info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

روکش های درب ضد سرقت

روکش های درب ضد سرقت :

1- روکش راش طبیعی: بی شک یکی از معروف ترین روکش های موجود در بازار ایران می باشد. این روکش از چوب های درخت راش مرغوب تهیه می شود که به دلیل استفاده از رگه های زنده درخت در این روکش جذابیت آن دو برابر می شود.
2- روکش گردو طبیعی: معمولاً از رگه های بیشتری نسبت به روکش راش برخوردار است و همین امر سبب توجه بیشتر خریداران به این نوع روکش می باشد و از همه مهمتر اینکه خود رنگ می باشد.

3- روکش پی وی سی:

در تعداد لایه‌ های مختلف، ‌تنوع لایه‌های مختلف، ‌ضخامتها، ‌رنگها، نقوش مختلف و نیز نقوش برجسته (صاف، براق، ‌مات، رگه چوبی و) بسته به نوع كاربرد مورد نیاز تولید می‌ شوند. ضخامت روکش پی وی سی بین 0/2 تا 3 میلی‌ متر است. انعطاف بسیار خوب روکش PVC خصوصاً وقتی که داخل پرس ممبران حرارت می‌ بیند باعث می‌ شود که بتوان نقوش بسیار ریز و ظریف،‌ ابزار خورده‌های عمیق، اشکال با شعاع‌ های کوچک و سخت را با آن روکش کرد. از ویژگی های دیگر این روکش ها داشتن مقاومت در برابر رطوبت است. اما در برابر حرارت و عوامل مکانیکی، مثل سایش و مواد شیمیایی، مقاومت کمتری دارند. یكی از استفاده‌های منحصر به فرد روكش‌های پی وی سی در ساخت مصنوعاتی است كه نیاز به پیوستگی روكش در ابعاد مختلف یك سازه یا به عبارتی نیاز به ایجاد شیار V شكل روی تخته و تا كردن آن باشد.

4- روكش هایگلاس:

این نوع روکش از جنس پلگسی گلاس می باشد و از مزایای استفاده از این نوع روکش می توان به سبک تر و مقاومتر بودن نسبت به شیشه نام برد. معمولاً دارای یک رو می باشند که توسط یک لایه سلفون محافظت شده و نمای طرف دیگر سفید ساده از ملامینه و یا کاغذ است. در خرید این تخته ها باید بسیار دقت داشت تا نوع مرغوب آن را تهیه کرد چرا که اگر روکش UV خوبی نداشته باشند در هنگام برش شروع به پریدگی لبه ها می کند. معمولاً نوع مرغوب آن دارای پشت ملامینه سفید است و برای هر برگ بسته بندی مجزا در نظر گرفته می شود، تا هنگامیکه در پالت بر روی یکدیگر قرار می گیرند آسیب نبیند. درخشندگی برجسته ترین خصوصیت هایگلاس است و همین مشخصه باعث شده است در بازار محصولات چوبی یک سر و گردن در درجه بالاتری قرار بگیرد زیرا هایگلاس با انعکاس نور و خاصیت شیشه ای که دارد چشمان هر بیننده ای را می نوازد.

5- روکش لمينت :

معمولاً مستطيل شکل هستند و ابعادي در حدود عرض بين 14 تا 25 سانتي متر و طولي بين 120 تا 140 سانتي متر دارند، ضخامت روکش لمينت معمولاً  7، 8 ، 10 و 12 ميلي متر است، لمينيت را به کف نمي چسبانند، بلکه در ابتدا يک لايه فوم به ضخامت 2 ميلي متر را بروي کف پهن مي کنند و لمينت را روي فوم نصب مي کنند، لمينت ها دور تا دور و در هر چهار ضلع داراي شيارهايي هستند که در هنگام نصب شيارها در يکديگر قفل مي شوند يا به اصطلاح کليک مي شوند و همين کليک ها عامل ثابت نگهداشتن لمينت بر روي کف مي باشند و به همين علت نوع کليک لمينت انتخابي بسيار با اهميت است. لمينت به کف زيرين خود آسيب نمي زند و مي توان تا چند بار آن را جمع و در محل ديگري مجدداً نصب کرد. از مزایای استفاده از این نوع روکش میتوان به مقاومت بالای آن در برابر اشعه مضر خورشید و شباهت بسیار زیاد به چوب طبیعی اشاره کرد و هم اینکه به راحتي خش بر نمي دارد.

