info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

تاریخچه درب ضد سرقت

یکی از رایج ترین درب های مورد استفاده در منازل و یا ادارات امروزه درب ضد سرقت می باش. این درب ها با توجه به مزایای زیاد خود طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند. اما تولید درب ضد سرقت دارای تاریخچه ای می باشد که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم.


تاریخچه درب ضد سرقت

برای اولین درب ضد سرقت در کشور ایتابیا تولید گردید و طولی نکشید که خط تولید درب ضد سرقت تنها در 5 سال در کشور ترکیه به وجود آمد. مهم ترین مسئله که باعث شد تولید درب ضد سرقت در ترکیه به سرعت شروع به کار نماید هزینه بالای ساخت آن در کشور ایتالیا بود. کشور ترکیه با تولید این درب ها توانست قیمت درب ضد سرقت را به مراتب پایین تر بیاورد.


پیش از آن که این درب ها در تیراژ بالا تولید شوند کارگاه های کوچک "کنتور" و دامپر سازی" در ترکیه به تولید درب ضد سرقت روی آوردند. اما اولین شرکت تولید کننده درب ضد سرقت در ترکیه شرکت کاله نام دارد که تحول بسیار عظیمی در تولید درب ضد سرقت به وجود آورد.


برخی شرکت های دیگر نیز به مرور زمان در این کشور با گسترش تولید درب و افزایش خرید درب ضد سرقت اقدام به راه اندازی کارخانه های تولیدی رویه ی درب نمودند که امروزه از شهرت بالایی در این زمینه برخوردار هستند. تولید انواع قفل های دو یا چند تایی برای استفاده در درب ضد سرقت نیز بر عهده گروهی دیگر از تولید کنندگان این محصول قرار گرفت و سبب شد درب ضد سرقت جهت تولید به بخش های مختلف تولیدی تقسیم شود.


بخشی دیگر در صنعت تولید درب ضد سرقت ، تولید کنندگان یراق آلات این درب ها می باشند که آن ها نیز پس از تغییر و تحولاتی که تولید درب ضد سرقت با خود به وجود آورد خود آن ها نیز دچار تغییر و تحولات و پیشرفت های زیادی شدند و هم اکنون به طور مستقیم حداقل یک میلیون نفر در کشور ترکیه به این کار اشتغال دارند.


تاریخچه درب ضد سرقت در ایران:

این درب در جهان با استقبال و فروش بسیار بالایی همراه می باشد اما در ایران نیز با ورود درب ضد سرقت که اوایل این درب ها وارداتی بودند مورد استقبال زیادی قرار گرفتند که این استقبال سبب شد شرکت های مختلفی اقدام به راه اندازی خط تولید درب ضد سرقت در ایران نمایند. درب ضد سرقت چند سالی است که به وسیله تولید کنندگان داخلی ساخته می شود و کیفیت آن قابل مقایسه با نمونه های خارجی می باشد. با ورود درب ضد سرقت به ایران ملک سازان با توجه به استقبال از این نوع درب بر اساس مزایای آن اقدام به استفاده از این درب به جای درب معمولی در ساختمان ها نمودند که امروزه شاهد بیشترین میزان استفاده از درب ضد سرقت به صورت درب داخلی ساختمان و یا درب های ورودی هستیم.

تاریخچه درب ضد سرقت


تولید و صادرات درب ضد سرقت در ایران

شرکت آرتام سازه جز قدیمی ترین و بزرگترین تولید کنندگان انواع درب ساده و یا درب ضد سرقت در ایران و خاورمیانه می باشد. این شرکت با توانایی قوی و دانش بروز خود توانسته است به یکی از قطب های بزرگ صدرات درب ضد سرقت به خاورمیانه مبدل گردد. کارخانه آتاردرب سلماس در آذربایجان غربی و در شهرک صنعتی سلماس در شهر سلماس واقع شده است،خط تولید این کارخانه در دهه 70 توسط مهندسین ترک راه اندازی شد و در ابتدای راه اندازی این مجموعه مهندسان و کارشناسان ترک قدم به قدم تمام فرآیندهای مورد نیاز برای تولید درب ضد سرقت، درب ضد حریق و درب داخلی از قبیل درب داخلیMDF و درب داخلیHDF را راه اندازی کردند و این گونه بود که کارخانه ای با قدرت زیاد و ظرفیت اسمی بالا پا در راه مسیر تولید نهاد.


بعد از گذشت چند سال و متبحر شدن کارشناسان و کارمندان ایرانی خط تولید کاملاًبه متخصصین ایرانی واگذار شد و هم اکنون توسط فرزندان همین آب و خاک کارخانه در حال تولید می باشد.برخی دیگر از دانستنی های درب

قفل درب اثر انگشتی
قفل درب اثر انگشتی انتخاب مناسبی برای افرادی است که معمولاً کلید خود را جا می گذارند زيرا کلید همواره در دستتان خواهد بود، تصور کنید پس از یک روزی سخت کاری به منزل بازگشته اید و هر چه می گردید کلید خود را پیدا نمی کنید خستگی شما مضاعف می شود، اما با وجود قفل اثر انگشتی دیگر به کلید احتیاج نخواهید داشت و به راحتی وارد منزل می شوید.
ادامه مطلب
مشخصات درب ضدسرقت آتار درب سلماس
چهارچوب فلزی دربهای ضد سرقت از ورق فولادی به قطر 0/2 میلیمتر می باشند که با برش های لیزری و زوایای فارسی بر می شوند.
ادامه مطلب
قفل درب ضد سرقت
قفل هایي که در درب ضد سرقت به کار می روند دارای ساختار مهندسی خاصی بوده و این قفل ها در انواع مختلف موجود می باشند که این تفاوت ساختار در قیمت آن تاثیر گذار است و در زمان تعمیرات بنا به خواسته مشتری قفل درب ضد سرقت از تولیدی خریداری شده و برای تعویض به محل برده می شود.
ادامه مطلب
دستگیره درب ضد حریق
از آنجایی که دربهای ضد حریق در مواقع اضطراری باز می شوند بايد دستگیره هایی داشته باشند که به راحتی باز شوند و روی این درب ها از دستگیره های ضد حریق با نام آنتی پنیک یا پنیک بار استفاده می شود.
ادامه مطلب
}