قیمت درب ضد سرقت ایرانی

درب ضد سرقت ایرانی آتار درب سلماس و سهند درب سلماس داخل ایران در آذربايجان غربي شهرك صنعتي سلماس ساخته می شود و دارای کیفیت خوبی است که این کیفیت می تواند قابل مقایسه با نمونه های خارجی باشد. اين نوع دربها از نظر ظاهری کاملاً مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می باشند، البته در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی نیز تولید می شود.

اگر بخواهیم درباره کیفیت درب ضد سرقت موجود در بازار واقع بین باشیم هم اکنون درب های ضد سرقت ایرانی هم ردیف درهای تولید شده ترکیه هستند اما در دراز مدت کیفیت و ماندگاری درب های ضد سرقت ترک حرف اول را در بازار می زنند و درب ضد سرقت چینی هم با اختلاف بسیار در انتهای جدول تقاضای خریداران قرار گرفته اند.

متخصصان ایرانی معمولاً مواد لازم برای ساخت درب ضد سرقت را به دلیل هزینه زیاد دستگاه های لازم برای تولید این محصولات از کشور ترکیه وارد می کنند، البته بعضی مهندسان از محصولات داخلی نیز برای ساخت درب ضد سرقت استفاده می کنند.

درب ضد سرقت طرح ترک تولید ایران آتار درب سلماس و سهند درب سلماس

 پس از گذر چند سال از شیوه تولید مونتاژی درب ضد سرقت در ایران با افزایش بنیه مالی و فنی صنعتگران ایرانی در حال حاضر چندین تولید کننده بزرگ در زمینه تولید درب های ضد سرقت سری اکونومی و لوکس در ایران مشغول به فعالیت هستند که تقریباً غیر از مواد اولیه که اغلب وارداتی هستند سایر پروسه تولید را در کارخانه های خود به سرانجام می رسانند، اما متاسفانه با توجه به اینکه هیچ واحد نظارتی بر کیفیت تولیدات درب ضد سرقت در ایران نظارت ندارد همان سرنوشتی که گریبان درب ضد سرقت چینی و مشابه ایرانی آن را گرفت به سراغ درب ضد سرقت ایرانی (طرح ترک) نیز آمده است و از طرفی با رشد قارچ، گونه تولید کننده های بزرگ و کوچک درب ضد سرقت مواجه هستیم.

از طرف دیگر کاهش شدید تقاضا، کاهش نقدینگی تولیدکننده های مسکن و تقاضای آنها برای درب ضد سرقت ارزان را اضافه کنیم راحت ترین راه همان پایین آوردن کیفیت برای پایین آوردن قیمت پیش رو خواهد بود که متأسفانه به دلیل عدم نظارت کیفی راهی است که عده زیادی سودجو آن را انتخاب خواهند نمود و در این میانه با توجه به تشابهات ظاهری بسیار زیاد این درب ها انتخاب یک درب ضد سرقت با کیفیت برای مصرف کننده نهایی بسیار دشوار شده است تا جایی که بعضی اوقات دربی را به چند برابر قیمت واقعی آن به فروش می رسانند.

درب ضد سرقت ترک وارداتی، درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران:

تاجران ایرانی به واسطه همسایگی مقبولیت کالای ترک به سمت واردات درب ضد سرقت از ترکیه نمودند در ابتدا انواع درب های ضد سرقت ترکیه در سری های اکونومی، لوکس و مولتی لوکس وارد بازار ایران شد اما به مرور زمان تولیدکننده های ایرانی مخصوصاً هموطنان ما در آذربايجان غربي شهرك صنعتي سلماس اقدام به تولید درب ضد سرقت در ایران نمودند به صورتی که چهارچوب و اسکلت فلزی را در ایران تولید و مونتاژ، رویه و قفل آن را از کشور ترکیه وارد می نمودند و این شیوه تولید درب ضد سرقت که در بازار به عنوان درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران مطرح شده است هنوز ادامه دارد. 

هر چند که اکثر فروشندگان درب های ضد سرقت ایرانی را به عنوان درب های ترک مونتاژ ایران معرفی می کنند، البته در ایران بیشتر درب های ضد سرقت سری اکونومی تولید و سری لوکس ضد سرقت ها از ترکیه وارد ایران می شود، اما در کلاس های یکسان مانند سری اکونومی تولیدات درب ضد سرقت ایران با تولیدات ترکیه از نظر کیفی برابری می کند و اکثر درب های سری لوکس ترکیه که وارد ایران می شود علاوه بر کیفیت ظاهری از ضریب امنیت درب های ضد سرقت نيز برخوردار مي باشند.

