درب داخلی

درب های مورد استفاده در فضای داخلی منازل ، محل کار و... درب داخلی نامیده می شود و این درب ها به منظور تفکیک فضاهای مختلف از یکدیگر در محیط داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. البته درب ورودی ساختمان دارای خصوصیات متفاوتی نسبت به درب داخلی است که امروزه خرید درب ضد سرقت با کیفیت ، بهترین انتخاب برای استفاده در درب ورودی می باشد.


معروف ترین جنس مورد استفاده برای تولید درب داخلی چوب می باشد که می توان با طرح و رنگ مختلفی آن را طراحی و تولید کرد. دلیل این امر عدم محدودیت در رنگ آمیزی و یا ایجاد طرح بر روی این نوع درب ها می باشد. اگر قصد خرید درب داخلی برای ساختمان خود را دارید این مقاله راهنمای مناسبی برای شما می باشد.


برای خرید درب داخلی می بایست به نکات مختلفی توجه کرد که مهم ترین آن جنس مناسب درب برای فضای مورد نظر می باشد. انواع درب داخلی موجود در بازار به شرح زیر می باشند:

خرید درب داخلی


درب داخلی HDF

HDF مخفف عبارت High Density Fiber می باشد. این نوع درب داخلی از طرفداران زیادی برخوردار است که بیشتر مشتریان به منظور خرید درب داخلی از این مدل درب استفاده می نمایند. در واقع بهترین جایگزین برای درب های سنگین چوبی ، درب داخلی HDF می باشد زیرا علاوه بر استحکام و دوام بالا ، دارای تنوع زیادی می باشند.


این درب ها را در دو حالت خام و یا رنگ شده قابل فروش می باشند که مدل خام آن را می توان پس از خریداری رنگ آمیزی نمود.اما انجام فرآیند رنگ آمیزی در کارخانه کیفیت به مرتب بالاتری دارد و پیشنهاد می شود این درب ها را رنگ آمیزی شده خریداری کرد.


درب داخلی MDF

درب داخلی MDF یا Medium Density Fiber یکی دیگر از انواع درب داخلی می باشد که کاربرد آن بیشتر به منظور استفاده در درب ورودی ساختمان می باشد. به دلیل قیمت به نسبت بالای این مدل درب ها ، از آن ها به عنوان درب اتاقی معمولا استفاده نمی شود. همچنین با توجه به این که درب داخلی MDF استحکام نسبتا بالاتری نسبت به درب داخلی اچ دی اف دارد ، از این نوع درب در ورودی ساختمان می توان استفاده کرد. البته ناگفته نماند که خرید درب ضد سرقت بهترین و مناسب ترین گزینه برای انتخاب درب ورودی ساختمان محسوب می شود.


درب داخلی HPL

نوعی از درب داخلی HDF که با روکشی از جنس ملامینه پوشیده شده اند ، درب داخلی HPL را به وجود می آورند. قیمت درب داخلی در این مدل ارزان تر از دو نوع بالا بودهو عدم نیاز به رنگ آمیزی آن با توجه به روکش ملامینه آن می تواند مهم ترین دلیل در ارزان بودن آن باشد. همچنین این نوع درب ها با توجه به جنس و مدلشان سرعت بالای تولید دارند که گزینه ای مناسب برای پروژه های انبوه سازی ساختمانی می باشند. البته این ارزان بودن احتمال عیوب درب را بالاتر برده و درباره این درب یکی از اساسی ترین عیب آن کیفیت و دوان آن ها می باشد که در دراز مدت امکان اشکال و ایراد در آن ها وجود دارد.


درب داخلی ABS

این نوع درب داخلی به صورت ضد آب می باشد و از ظاهر زیبایی برخوردار هستند.امروزه از این نوع درب ها استفاده بیشتری می شود و بهترین فضا برای استفاده از آن ها در درب داخلی سرویس های بهداشتی ، حمام و... است. جنس درب داخلی ABS از پلیمر پلاستیکی است و در انتها و بر روی روکش نهایی کار پلاستیک مخصوصی پرس می شود تا بالاترین مقاومت را در برابر رطوبت و آب داشته باشد.


این درب ها در مدل های مختلف همچون چرم ، طرح چوب و یا لیزری قابل خریداری می باشد. مهم ترین مشکل این نوع درب های مدت زمان بالای ساخت آن ها نسبت به سایر درب ها می باشد.در سرویس های بهداشتی از درب داخلی PVC نیز استفاده می شود که این درب ها از دو شبکه داخلی چوبی و کاغذی ساخته شده اند.

درب داخلی


درب لابی

این درب ها به دلیل مصرف زیاد می بایست دارای کیفیت ساخت بالایی باشند و عموما در دو نوع 1.5 لنگه یا دو لنگه هستند. بر روی بدنه این درب ها می توان از شیشه استفاده نمود. در حالت 1.5 لنگه ، این درب ها دارای عرض 150 سانتی متر و یا کمتر و در مدل دو لنگه آن ها تا عرض 220 سانتی متری قابل ساخت می باشند.


درب تراس

با توجه به قرارگیری این درب ها در بیرون از فضای داخلی ساختمان و تاثیر عوامل محیطی همچون آفتاب ، باران و... بر روی آن ها می بایست مقاومت بالاتری داشته باشند. جنس این درب ها معمولا همانند جنس پنجره های UPVC می باشد. این جنس از درب ها مقاومت مناسبی در برابر عوامل محیطی داشته و علاوه بر آن عایق مناسب سرما و گرما محسوب می شوند. سبک بودن UPVC دلیل برتری دیگری می باشد. البته به منظور ایجاد حفاظت بیشتر در مکان هایی که امکان دسترسی سارقین به تراس وجود دارد از نوع آهنی درب برای چنین فضایی استفاده می شود.


درب انباری

این درب ها که معمولا در پارکینگ ساختمان قرار گرفته اند با توجه به نیاز مقاومت بالا در برابر عدم نفوذ سارقین از جنس آهن ساخته می شوند. البته در مدل های چوبی نیز این درب ها قابل ساخت است اما بهتری از جنس مقاوم تری همچون آن ها برای ساخت این نوع درب ها استفاده گردد.علاوه بر مقاومت ، رطوبت و یا شست و شوی زمین امکان آسیب به درب های چوبی در این فضا را دارد که به مرور دچار پوسیدگی می شوند.


درب داخلی مسی

برای ساخت درب های بادبزنی و ایجاد فضای خصوص در داخل ساختمان و تفکیک محیط از این نوع درب داخلی می توان استفاده کرد. با توجه به امکان ایجاد انواع تزیینات و حک کردن آن ها بر روی مس این درب ها می تواند انتخاب مناسبی برای خانه هایی با دکوراسیون سنتی باشد.


در پایان به منظور خرید درب داخلی با طرح و جنس مورد نظر خود می توانید با کارشناسان شرکت آرتام سازه پارسیان در ارتباط باشید تا همکاران ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.