info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

درب ضد حريق فلزي

چهارچوب درب ضد حريق از جنس فولاد و روكش درب از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام كوره اي مي باشد. داخل درب پشم سنگ نسوز عايق حرارتي قرار دارد كه در برابر آتش تا 2 ساعت در دماي 1200 درجه سانتي گراد مقاوم است، اطراف درب با لاستيك نسوز پوشانيده مي شود و از فلزاتی مانند فولاد برای ساخت این نوع درب استفاده می شود.

درب ضد حريق فلزي با چهارچوب فلزي مي باشد و اين نوع درب قابليت نصب بر روي چهارچوب فلزي ساده و فرانسوي را ندارد كه اين عامل به دليل ضخامت بالاي درب ضد حريق فلزي مي باشد كه ضخامت درب 6 سانتي متر می باشد.

درب ضد حريق فلزي از دو نوع فلز گالوانيزه يا ورق سياه يا روغني استفاده مي شود كه نوع فلز مورد استفاده بستگي به شرايط رطوبتي منطقه مورد استفاده مي باشد، در داخل اين نوع درب از پشم سنگ دانستيه 80 استفاده مي شود كه ضخامت پشم سنگ مورد تأييد آتش نشاني 5 سانتي متر مي باشد و بايد دقيقاً اين جزئيات در ساخت انجام شود و نمي توان با سليقه كارفرما اين متريال را تغيير داد. درب ضد حريق فلزي داراي وزن تقريبي 80 كيلوگرم است. اين نوع دربها با يراق آلات كاله تركيه ساخته و نوع يراق دستگيره آنتي متر و لولاي فنري مي باشد و نكته مهم مورد توجه نوع رگلاژ دربهاي ضد حريق فلزي مي باشد كه بايد پيم كوك لولاي فنري به درستي انجام شود.

ميزان عرض درب ضد حريق فلزي با چهارچوب نيز 100 ، 110 و 120 سانتي مي باشد كه براي محاسبه بازشوي مفيد بايد 17 سانتي متر از اين عدد كم كنيم تا بازشوي مفيد به دست آيد، چهارچوب درب نيز به صورت پرواز دار مي باشد و بر روي سنگ يا ديوار مي نشيند. نصب و رگلاژ درب ضد حريق نيز به وسيله جوشكاري انجام و نصب درب در صورت عدم رگلاژ نامناسب باعث افتادگي از لولا در مرور زمان مي شود.

مشخصات فني درب ضد حريق فلزي

1- مواد تشكيل دهنده درب ضد حريق شامل دو لايه آهن هيدروكربن به ضخامت 1 و 1.5 ميلي متر كه داراي تقويت كننده هاي مخصوص جهت مقاوم سازي محل يراق آلات و همچنين شبكه هاي تقويت داخلي جهت استحكام مي باشد.

2- مهمترين ماده در داخل درب ضد حريق فلزي پشم سنگ استاندارد بدون مواد مضر مي باشد كه دانستيه 80 دارد و اين پشم سنگ علاوه بر داشتن سرتيفيك استاندارد از سازمان استاندارد ايران داراي درجه آ استاندارد نيز هست، اين پشك سنگ ها داراي گواهي استاندارد 2-7271 و گريد A استاندارد 8299 ایران است.

3- هسته مركزي درب ضد حريق از پشم سنگ با وزن مخصوص 80 تا 150 كيلوگرم تشكيل شده است كه مقاوم در برابر دماي 1200 درجه سانتي گراد بدون تغيير شكل مي باشد.

4- پروفيل ارائه شده چهارچوب به صورت ورق آهن هيدوركربن به ضخامت 1.5 يا 2 ميلي متر و داراي نوار دودبند مقاوم در برابر حريق باشد

5- پوشش درب و چهارچوب از رنگ اپکسی پلی استر کوره ای سفید چرمی است

6- لاستیک درزگیر نسوز که دور تا دور چهارچوب قرار گرفته و به هنگام آتش سوزی با افزایش دمای محیط منبسط می شود.

7- یراق آلات شامل لولای مخصوص فولادی قابل تنظیم با آهن و دستگیره آنتی پنتیک ویژه خروج اضطراری است

8- یراق آلات به مدت 1 سال و دربها به مدت 5 سال دارای گارانتی می باشد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

تفاوت درب ضد سرقت و ضد حریق
در ساختمانها برای تامین فرصت و زمان مورد نیاز برای افراد جهت فرار از آتش سوزی و همچنین برای محافظت از سازه و اجزای ساختمان از درب ضد حریق استفاده می شود اين دربها به دلیل نوع عملکردشان باید بدون هر گونه قفل و عامل نگه دارنده ای باشد
ادامه مطلب
درب ضد حریق چوبی
درب های ضد حریق چوبی ویژگی های منحصر به فرد خودش را دارند که این درب های ضد حریق را به نام دودبند هم میشه گفت.
ادامه مطلب
درب ضد سرقت با مقابل برقی
درب ضد سرقت با مقابل برقی این امکان را به شما می دهد که با فشار دادن یه دکمه از راه دور درب را باز کنید و با چشمی دیجیتال از هویت فرد پشت درب اطلاع پیدا کرده یا تصویر او را در حافظه ذخیره کنید
ادامه مطلب
درب ضد حریق ایرانی
درب ضد حریق دربی که از متریال خاصی ساخته شده است و برای ساخت اين درب مراحلی طولانی طی میشود كه هدف از این مراحل ایجاد یک درب مقاوم در برابر حرارت می باشد،
ادامه مطلب
}