info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

روکش های درب ضد سرقت

روکش های درب ضد سرقت :

1- روکش راش طبیعی: بی شک یکی از معروف ترین روکش های موجود در بازار ایران می باشد. این روکش از چوب های درخت راش مرغوب تهیه می شود که به دلیل استفاده از رگه های زنده درخت در این روکش جذابیت آن دو برابر می شود.
2- روکش گردو طبیعی: معمولاً از رگه های بیشتری نسبت به روکش راش برخوردار است و همین امر سبب توجه بیشتر خریداران به این نوع روکش می باشد و از همه مهمتر اینکه خود رنگ می باشد.

3- روکش پی وی سی:

در تعداد لایه‌ های مختلف، ‌تنوع لایه‌های مختلف، ‌ضخامتها، ‌رنگها، نقوش مختلف و نیز نقوش برجسته (صاف، براق، ‌مات، رگه چوبی و) بسته به نوع كاربرد مورد نیاز تولید می‌ شوند. ضخامت روکش پی وی سی بین 0/2 تا 3 میلی‌ متر است. انعطاف بسیار خوب روکش PVC خصوصاً وقتی که داخل پرس ممبران حرارت می‌ بیند باعث می‌ شود که بتوان نقوش بسیار ریز و ظریف،‌ ابزار خورده‌های عمیق، اشکال با شعاع‌ های کوچک و سخت را با آن روکش کرد. از ویژگی های دیگر این روکش ها داشتن مقاومت در برابر رطوبت است. اما در برابر حرارت و عوامل مکانیکی، مثل سایش و مواد شیمیایی، مقاومت کمتری دارند. یكی از استفاده‌های منحصر به فرد روكش‌های پی وی سی در ساخت مصنوعاتی است كه نیاز به پیوستگی روكش در ابعاد مختلف یك سازه یا به عبارتی نیاز به ایجاد شیار V شكل روی تخته و تا كردن آن باشد.

4- روكش هایگلاس:

این نوع روکش از جنس پلگسی گلاس می باشد و از مزایای استفاده از این نوع روکش می توان به سبک تر و مقاومتر بودن نسبت به شیشه نام برد. معمولاً دارای یک رو می باشند که توسط یک لایه سلفون محافظت شده و نمای طرف دیگر سفید ساده از ملامینه و یا کاغذ است. در خرید این تخته ها باید بسیار دقت داشت تا نوع مرغوب آن را تهیه کرد چرا که اگر روکش UV خوبی نداشته باشند در هنگام برش شروع به پریدگی لبه ها می کند. معمولاً نوع مرغوب آن دارای پشت ملامینه سفید است و برای هر برگ بسته بندی مجزا در نظر گرفته می شود، تا هنگامیکه در پالت بر روی یکدیگر قرار می گیرند آسیب نبیند. درخشندگی برجسته ترین خصوصیت هایگلاس است و همین مشخصه باعث شده است در بازار محصولات چوبی یک سر و گردن در درجه بالاتری قرار بگیرد زیرا هایگلاس با انعکاس نور و خاصیت شیشه ای که دارد چشمان هر بیننده ای را می نوازد.

5- روکش لمينت :

معمولاً مستطيل شکل هستند و ابعادي در حدود عرض بين 14 تا 25 سانتي متر و طولي بين 120 تا 140 سانتي متر دارند، ضخامت روکش لمينت معمولاً  7، 8 ، 10 و 12 ميلي متر است، لمينيت را به کف نمي چسبانند، بلکه در ابتدا يک لايه فوم به ضخامت 2 ميلي متر را بروي کف پهن مي کنند و لمينت را روي فوم نصب مي کنند، لمينت ها دور تا دور و در هر چهار ضلع داراي شيارهايي هستند که در هنگام نصب شيارها در يکديگر قفل مي شوند يا به اصطلاح کليک مي شوند و همين کليک ها عامل ثابت نگهداشتن لمينت بر روي کف مي باشند و به همين علت نوع کليک لمينت انتخابي بسيار با اهميت است. لمينت به کف زيرين خود آسيب نمي زند و مي توان تا چند بار آن را جمع و در محل ديگري مجدداً نصب کرد. از مزایای استفاده از این نوع روکش میتوان به مقاومت بالای آن در برابر اشعه مضر خورشید و شباهت بسیار زیاد به چوب طبیعی اشاره کرد و هم اینکه به راحتي خش بر نمي دارد.

