نکاتی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید مدنظر داشت

مهم ترین دلیلی که هر فرد برای خرید درب ضد سرقت دارد بهره گیری از ایجاد امنیت بالای این درب ها در برابر عوامل مختلف می باشد و تمامی شرکت های تولید کننده درب ضد سرقت در تلاش برای تولید درب ضد سرقت با بالاترین کیفیت از این نظر می باشند. به همین دلیل نیاز به استفاده از متریال های متفاوتی نسبت به درب های معمولی در این درب ها می باشد که این موضوع سبب خواهد شد قیمت درب ضد سرقت نسبت به سایر مدل های درب بیشتر باشد.


شما می توانید انواع درب ضد سرقت در مدل های مختلف را در شرکت آرتام ایده پارسیان سفارش دهید تا علاوه بر امنیت و کیفیت بالا ، زیبایی بخش ساختمان شما باشد. درب ضد سرقت آتار درب و درب ضد سرقت سور ترکیه دو نمونه از بهترین درب های ضد سرقت تولید شده توسط آرتام ایده پارسیان می باشد که از نظر کیفیت و امنیت بالاترین رتبه را در بین انواع درب های ضد سرقت دارند.


اما به منظور خرید درب ضد سرقت که امروزه انواع مختلفی از آن را در بازار مشاهده می نماییم نیاز از اطلاعات کاملی در این باره داشته باشیم تا به واسطه این اطلاعات خرید مناسب و مطمئن را داشته باشیم. در این مقاله سعی می کنیم نکات ضروری و مهمی که پیش از خرید درب ضد سرقت می بایست به آن ها توجه نمود را بازگو نماییم.


زیبایی درب ضد سرقت

در نگاه اول وهم ترین چیزی که توجه فرد را برای خرید درب ضد سرقت به آن جلب می نماید ظاهر درب می باشد. بنابراین برای ساخت درب ضد سرقت زیبایی و همخوانی با دکوراسیون محیط باید در آن توجه گردد. به عنوان مثال  ساختمان هایی با طراحی کلاسیک می بایست از درب های کلاسیک و آپارتمان هایی با طراحی مدرن و به روز می بایست از درب ضد سرقت مدرن استفاده نمایند. امروزه انواع مختلفی از درب ضد سرقت از نظر شکل و طرح تولید می شود که بنا بر درخواست مشتری قابل سفارش می باشند.


همچنین رویه و روکش بکار رفته در این درب ها می بایست به گونه ای باشد که از استحکام مناسب برخوردار بوده تا در اثر برخورد اشیا و یا هر جسم سخت به راحتی دچار آسیب نشود. از انواع روکش های بکار رفته در درب ضد سرقت می توان به روکش MDF ، روکش PVC و ملامینه اشاره کرد.


استحکام و مقاومت درب ضد سرقت

همانطور که گفته شد اصلی ترین دلیل برای خرید درب ضد سرقت مقاومت و استحکام این درب ها در برابر فشار وارده بر آن ها می باشد. بحث امنیت ساختمان امروزه جز مورد توجه ترین مسائل در هنگام خرید منزل به شمار می رود. استفاده از درب ضد سرقت مطمئن می تواند تا حدودی زیادی خیال افراد را از بابت امنیت راحت نماید. متریال به کار رفته در درب ضد سرقت با کیفیت می بایست به گونه ای باشد که قابلیت تحمل نیرو ، اهرم پذیری و هرگونه فشار شدید را دارا باشد تا این درب به جز استفاده از کلید و یا رمز به هیچ عنوان قابلیت باز شدن نداشته و یا برای یاز کردن آن نیاز به صرف کردن مدت زمان بسیار زیادی باشد.


توجه به عوامل محیطی

پیش از خرید درب ضد سرقت می بایست بررسی های لازم درباره شرایط آب و هوایی منطقه صورت پذیرد تا به درب ضد سرقت از نظر کیفیت شرایط مناسبی را در این نوع آب و هوا داشته و دچار مشکل نشود. به طور مثال متریال درب ضد سرقت در مناطق شرجی با مناطق خشک و سرد متفاوت است تا با توجه به نوع آب و هوا دچار مشکل نشوند.

خرید درب ضد سرقت


عایق حرارتی و صوتی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در کیفیت درب ضد سرقت بهره گیری از عایق صوتی و حرارتی این درب ها می باشد. از نحوه عایق بندی در هنگام نصب درب ضد سرقت تا متریال داخلی درب به منظور جلوگیری از تبادل دمایی همگی در کیفیت درب ضد سرقت نقش دارند. امروزه برای ایجاد آرامش روانی بیشتر در محیط داخلی ساختمان از انواع درب و پنجره مقاوم در برابر صوت استفاده می شود که این موضوع می بایست پیش از خرید درب ضد سرقت رعایت گردد.


