info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

فریم انتظار درب ضد سرقت

اولین نکته زمان نصب فریم انتظار اين که باید در پایين عملیات دیوار چینی و قبل از سفید کاری باشد و ابعاد قوطی مورد استفاده در ساخت فریم انتظار بهتره كه 4*8 سانتی متر باشد البته از ابعاد کمتر نیز میتوان استفاده نمود که بستگی به شرایط چهارچوب دارد، فریم انتظار را حتما قبل از نصب رنگ آمیزی نمایید تا در زمان عملیات ساختمانی از زنگ زدگی و خوردگی آن جلوگیری شود.

ابعاد فریم انتظار درب ضد سرقت داخل به داخل فریم انتظار بایستی یک سانتی متر بیشتر از ابعاد پشت تا پشت درب باشد مثلا در صورتی که ابعاد پشت تا پشت درب ضد سرقت ۲۱۰*۱۰۵ سانتی متر باشد ابعاد فریم انتظار درب ضد سرقت باید ۲۱۱*۱۰۶ سانتی متر باشد، ابعاد درب ضد سرقت از رو به رو بزرگتر از ابعاد پشت درب ضد سرقت است.

در هنگام نصب فریم انتظار بايد به اين نكته توجه نمود که فریم انتظار به صورت کاملا تراز و شاقول در محل موردنظر نصب گردد تا در صورت تاب افتادن به آن درب به شکل درست در محل خود قرار نگرفته و نصب لنگه درب ضد سرقت با مشکل مواجه می شود که برای حل این مشکل بهتر است در هنگام نصب فریم انتظار را به وسیله ریسمان ابعاد دو طرف آن را با هم اندازه گيري كرد، قرار گرفتن سطح فریم انتظار نسبت به سطح محل نصب نیز از موارد مهم دیگر است که باید قسمت پاخور فریم انتظار دقیقا هم سطح با سطح زمین بوده و به هیچ وجه نه بالاتر نه پایین تر باشد.

ابعاد فریم انتظار درب ضد سرقت تک لنگه

ابعاد فریم انتظار مورد نیاز برای نصب دربهای استاندارد شرکت آتار درب سلماس 110*215 سانتی متر است،  فریم انتظار درب های ضد سرقت تنها کافی كه فضای لازم برای نصب در نظر گرفته شود و نصب چهارچوب تا آخرین مراحل اجرای ساختمان به تعویق افتد تا از آسیب های احتمالی مصون بماند. کلفتی دیوار (منظور ضخامت کامل دیوار پس از سنگ کاری بیرون واحد و گچ کاری داخل واحد) یا قطر دیوار باید ۱۵ سانتی متر  در نظر گرفته شود و به طور کلی بهتر است عرض لغاز در ساختمان هایی که میخواهند درب ضد سرقت را نصب کنند 16 سانتی متر باشد. شرکت سهند درب سلماس قابلیت تولید چهارچوب های سفارشی با عرض های کمتر و بیشتر را دارا می باشد.

نحوه ایجاد فضای لازم: در صورتی که محل قرارگیری درب از یک سمت به دیوار افقی و از سمت دیگر به یک دیوار عمودي منتهی شود فقط در سمت عمود نیاز به ایجاد لغاز با تیغه چینی و پروفیل کشی وسط لغاز می باشد و در هر دو طرف دیوار نیاز به ساب فریم یا همان قرار دادن قوطی در وسط عرض لغاز الزامی است. این قرار دادن قوطی فلزی به منظور وجود جای جوش برای رگلاژ درب ضد سرقت می باشد.

 ابعاد فریم انتظار دربهاي ضد سرقت

1- عرض سفارشی بزرگ درب ضد سرقت تک لنگه

عرض ۱۱۱ سانتی متر داخل به داخل فریم انتظار می تواند تا ۱۱۷ سانتی متر نیز افزایش پیدا کند که در این حالت بازشو حدود يك متر به وجود می آید.

2-عرض درب های ضد سرقت 1.5لنگه

عرض لغاز داخل به داخل فریم انتظار باید زیر ۱۵۰ سانتی متر باشد و طول مورد نیاز نیز همان ۲۱۲ سانتی متر می باشد و البته ارتفاع با توجه به داشتن یا نداشتن آستانه فلزی می تواند تا ۲۲۰ سانتی متر نیز ساخته شود که ساخت سفارشی محسوب می شود.

3- درب های ضد سرقت دو لنگه

عرض داخل به داخل فریم انتظار می تواند زیر ۲ متر باشد و ارتفاع نیز از کف تمام شده تا زیر نعل درگاه یا همان ساب فریم می تواند 212 سانتی متر باشد.

