درب ضد سرقت و تفاوت های ان با درب های معمولی

یکی از مهم ترین نیازهای امروزه در هر ساختمانی امنیت آن می باشد. درب ضد سرقت به منظور افزایش ایمنی ساختمان در برابر سرقت جز مهم ترین عوامل در هر مکان به شمار می رود که با استفاده از آن می توان جلوی ضرر و زیاد مالی و جانی را گرفت.عامل مهمی که باعث تفاوت در درب های معمولی با درب ضد سرقت می شود این است که این درب ها به اصطلاح ضد اهرم هستند که نمی توان آن را به وسیله روش اهرم کردن و شکستن درب باز نمود.


شاید این گزینه مهم باشد اما دلیل قطعی برای ضد سرقت به شمار رفتن درب نبوده و می توان بدون استفاده از این روش نیز درب را باز نمود. بنابراین درب های ضد سرقت دارای موارد امنیتی بیشتری هستند تا احتمال سرقت و باز شدن درب را به حداقل برساند.


درب ضد سرقت چیست؟

آرامش و حریم خصوصی برای همه افراد جز مهم ترین مسائل به شمار می رود. خرید درب ضد سرقت بهترین گزینه برای بهره مندی از این مسائل می باشد. درب ورودی منازل و یا ادارات و یا درب داخلی ساختمان ها گزینه اصلی و مناسبی برای استفاده از درب ضد سرقت می باشد. این درب ها با استفاده از ویژگی های بکار رفته در آن ها باعث می شوند مقاومت بالایی در برابر باز شدن و شکستن و... داشته باشند تا احتمال دزدی از منازل را به حداقل برسانند.


ویژگی های درب ضد سرقت

یکی از ویژگی های مهمی که در بالا ذکر شد ضد اهرم بودن این درب ها می باشد. از دیگر ویژگی های درب ضد سرقت می توان به ضد برش بودن آن اشاره کرد. این بدین معنا است که این درب ها به راحتی قابل برش دادن به وسیله دستگاه های برش نمی باشند و بدلیل استفاده شدن از فولاد در داخل درب قابلیت برش دادن را ندارند. فولاد بکار رفته شده در فضای ما بین روکش چوبی این درب ها امنیت درب ضد سرقت را تا چند برابر بالا تر خواهد برد. بین فضای چوب و فولاد از پشم سنگ به عنوان یک عایق قدرتمند در برابر صدا و حرارت استفاده می شود نا علاوه بر مقاومت ، عایق مناسبی در برابر صدا و هدر رفتن انرژی باشد.


علاوه بر این ، قفل های مختلف در دل این درب استفاده شده است که امکان باز شدن درب را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد. انواع قفل و یراق آلات به کار رفته در این درب ها همانند قفل های گاو صندوق ها می باشد که از بالاترین میزان امنیت برخوردار هستند. همچنین در این درب ها از چندین قفل جداگانه می توان استفاده نمود تا میزان امنیت به حداکثر رسد.


قفل ها در درب ضد سرقت در تمامی طرفین درب کار خود را انجام می دهند به گونه ای که حتی در طرف لولای درب زبانه هایی از جنس فولاد در دل بدنه درب پس از بستن قفل چفت خواهند شد تا به هیچ وجه نتوان درب را به سادگی باز نمود.

درب ضد سرقت


انواع روکش های درب ضد سرقت

با توجه به دکور و نیاز افراد ، تولید درب ضد سرقت در انواع طرح های مختلف انجام می گیرد که این امر جز مزایای آن به شمار می رود. از جمله روکش های درب ضد سرقت می توان به روکش چوبی ، روکش هایگلاس ، روکش پی وی سی ، اکلریک ، ملامینه  و... اشاره نمود که با توجه به نیاز افراد می توان از آن ها استفاده نمود.


درب ضد سرقت با روکش چوبی:در روکش چوبی درب ضد سرقت معمولا از چوب های مقاوم مانند چوب گردو و یا چوب راش استفاده می شود که علاوه بر زیبایی مقاومت درب را بالاتر خواهد برد.

درب ضد سرقت با روکش هایگلاس: روکش های هایگلاس به دلیل براق بودنشان می توانند جلوه ی شیک و مدرنی را به درب بدهند.

درب ضد سرقت با روکش پی وی سی: اگر در فضاهایی که رطوبت در آن نسبتا زیاد است مانند درب داخلی ساختمان و یا استفاده از درب در مناطق و شهر های مرطوب قصد استفاده از درب ضد سرقت را داشته باشید بهترین گزینه درب ضد سرقت با روکش پی وی سی می باشد. این درب ها در برابر رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و با توجه به انعطاف پذیری بالای پی وی سی می توان در انواع و اشکال مختلف اقدام به تولید درب ضد سرقت با این جنس نمود.

درب ضد سرقت با روکش اکلریک: به دلیل مقاومت کم جنس پی وی سی در برابر حرارت و سائیدگی می توان از درب هایی با روکش اکلریک که خاصیت ترمیم شدن را دارند و مقاومت نسبتا زیاد در برابر حرارت و ضربه دارند به جای آن ها استفاده نمود.

درب ضد سرقت با روکش ملامینه: جنس این درب ها از کاغذی که به ماده ای با نام ملامین فرمالدئید ترکیب شده است ساخته می شود. درب های ضد سرقت با روکش ملامینه مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت ، ضربه ، رطوبت و... دارد که یکی از بهترین درب ها به شمار می رود.


تفاوت درب ضد سرقت با درب معمولی:

نکاتی از جمله قفل ها و یراق آلات فولادی ، بهره گیری از فولاد قطور در داخل درب به منظور جلوگیری از برش ، عایق حرارت و صدا و... فقط در درب های ضد سرقت وجود داشته و درب های معمولی دارای این موارد نمی باشند. همچنین در درب های ضد سرقت بر عکس درب های معمولی هیچ فضای خالی برای دیلم انداختن یا عبور گرد و خاک وجود نداشته که این امر سبب عدم توان سارق در باز کردن درب و همچنین جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل محیط می شود.


از نظر ظاهری با توجه به بروز بودن این نوع درب ها امروزه درب های معمولی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.


در پایان چنانچه قصد خرید درب ضد سرقت و یا استعلام قیمت درب ضد سرقت در انواع مختلف را دارید می توانید با کارشناسان شرکت آرتام سازه در ارتباط باشید. شرکت آرتام سازه با سال ها تجربه در زمینه تولید درب ضد سرقت پیشرو در این زمینه می باشد.