قفل های بکار رفته در درب ضد سرقت

اگر درب ضد سرقت با بهترین کیفیت هم در اختیار داشته باشیم اما قفل های استفاده شده در آن کیفیت پایینی داشته باشند ، این درب عملا درب بلا استفاده ای می باشد. بنابراین جهت خرید درب ضد سرقت حتما به نوع قفل ها ، جنس و برند آن ها می بایست توجه شود. قفل های با تعداد زبانه زیاد تر می تواند سبب افزایش بیشتر امنیت شود. از جمله بهترین قفل ها برای استفاده در درب ضد سرقت را قفل کاله محصول کشور ترکیه تولید می نماید. امروزه انواع مختلفی از قفل های هوشمند که با استفاده از اثر انگشت و یا تشخیص چهره اقدام به باز کردن درب می نمایند از دیگر انواع قفل های درب ضد سرقت می باشند.


درب ضد سرقت مقاوم در برابر مواد اسیدی

یکی از راه های سارقین به منظور باز کردن درب ضد سرقت استفاده از مواد اسیدی می باشد. درب ضد سرقت می بایست خاصیت ضد اسیدی داشته تا در صورت برخورد مواد اسیدی با درب ، مقاومت درب دچار مشکل نشود و مانع وارد شدن سارقین گردد.


میزان ضخامت و جنس چهارچوب درب ضد سرقت

همانطور که می دانید درب ضد سرقت دارای ضخامت بیشتر نسبت به سایر درب ها می باشد.بهترین میزان ضخامت درب ضد سرقت در 1.5 میلی متر به بالا می باشد. همچنین چهارچوب این درب ها می بایست از بالاترین میزان کیفیت جهت ایجاد امنیت وعمر طولانی برخوردار باشند. بنابراین در هنگام خرید درب ضد سرقت می بایست به این دو نکته توجه گردد.


آلیاژ به کار رفته در متریال چهارچوب درب ضد سرقت می بایست از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و در مناطقی از آن که اتصال ورق ها به وسیله جوشکاری صورت گرفته شده است انجام جوشکاری به صورت صحیح و اصولی انجام شده باشد. جوشکاری چهارچوب درب حتما با استفاده از جوش CO2 می بایست انجام گیرد.


لولا و یراق آلات درب ضد سرقت

با توجه به وزن زیاد درب ضد سرقت ، نقش لولای این درب ها بسیار بیشتر از دیگر درب ها می باشد. بنابراین در درب ضد سرقت می بایست از سه لولا در طول بدنه استفاده شود تا درب به مرور زمان لنگر نیندازد. جنس بکار رفته در لولا نیز نکته مهم دیگری است که برای استفاده در درب ضد سرقت انواع مختلفی از مدل های با کیفیت در بازار موجود می باشد. علاوه بر لولا یراق آلات گوناگون از جنس های مختلفی نیز برای نصب بر روی درب ضد سرقت موجود می باشد که بهترین نوع آن درباره دستگیره ها جنس استیل می باشد. جنس چشمی شب بند و دیگر یراق ها می بایست دارای متریال مناسبی بوده تا با گذشت زمان مشکلی در آن ها بوجود نیاید.

درب ضد سرقت


ورقه های فولادی در دو طرف درب

امنیت اصلی درب ضد سرقت بدلیل استفاده از ورقه های فولادی در دو طرف درب می باشد و این موضوع سبب تفاوت درب های معمولی با درب ضد سرقت می شود. در هنگام خرید ضد سرقت به فولاد به کار رفته در درب و میزان قطر آن می بایست توجه شود. اصلی ترین دلیل سنگینی این درب ها بخاطر فولاد بکار رفته در آن می باشد. به طور تقریبی درب ضد سرقت چیزی در حدود 95 تا 120 کیلوگرم وزن دارد.


دیگر نکات مهم پیش از خرید درب ضد سرقت عبارتند از:

• خرید درب ضد سرقت از شرکت مورد اطمینان و با سابقه به جهت اصالت درب

• به منظور سو استفاده و تقلب هایی که در قیمت درب ضد سرقت ممکن است اتفاق بیفتد ، پیش از خرید درب ضد سرقت از شرکت های مختلف می توانید قیمت درب ضد سرقت مورد نظر خود را استعلام نمایید تا با خیال راحت اقدام به خرید نمایید.

• درب های ضد سرقت شرکت آرتام ایده پارسیان دارای برچسب و کارت مخصوصی بوده که ضمانت و اصالت کالا را می توان بر اساس این کارت تشخیص و به هویت اصل بودن درب پی برد.

• انجام بررسی های لازم درباره تجهیزات درب ضد سرقت که در کنار درب موجود می باشند در هنگام خرید.


در پایان با توجه به نکاتی که گفته در صورت دقت به آن ها در هنگام خرید درب ضد سرقت می توانید خریدی مطمئن و با کیفیت را تجربه نمایید. اگر قصد خرید درب ضد سرقت را دارید می توانید با کارشناسان شرکت آرتام ایده پارسیان در خصوص انواع مدل ها و قیمت درب ضد سرقت در ارتباط باشید.