4- درب های ضد سرقت لابی دو طرف کتیبه

عرض داخل به داخل ساب فریم ۱۸۲، ارتفاع کف تمام شده تا زیر ساب فریم ۲۱۲ سانتی متر و در نمونه هایی که نیاز به کتیبه بالای درب می باشد ارتفاع تا ۲۵۰ و ۲۶۰ سانتی نیز قابل تولید می باشد.

نكته مهم: دربهای ۱٫۵ لنگه و ۲ لنگه نیز تا عرض ۲ متر قابل ساخت می باشند.

ابعاد فریم انتظار جهت ساخت داخل به داخل فریم

الف- ابعاد فریم برای مفید بازشو ۹۰ سانت: ۱۰۷ * ۲۱۳

ب- ابعاد فریم برای مفید بازشو ۹۵ سانت: ۱۱۲* ۲۱۳

ج- ابعاد فریم برای مفید بازشو ۱۰۰ سانت: ۱۱۷*۲۱۳

و در صورتیکه قصد داشته باشید آستانه چهارچوب را سنگ کار کنید باید ارتفاع فریم ۲۱۶ باشد و مفید اندازه ۲۱۳ سانتی متر از کف تمام شده تا داخل فریم باقی گذاشته و ۳ سانتی متر در زیر کف تمام شده قرار بگیرد، در ضمن هنگام کف سازی محلی را که چهارچوب درب نصب می شود، کف سازی ننموده و به عرض ۱۸ سانتی متر خالی بگذارید.

محصولات آتار درب سلماس بنا به ابعاد فریم خریدار ساخته می شود. بنابراین هیچ محدودیتی در ساخت دربها که خارج از استاندارد باشد وجود ندارد و طبق سفارش مشتریان ساخته می شود.

روش نصب فریم انتظار جهت درب ضد سرقت:

  قبل از نصب چهارچوب درب ضد سرقت، ابعاد با دقت اندازه‌گیری شود و چهارچوب انتظار با ضد زنگ عایق شود  و پس از اطمینان از صحت اندازه های چهارچوب انتظار، توصیه می‌شود تا اندازه قطر فریم کنترل شود تا از عدم دویدگی و پیچیدگی فریم اطمینان حاصل شود، چهارچوب انتظار به صورت کامل در محل نصب شاقول و تراز شود، در مرحله نصب چهارچوب انتظار دقت شود تا در ادامه مراحل بنایی از حرکت احتمالی آن جلوگیری به عمل آید  و چهارچوب انتظار بايد به گونه‌ای نصب شود تا سطح بالایی پاخور فریم با سطح کف نهایی مماس بوده و در هیچ شرایطی پایین تر و یا بالاتر از آن نباشد و پس از اتمام گچ کاری و پایان رنگ کاری می توان اقدام به نصب درب ها نمود.

درب های ضد سرقت خود را مي توانيد از نمایندگی های مجاز آن ها مثل آتار درب سلماس در شهرهاي شيراز، اصفهان، كاشان و ديگر شهرستانها تهیه نماييد. 

 


برخی دیگر از دانستنی های درب

ابعاد استاندارد انواع درب های ضد سرقت
در بازار ایران سه مدل درب ضد سرقت چینی، ایرانی طرح ترک و فول پک وارداتی ترک دارای مشتری بیشتری می باشد که ابعاد آنها به شرح زیر می باشند.
ادامه مطلب
درب ضد حريق فلزي
چهارچوب درب ضد حريق از جنس فولاد و روكش درب از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام كوره اي مي باشد. داخل درب پشم سنگ نسوز عايق حرارتي قرار دارد كه در برابر آتش تا 2 ساعت در دماي 1200 درجه سانتي گراد مقاوم است، اطراف درب با لاستيك نسوز پوشانيده مي شود و از فلزاتی مانند فولاد برای ساخت این نوع درب استفاده می شود.
ادامه مطلب
درباره درب هاي ضد حريق با تاييدیه آمريكا
براي ساختمان های بلند هر ساختماني كه فاصله بين كف باللترين طبقه قابل دست يابي تا مناسب ترين سطح قابل دسترس براي ماشينهاي آتش نشاني كه به تاييد فرد مسول بايد برسد و از 23 متر بيشتر باشد ساختمان بلند محسوب مي شود.
ادامه مطلب
درب هاي ضد سرقت در بازار ايران
دربي است كه سارقين با روش هاي مختلف از جمله دستكاري يا خراب كردن قفل درب تا وارد كردن ضربه و يا اهرم كردن وغيره نتوانند به داخل آپارتمان شركت و غيره... شوند و از ورود آنها جلوگيري شود.
ادامه مطلب
}