ویژگی امنیتی يك درب ضد سرقت

قطعا مهم ترین دلیل افراد برای خرید درب ضد سرقت بحث امنیت آن است و با توجه به این که این درب ها دارای ویژگی های خاصی از نظر ساختاری و متریال به کار رفته هستند می توانند تا حدود بسیار زیادی از ورود سارقین به داخل منزل یا محل کار جلوگیری به عمل آورند. این درب ها دارای چهارچوب های فولادی و محکمی هستند که با استفاده از دستگاه های مخصوص به فرو مورد نظر در می آیند و درب بر روی آن ها سوار می شود.


ما در این مقاله قصد دارم درباره ویژگی های امنیتی درب ضد سرقت مطالبی را به شما ارائه دهیم تا با توجه به این ویژگی ها اقدام به خرید درب ضد سرقت خود نمایید.بنابراین در صورتی که نیاز به یک درب ایمن و با محافظت بالا دارید نیاز به دقت به نکاتی در هنگام خرید است که ما به آن ها خواهیم پرداخت.


گواهی های درب ضد سرقت ایمن

برای خرید درب ضد سرقت مطمئن و با امنیت بالا نیاز به تایید استاندارد هایی است که توسط گواهی درب ضد سرقت اتحادیه اروپا صادر می گردد. در صورتی که درب مورد نظر شما دارای این گواهی باشد می توانید از امنیت آن اطمینان حاصل نمایید. اما برخی از برند های تولید کننده درب ضد سرقت ممکن است دارای این گواهی نباشند. چنین درب هایی برای پی بردن به امنیتشان می بایست دارای گواهینامه ی TSE باشند.


همچنین درب های ضد سرقت فلزی می بایست دارای گواهینامه مخصوصی که میزان مقاومت آن ها در آن سنجیده شده است باشد. این درب ها در کلاس های 1 تا 6 از نظر مقاومت دسته بندی می شوند که مقاوم ترین آن ها در کلاس 6 قرار دارد.

خرید درب ضد سرقت


خرید درب ضد سرقت از شرکت های معتبر

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید درب ضد سرقت با امنیت بالا به آن توجه گردد شرکت ها و نمایندگی های فروش درب ضد سرقت است. این درب ها می بایست توسط شرکت های معتبر تولید و یا اسمبل شده باشد تا خیال شما از بابت امنیت آنها راحت شود. شرکت آرتام سازه پارسیان یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید درب ضد سرقت آتار درب و درب ضد سرقت سور ترکیه می باشد که کلیه متریال های درب از کشور ترکیه وارد شده و در ایران سوار می شود.


ویژگی امنیتی یک درب ضد سرقت با کیفیت عبارتند از:

1.استحکام درب ضد سرقت

متریال کلی درب ضد سرقت ایده آل از فولاد ، آلومینیوم ، چوب و یا فایبر گلاس می باشد.در هنگام خرید درب ضد سرقت می بایست درباره متریال به کار رفته در ساختار درب اطمینان حاصل نمود. درب هایی که از تخته سه لا یا موادی همچون کامپوزیت ساخته می شوند از پایین ترین امنیت برخوردارند.


2.محل قرارگیری قفل درب ضد سرقت

محل قرارگیری قفل درب ضد سرقت می بایست دارای استحکام و مقاومت بالایی باشد. هر چقدر هم درب ضد سرقت شما از با کیفیت ترین قفل ها بهره مند باشد ، در صورت ضعف در قسمتی که قفل بر روی آن سوار می شود ، امنیت درب ضد سرقت پایین خواهد آمد.


3.استفاده از لولاهای با کیفیت

یکی دیگر از موارد پر اهمیت در بهث درب ضد سرقت استفاده از لولاهای با کیفیت و نحوه اتصال آن به چهارچوب درب است.لولاهایی که با استفاده از جوش به چهارچوب متصل هستند از مقاومت پایینی برخوردار بوده و در نتیجه امنیت کمی دارند.قابلیت تنظیم لولا ها بر اساس محل استقرار یکی دیگر از ویژگی های لولاهای ایده آل می باشد.


4.باز و بسته شدن راحت

با توجه به این که درب ضد سرقت به دلیل وجود فولاد به کار رفته در ساختار آن دارای وزن زیادی می باشد ، می بایست به گونه تولید و اجرا شود که با اشاره بسیار کم به راحتی باز و بسته شود و در هنگام اینجام این کار هیچ صدایی از خود به وجود نیاورد.البته اجرا و نصب درب ضد سرقت به طور صحیح و اصولی نقش بسزایی در این اتفاق دارد.


5.قفل درب ضد سرقت

سیستم قفل های به کار رفته در درب ضد سرقت ایمن می بایست از برند های معتبر و با کیفیت باشد. برند کاله یکی از بهترین برند های تولید قفل می باشد که در کشور ترکیه تولید می شود.استفاده از درب ضد سرقت با سیستم دو قفله می تواند یکی از انتخاب های مناسب برای افرادی که نیاز به امنیت بالاتری هستند باشد.همچنین استفاده از قفل های چند زبانه که معمولا برای تولید درب ضد سرقت از قفل های 14 زبانه یا بیشتر استفاده می شود یکی دیگر از مواردی است که می بایست به آن توجه نمود.

درب ضد سرقت


6.استفاده از بتن برای پر کردن ساختار درب

بتن ریزی ساختار داخلی درب ضد سرقت می تواند یکی دیگر از مواردی باشد که امنیت بسیار بالایی را به خریدار ارائه می دهد. از بتند می توان به جای پلی اورتان در پر کردن فضای داخلی درب ضد سرقت استفاده کرد که انجام این کار هزینه درب ضد سرقت را به مراتب بالاتر می برد اما در عوض امنیت بسیار بالایی را ارئه خواهد داد.


7.استفاده از ورق های فولادی

برای بالا بردن مقاومت بدنه درب ضد سرقت از ورقه های فولادی ضخیم در دو طرف آن استفاده می شود که می توان با استفاده از این ورق ها امنیت درب را بر برابر فشار و ضربه بسیار بالا برد.استفاده از فولاد با ضخامت کم ، میزان امنیت را پایین تر می آورد. بنابراین در هنگام خرید درب ضد سرقت بر اساس میزان امنیت مورد نیاز خود می بایست از ضخامت فولاد به کار رفته در درب اطلاعات کافی کسب نمایید.