداد لولا و در چه فاصله هایی نیاز است تا رگلاژ این دربها تحقق یابد البته لازم به ذکر است که رگلاژ زمانی به خوبی اتفاق می افتد که تمامی قطعات به خوبی تنظیم شده باشد. مشکلاتی که در خارج شدن از رگلاژ درب ضد سرقت ایجاد می شود زیاد است که مهم ترین آن گیر در باز و بسته شدن می باشد که علاوه بر کاهش کارایی درب ضد سرقت موجب سلب آرامش نیز می شود.

برای رگلاژ درب ضد سرقت تعمیرکار باید تمامی قطعات اعم از یراق آلات و لولا را چک کرده و در صورت نیاز لولای کمکی اضافه کند و یا از واشر مخصوص برای بالا بردن لنگه بهره گیرد، درب ضد سرقت چینی که دارای رگلاژ دشواری هستند با این نکات قابل اجرا نمی باشد و لازمه که تعمیرکار درب ضد سرقت یک نیروی جوشکار نیز همراه خود داشته باشد تا در صورت نیاز لولاها را جا به جا کند.

رفع صدای درب ضد سرقت با رگلاژ درست و اصولی برطرف می شود و نیازی نیست که نگران باشید، تنها کافی تا تعمیرکار تمامی نکات مربوط به تعمیر درب ضد سرقت را رعایت کند.

رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت

یکی از مواردی که هر ساختمانی ممکن به آن نیاز داشته باشد و تنها راه حل این مشکل دانش و تخصص تعمیرکاری که اقدام به تعمیر درب می کند. امروزه استفاده از درب ضد سرقت در ساختمان ها کاملاً رواج پیدا کرده و مردم برای حفظ امنیت و آسایش خود از این دربها استفاده می کنند. این دربها به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند و در گذر زمان دچار مشکلاتی می شوند که نیاز به تعمیر و رگلاژ پیدا می کنند که یکی از ضعف های دربهای ضد سرقت این است که افراد عادی نمی توانند آن را تعمیر و رگلاژ نمایند.

در تعمیر درب ضد سرقت تجربه و دانش تعمیرکار نقش مهی را ایفا می کند و ابزار کامل در کنار تخصص موجب برطرف شدن مشکلات این نوع دربها می شود.

مشکلات دربهای ضد سرقت

1- خارج شدن از رگلاژ

2- شکستن لولا

3- نفوذ صدا از درب ضد سرقت به داخل ساختمان

4- ایراد در مغزی قفل درب

5- ایراد در یراق آلات

6- خراب شدن و ایراد در قفل

7- خراب شدن و پایین آمدن کارایی دستگیره

خدماتی که آتار درب ارائه می دهد:

الف- تعویض قفل درب ضد سرقت با قفل های کاله و داف ترکیه که مورد تایید شرکتهای معتبر تولیدی می باشد

ب- تعویض لولای شکسته و یا اضافه کردن لولا به درب ضد سرقت در صورت نیاز

ج- تعویض مغزی درب

ه- رگلاژ درب ضد سرقت و رفع گیر و مشکلات در باز و بسته شدن

خ- تعمیر و تعویض یراق آلات دربها

د- رفع صدای درب ضد سرقت

متأسفانه بسیاری از تولیدکنندگان دربهای ضد سرقت استانداردها و اصول لازم را در ساخت درب ضد سرقت رعایت نمی کنند که این امر باعث کاهش طول عمر قطعات این نوع دربها می شود و امنیت کافی را به ارمغان نمی آورد ولی نگران نباشید تمامی مشکلات قابل حل است و با تعویض قفل درب ضد سرقت معیوب با اصل می توانید امنیت آن را بالاتر ببرید.

تعویض قفل درب ضد سرقت

مهمترین بخش درب ضد سرقت قفل آن است که باعث امنیت می شود و متناسب با ساختاری که دارد مانع نفوذ سارقان و بیگانگان به داخل آپارتمان می شود. قفل این دربها بعد از مدتی خراب می شود و مشکلاتی را ایجاد می کند که لازمه تعمیرکار ماهر اقدام به تعویض قفل ضد سرقت کند و می تواند قفل کاله را جایگزین قفل از کار افتاده کند.

قفل ضد سرقت کاله بهترین قفل موجود در بازار که تمامی استانداردهای لازمه را داراست و در کشور ترکیه تولید و وارد کشور می شود. مهمترین قسمت قفل این دربها مغزی آن است که برای تعویض مغزی قفل باید قسمت های مثل شب بند و کاسه رزت از قفل باز شود و پوکی ها از آن خارج شود.


برخی دیگر از دانستنی های درب

درب خروج اضطراری يا درب ضد حریق
یکی از ابزارهایی که منازل را در برابر آتش سوزی ایمن می نمايد استفاده از درب ضد حریق است، این درب معمولاً در طبقات ساختمان و در سمت پله های اضطراری قرار می گیرند، در هر ساختمان برای تأمین فرصت لازم برای افراد برای فرار از آتش سوزی و نیز برای تأمین محافظت لازم برای سازه و اجزای ساختمان، جداسازی های لازم در ساختمان به وسیله ساختارهای مقاوم در برابر آتش (مانند دیوارهای مقاوم در برابر آتش) صورت می گیرد.
ادامه مطلب
درب اچ پی ال
فرمیکا با اسم اختصاری HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE می باشد. اچ پی ال ورق ایی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید
ادامه مطلب
درب ضد سرقت چیست
درب ضد سرقت همانگونه که از اسم ان مشخص است به درب های گفته می شود که مانع ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری ، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است اطمینانبه منزله ی صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی می توان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضدسرقت پی برد.
ادامه مطلب
درباره درب هاي ضد حريق با تاييدیه آمريكا
براي ساختمان های بلند هر ساختماني كه فاصله بين كف باللترين طبقه قابل دست يابي تا مناسب ترين سطح قابل دسترس براي ماشينهاي آتش نشاني كه به تاييد فرد مسول بايد برسد و از 23 متر بيشتر باشد ساختمان بلند محسوب مي شود.
ادامه مطلب
}