6-روکش‌ ملامینه:

این روکش از کاغذ آغشته شده به رزین ملامین فرمالدئید تشکیل شده اند و در اندازه های متفاوت، شکل ها و طرح های مختلف عرضه می شوند. از این رو در عملیات چسباندن بر روی صفحات فشرده چوبی MDF و نئوپان دیگر به چسب نیاز نیست زیرا در اثر حرارت و فشار پرس، روکش مزبور بر روی آن صفحات چسبانده می شوداین روکش در برابر رطوبت، حرارت و ساییدگی نیز مقاوم اند. در سطح جهانی روکش ملامینه دارای بیشترین استفاده بوده و بعد از آن به ترتیب روکش‌ های چوبی، کاغذی، رنگ،‌ لمینیت و روکش‌ ترموپلاستیک PVC  قرار دارند.

7- روکش اکریلیک:

این روکشها دارای تمام مزایای روکشهای PVC از جمله فرم‌ پذیری و قابلیت انعطاف بسیار بالایی در دمای ۸۰-۷۰ درجه سانتی گراد در داخل پرس ممبران را دارد. ضمن اینکه دارای مقاومت به ضربه، مناسب و نیز قابلیت منحصر به فرد ترمیم‌ پذیری است به طوری که می‌ توان سطوح آسیب دیده آن را ترمیم کرد و سطوح ترمیم شده نیز به راحتی قابل تشخیص نخواهد بود. ضمناً حساسیت این نوع روکش نسبت به آتش سیگار و تغییر رنگ در برابر نور خورشید کمتر از PVC است و در مصنوعات گران تر و مرغوب تر استفاده می‌شود. همچنین تنوع رنگ این روکشها بسیار زیاد است. روکش اکرلیک روی ورق و روکش Polystyrene پشت ورق با ضخامت کاملاً یکسان در هر سمت و 2 برابر ضخامت روکش هایگلاس می باشد. این روکش سطحی بدون موج و دون دون (پوست پرتقالی) دارد، قابلیت ترمیم خط و خراشیدگی سطح با انجام واکس پولیش، روکش اکریلیک آنتی باکتریال و قابل بازیافت می باشد.

8- روکش هات پرس:

یکی از ضعیف ترین روکش ها که به ندرت در تولید درب ضد سرقت از آن استفاده می شود، از این نوع روکش در گذشته برای درب های معمولی استفاده می شد و جز ارزان قیمت ترین روکش های موجود در بازار می باشد.

9- روکش پرینت:

این نوع روکش به صورت چاپ شده بر روی ام دی اف به فروش می رسد که به صورت طبیعی جلوه نمی کند و ظاهر روکش های طبیعی را نخواهد داشت.

شركت آتار درب سلماس ارائه دهنده دربهاي ضدسرقت با روكش هاي گردو طبيعي، پی وی سی، ملامینه و ... مي باشد و روكش را به تنهايی نمی فروشد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

درب های ضد سرقت چند دسته اند ؟
درب ضدسرقت چینی: این درب ها به صورت یک پک کامل این درب ها به صورت یک پک کامل از کشور چین و تایوان وارد میگردد و جزوء ارزانترین دربهای ضدسرقت در بازار ایران می باشند.
ادامه مطلب
درب ضد حریق ایرانی مورد تایید آتش نشانی
درب ضد حریق استاندارد دربی است که با انجام آزمایش حریق استاندارد حائز شرایط مقاومت و محافظت در برابر حریق متناسب با محل استقرار خود باشد و مجموعه ای از عناصر شامل لنگه درب، یراق آلات، چهارچوب و دیگر اجزائی که مجموعاٌ یک درجه مشخص از محافظت در برابر آتش را تعیین می نماید.
ادامه مطلب
ابعاد درب ضد سرقت ترک
تمام ابعاد درب های ضد سرقت ترک آتار داراي چهارچوب فلزي با رنگ كوره اي (یا روکوب چوب) و قفل و يراق كاله تركيه مي باشند. كلاف لنگه تمام دربهاي ضد سرقت از قوطي 8*4 فلزي ساخته شده كه يك ورق فولادي ما بين تمام اين كلاف را مي پوشاند و از فوم پلی اورتان نیز برای عایق حرارتی و صوتی استفاده شده است.
ادامه مطلب
ویژگی های خاصی که درب های ضدسرقت آتار دارند چیست
شرکت آتار درب سلماس با بیش از 15 سال سابقه بزرگترین کارخانه و تولید کننده در زمینه درب های ضدسرقت ، درب های اتقی ، درب های ضد حریق ، درب های اتاقی و پنجره یو پی وی سی می باشد. این شرکت با توان نیروی انسانی
ادامه مطلب
}