6-روکش‌ ملامینه:

این روکش از کاغذ آغشته شده به رزین ملامین فرمالدئید تشکیل شده اند و در اندازه های متفاوت، شکل ها و طرح های مختلف عرضه می شوند. از این رو در عملیات چسباندن بر روی صفحات فشرده چوبی MDF و نئوپان دیگر به چسب نیاز نیست زیرا در اثر حرارت و فشار پرس، روکش مزبور بر روی آن صفحات چسبانده می شوداین روکش در برابر رطوبت، حرارت و ساییدگی نیز مقاوم اند. در سطح جهانی روکش ملامینه دارای بیشترین استفاده بوده و بعد از آن به ترتیب روکش‌ های چوبی، کاغذی، رنگ،‌ لمینیت و روکش‌ ترموپلاستیک PVC  قرار دارند.

7- روکش اکریلیک:

این روکشها دارای تمام مزایای روکشهای PVC از جمله فرم‌ پذیری و قابلیت انعطاف بسیار بالایی در دمای ۸۰-۷۰ درجه سانتی گراد در داخل پرس ممبران را دارد. ضمن اینکه دارای مقاومت به ضربه، مناسب و نیز قابلیت منحصر به فرد ترمیم‌ پذیری است به طوری که می‌ توان سطوح آسیب دیده آن را ترمیم کرد و سطوح ترمیم شده نیز به راحتی قابل تشخیص نخواهد بود. ضمناً حساسیت این نوع روکش نسبت به آتش سیگار و تغییر رنگ در برابر نور خورشید کمتر از PVC است و در مصنوعات گران تر و مرغوب تر استفاده می‌شود. همچنین تنوع رنگ این روکشها بسیار زیاد است. روکش اکرلیک روی ورق و روکش Polystyrene پشت ورق با ضخامت کاملاً یکسان در هر سمت و 2 برابر ضخامت روکش هایگلاس می باشد. این روکش سطحی بدون موج و دون دون (پوست پرتقالی) دارد، قابلیت ترمیم خط و خراشیدگی سطح با انجام واکس پولیش، روکش اکریلیک آنتی باکتریال و قابل بازیافت می باشد.

8- روکش هات پرس:

یکی از ضعیف ترین روکش ها که به ندرت در تولید درب ضد سرقت از آن استفاده می شود، از این نوع روکش در گذشته برای درب های معمولی استفاده می شد و جز ارزان قیمت ترین روکش های موجود در بازار می باشد.

9- روکش پرینت:

این نوع روکش به صورت چاپ شده بر روی ام دی اف به فروش می رسد که به صورت طبیعی جلوه نمی کند و ظاهر روکش های طبیعی را نخواهد داشت.

شركت آتار درب سلماس ارائه دهنده دربهاي ضدسرقت با روكش هاي گردو طبيعي، پی وی سی، ملامینه و ... مي باشد و روكش را به تنهايی نمی فروشد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

درب ضد حریق چوبی
درب ضد حریق چوبی به درب های دود بند نیز معروف می باشند که درب ضد حریق چوبی باید از چوب ماسیو کامل ساخته شده باشند و ضخامت درب باید بین 5.1 تا 5.6 سانتی متر بیشتر باشد.
ادامه مطلب
درب ضد سرقت لوکس
درب های ضد سرقت لوکس آتار درب سلماس در دسته بندی کارهای لوکس قرار می گیرد که علاوه بر دارا بودن تمامی مشخصات درب های ایمن، از لحاظ زیبایی بصری نیز با زیبا ترین دربهای چوبی رقابت می کنند و در ساختار این درب ها که به صورت تمام ام دی اف کار می شود، طرح های برجسته با دستگاه سی ان سی روی ام دی اف حک شده است.
ادامه مطلب
درب ضد حریق یا ضد آتش
به دربهای گفته می شود که در برابر حرارت مقاوم است و برای مهار آتش، دود و همچنين خروج اضطراري استفاده مي شود. اين نوع درب نقش بسيار مهمي را در بالا بردن امنيت مردم و كاستن خسارات حاصل از آتش سوزي ايفا مي نمايند و در ساختمانهاي بلند و راه پله ها مورد استفاده قرار تا مردم بتوانند با خيال آسوده فرار كنند.
ادامه مطلب
راهنمای انتخاب درب ضد حریق
فقط درهایی می‌توانند به عنوان درب ضد حریق برای محافظت بازشوها مورد استفاده قرار گیرند که عین نمونه کامل آنها آزمایش شده و درجه محافظت آنها مطابق با یکی از استانداردهای معتبر آزمون مقاومت در برابر آتش تعیین شده باشد
ادامه مطلب
}