انواع درب ضد سرقت ایران

1- درب ضد سرقت چینی (اولین درب ضد سرقتی که وارد ایران شد كه داراي كيفيت بسيار پاييني مي باشد)

2-  درب ضد سرقت طرح چین تولید ایران (به طور محدود تولید و در سطح پاييني قرار دارد)

3- درب ضد سرقت ترک وارداتی (عموماً در سری اكونومي، برجسته، لوکس و مولتی لوکس وارد ایران می شود)

4- درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران (تنه چهارچوب و اسکلت لنگه در ایران تولید می شود و رویه و روکش و رنگ و یراق و قفل انها از ترکیه وارد می شود)

۵- درب ضد سرقت طرح ترک تولید ایران (بیشترین تولید داخلی از این دست كه در رده بالایی نیز قرار دارد)

مشخصات درب ضد سرقت ایرانی

1- یراق آلات استفاده شده برای ساخت درب ضد سرقت در داخل ایران از کشور ترکیه مارك كاله و داف وارد می شود، البته این به دلیل برتری کیفیت یراق آلات ترک نسبت به انواع ایرانی آن نیست بلکه به این دلیل است که دستگاه های سازنده آنها بسیار گران قیمت است و وارد کردن آنها مقرون به صرفه تر است

 2- فضای داخلی درب به صورت شبکه های مشبک فشرده و درب دارای 3 عدد لولای فلزي است که از داخل چهارچوب نصب می شود

3- دارا بودن گارانتی 1 ساله، خدمات پس از فروش و شناسنامه تولید

4- درب های ضد سرقت سهند درب سلماس و اتار درب سلماس مطابق با استانداردهای جهانی ساخته می شود

5-  استفاده از نوار درزگیر و کیپ بند برای جلوگیری از ورود گرد و غبار، انتقال صدا و سرما

6- روکش تمامی درب های گروه A و D از جنس ام دي اف با روکش طبیعی راش ، گردو ، ملچ ، پی وی سی بوده و محصول شرکت ترکیه می باشد

7- قفل پستچی بهره گیری از دو قفل مجزا به همراه شب بند

8- رنگ استفاده شده روی درب ها از بهترین متریال روز اروپا مي باشد، نوع بسته بندی ضربه گیر و کارتون

9- تمامي درب ها داراي ویژگي ضد سرقت، عایق صوتي مي باشند.

10- جنس چهارچوب ورق گالوانیزه به ضخامت 2 ميلي متر، لنگه از ورق 1.5 میلی متر با برش لیزری و زوایای فارسی بر شده

11- پوشش فلزی با رنگ الکترواستاتیک (پوست ماری) و کاملاً مکانیزه (پخت رنگ در دمای 240 درجه) زیبایی رنگ به دلیل پوست ماری متمایز از سایر کارهای موجود می باشد.

12- ساخت لنگه و چهارچوب با دستگاه سي ان سي  و با زوایای خاص که انحصار این شرکت می باشد صورت گرفته است .

13- رویه دربها از جنس ام دي اف به ضخامت 8 و 10 میلی متر ساخت کشور ترکیه است، رویه دربها توسط دستگاه ممبران در رنگ بندی های متفاوت پي وي سي می شود و در طرحها، رنگهای متفاوت و نامحدود می باشد (و سفارش مشتری نیز تولید می شود) و فضای بین رویه ها با ورق 1.5 میلی متر و با پروفیل 40*80 شبکه ای و عایق صوتی حرارتی پلی اورتان  به صورت فشرده پر می شود

14- قفل کاله ترک 7 زبانه و استفاده از لولای ساچمه ای برای گردش بی صدا و راحت لنگه بر روی چهارچوب

15- حداكثر  بازشوی مفید درب ۹۰ تا 102 سانتی متر بوده و این اندازه برای ورود و خروج کلیه وسایل و اثاثیه استاندارد می باشد (به عنوان مثال بزرگترین یخچال ساید بای ساید ۸۷ سانتی متر است)

16- دارای پین های ثابت در پشت کاربرای امنیت (در مقابل ضربه از رو به رو)

17- چهارچوبها طرح روکوب نیم گرد فلزی با زاویه های فارسی بر می باشد

18- وزن دربها 95 تا 115 کیلوگرم می باشد، اندازه دربها به صورت استاندارد 110*217  می باشد

19- دو ورق گالوانیزه به ضخامت  1.5میلی متر در دو طرف پنل درب کار شده است

20- تمام لنگه و چهارچوب ها با استاندارد خاصی (یا به درخواست مشتری) در فیکسچرساخته می شود

21- دارای چشمی، زنگ اخبار و از داخل دارای قفل شب بند و دستگیره با طرح کوئین یا رویال می باشد.آستانه ورودی درب از جنس استیل ضد زنگ می باشد.

22- با توجه به اینکه خط تولید شرکت کاملاً سي ان سي بوده و فیکسچر ساخته می شود، این شرکت آمادگی دارد چهارچوبها را در مرحله نصب ارسال نماید و لنگه را در موقع اتمام کار تحویل دهد، لازم به ذکر است تمام لنگه ها (بدون کد گذاری) با تمام چهارچوبها دریغ از یک میلی متر خطا قابل استفاده است.

قيمت درب ضد سرقت ايراني

 قیمت درب ضد سرقت ایرانی  از نمونه ترک ارزانتر می باشد و توسط استادکاران ایرانی ایجاد و روانه بازار می شود، به همین دلیل سهم وسیعی از بازار به درب ضد سرقت ایرانی اختصاص پیدا کرده است و قیمتش نسبت به درب ضد سرقت چینی گرانتر است. معمولاً مواد سازنده درب ضد سرقت ایرانی از کشور ترکیه وارد ایران می شود. قیمت درب ضد سرقت ایرانی سهند درب سلماس و آتار درب سلماس  بسته به نوع روکش و کیفیت رنگ  و یراق آلات آن متفاوت می باشد.