تفاوت درب ضد سرقت ترك و چيني

به منظور خرید درب ضد سرقت ایده آل می بایست درباره شرکت و کشور سازنده آن دقت شود تا محصول خریداری شده از کیفیت مورد نیاز برخوردار باشد. امروزه در بازار انواع مختلفی از درب ضد سرقت موجود می باشد که کشور سازنده آن ها متفاوت است. در این مقاله قصد داریم درباره تفاوت دو درب ضد سرقت ترک و چینی مورد بررسی قرار دهیم تا در هنگام خرید درب ضد سرقت با اطلاعات کافی اقدام به انجام این کار نمایید.


از نظر ظاهری مواردی به منظور تشخیص مبدا تولید درب ضد سرقت وجود دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم نمود.


چهارچوب درب ضد سرقت

درب ضد سرقت چینی دارای چهار چوبی تخت می باشد و از نشر سطح بیرونی آن اختلاف کمی میان آن و لنگه درب وجود دارد. اما در درب ضد سرقت ترک میزان اختلاف سطح در این قسمت به مراتب بیشتر می باشد. بنابراین اولین نکته در هنگام خرید درب ضد سرقت مقایسه سطح بیرونی و لنگه درب از نظر اختلاف سطح می باشد.


لولای درب ضد سرقت

دومین تفاوت ظاهری میان درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت چینی در لولای این درب ها می باشد. لولای درب ضد سرقت ترک در سطح بیرونی درب به طور کامل قابل مشاهده است در حالی که در درب ضد سرقت چینی لولا ها به صورت پنهان کار شده اند و از هیچ سمتی از درب قابل مشاهده نمی باشند.

خرید درب ضد سرقت


رویه درب ضد سرقت

رویه به کار رفته در درب ضد سرقت ترک از دو نوع چوب ام دی اف با استفاده از روکش طبیعی چوبی و یا روکش از جنس پی وی سی می باشد اما رویه به کار رفته در درب ضد سرقت چینی در دو نوع فلزی (استفاده از رنگ کوره ای نزدیک به رنگ چوب) و یا روکشی از جنس اچ دی اف رنگ آمیزی شده می باشد. همچنین در برخی موارد این نوع درب ها دارای روکش پی وی سی می باشند. بنابراین با استفاده از سایر تفاوت ها و اطلاع کامل از جنس رویه ها می توان در هنگام خرید درب ضد سرقت تفاوت این دو درب را متوجه شد.


قیمت درب ضد سرقت

با توجه به متریال و جنس مواد و یراق آلات به کار رفته در درب ضد سرقت چینی می توان اختلاف قیمت این نوع درب ها را با درب ضد سرقت ترک متوجه شد. قیمت درب ضد سرقت چینی به مراتب پایین تر از درب ضد سرقت ترک می باشد و این موضوع را می توان در تفاوت وزن این دو درب متوجه شد. درب ضد سرقت ترک به دلیل استفاده از متریال با کیفیت و همچنین فولاد چند لایه به کار رفته در داخل درب از وزن بیشتری نسبت به درب ضد سرقت چینی برخوردار است.


نصب درب ضد سرقت

طریقه نصب درب ضد سرقت چینی به مراتب آسان تر و با سرعت بیشتری نسبت به درب ضد سرقت ترک انجام می شود. این در حالی است که نصب درب ضد سرقت ترک چیزی در حدود یک تا دو ساعت زمان می برد.تفاوت های اشاره شده را می توان در ظاهر و اجرای کار متوجه شد اما این دو درب از تفاوت های دیگری برخوردار هستند که با توجه به آن ها می توان اقدام به تشخیص آن ها در هنگام خرید درب ضد سرقت نمود.


کشور تولید کننده درب ضد سرقت

تولید درب ضد سرقت چینی در کشور مبدا یعنی همان چین انجام می گیرد اما درب ضد سرقت ترک پس از ساخت تک تک قطعات در کشور ترکیه در ایران مونتاژ می شود. چیزی که درباره درب ضد سرقت چینی مطرح است این است که همانند سایر لوازم تولید شده در این کشور درجه بندی مختلفی برای تولیدات وجود دارد که ممکن است درب ضد سرقت چینی درجه یک از کیفیت ایده آلی برخوردار بوده و بتوان آن را با درب ضد سرقت ترک مقایسه کرد. اما بیشتر درب های ضد سرقت ساخت کشور چین در بازار کیفیت پایین تری نسبت به درب ضد سرقت ترک دارند و توجه به برخی موارد در هنگام خرید درب ضد سرقت چینی از جمله جنس رویه و... از اهمیت بالایی برخوردار است.

خرید درب ضد سرقت چینی


تفاوت کیفی درب ضد سرقت

نکته ای که همواره در هنگام خرید درب ضد سرقت از اهمیت بالایی برای مشتریان برخوردار است کیفیت این دو درب می باشد. با توجه به نکته مطرح شده و واردات درب ضد سرقت چینی با درجه کیفی پایین تر به بازار ایران می توان گفت این نوع درب ها با توجه به قیمتی که دارند ارزش خرید را نداشته و فرق چندانی با درب معمولی ندارند. البته در صورت انتخاب درب ضد سرقت چینی درجه یک شاید بتوان کیفیت به مراتب بالاتری را در آن ها مشاهده نمود.


بنابراین درجه بندی کیفی درب ضد سرقت چینی و توجه به متریال به کار رفته در آن ها می تواند نقش مهمی در مقایسه درب ضد سرقت ترک با درب ضد سرقت چینی ایفا نماید. به طور مثال درب ضد سرقت چینی با روکش های اچ دی اف از کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به سایر مدل های این درب ها برخوردار است و ممکن است قیمت این نوع درب ها از درب ضد سرقت ترک هم بالاتر باشد. بنابراین در هنگام خرید درب ضد سرقت توجه به نوع و جنس روکش به کار رفته در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.


شباهت های درب ضد سرقت ترک و چینی

برخی از موارد به کار رفته در این دو درب با یکدیگر شباهت هایی دارند که از مهم ترین آن ها می توان به دارا بودن چشمی (با کیفیت متفاوت) ، تنوع و رنگ بندی درب ها ، استفاده از قفل شب بند در هر دو درب ، استفاده از پیچ لولا به منظور ایجاد حفاظت بیشتر و... اشاره کرد.


با توجه به نکات مطرح شده در صورتی که قصد خرید درب ضد سرقت را داشته باشید می توانید تنوع مختلفی از این مدل درب ها در شرکت آرتام سازه پارسیان مشاهده و خریداری نمایید. همچنین در صورت مشاوره در زمینه خرید درب ضد سرقت و اطلاع از قیمت درب ضد سرقت می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.