info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

توليد كننده درب ضد حريق

شركت سهند درب سلماس توليد كننده انواع دربهای ضد حريق چوبی یا دودبند، فلزی و شيشه ای می باشد. اینکه در هر ساختمانی از چه نوع درب ضد حریقی باید استفاده نمود بستگی به استاندارد آتش نشانی دارد.

درب ضد حریق همانطور که از نامش پیداست ساختار فلزی دارد و تمام مواد مورد استفاده در درب ضد حریق فلزی باید مورد تأییديه آتش نشانی باشد. درب ضد حریق باید از چوب خشک ساخته شده باشد، اینکه نوع چوب چه چیزی باشد نیز بستگی به نظر و صلاحدید خانه آتش، آتش نشانی دارد به دلیل اینکه هر ساله استانداردهای آتش نشانی اصلاح می شود تا امنیت جانی بیشتری را برای ساکنان ساختمان به ارمغان بياورد، ساختمان هایی که جواز ساخت آن ها  قبل مهر 93 باشند می توانند هم از درب ضد حریق چوبی و هم فلزی استفاده کنند.

انواع دربهای ضد حریق

1- درب ضد حریق چوبی

که اصطلاحا به آن درب دودبند چوبی گفته می شود از چوب روس 5 سانتی متر پر ساخته شده است و غیر قابل رنگ می باشد، زیرا در صورت رنگ کردن آتش نشانی آن را تأیید نخواهد کرد. ضخامت درب ضد حریق چوبی بيشتر از 1.5 و حداقل ۵۲ میلی متر بدون ابزار یا سی ان سی است، دربهای ضد حریق چوب قابليت ساخت در ابعاد دلخواه، امکان نصب خود بسته شو (جک آرام بند) مرغوب خارجی با قیمت قابل رقابت، امکان نصب یراق ضد حریق پنیک بار را دارد. ضخامت درب ضد حريق چوبی برای گرفتن تاییديه پایان کار ساختمان و تاییديه آتش نشانی را داشته باشد، البته می توان ضخامت درب ها را افزایش داد و برجستگی بر روی درب ایجاد کرد ولی نباید هیچگونه کنده کاری بر روی درب ضد حریق چوبی انجام شود.

درب ضد حریق چوبی آتار درب سلماس از چوب ساخته می شود، قیمت این نوع درب از مدل شیشه ای پایین تر است و در ساخت آن از چوب های مخصوص با لایه های فولادی و پشم شیشه استفاده می شود، زیبایی و تنوع رنگی در این محصول زیاد و لازم است بدانید هر نوع درب ضد سرقت برای یک مورد خاص مورد استفاده قرار می گیرد، درب های مقاوم به حریق چوبی شرکت سهند درب سلماس با مقاومت حریق 60 ، 90 ، 120 دقیقه ای دارای گزارش تست حریق از آزمایشگاه آتش نشانی و مورد تأيید مراجع ذیصلاح کشور نیز می باشد.

معمولاً برای ساختمان های بالای ۲۳ متر از درب ضد حریق چوبی استفاده می شود و نوع دستگیره درب ضد حریق نیز مهم است. ست های کامل یراق درب ضد حریق در بازار موجود می باشد و بستگی به کیفیت و کشور سازنده می توان از برندهای مختلفی استفاده کرد، نصب درب ضد حریق چوبی می تواند بر روی چهارچوب فلزی نیز صورت بگیرد و بستگی به نظر ساختمان ساز دارد، چهارچوب چوبی درب ضد حریق دودبند بدون رنگ می باشد که از چوب روس خشک شده استفاده می شود و می توان گفت در این صورت جنس درب و چهارچوب شبیه به یکدیگر است. درب ضد حریق چوبی به دلیل سهولت ساخت در ابعاد مختلف و همچنین نصب در چهارچوب دربهای چوبی معمولی مورد استفاده بسیاری از سازندگان می باشد.

درب های ضد حریق چوبی حدود 20 دقیقه در برابر آتش سوزی و حرارت مقاوم هستند اما نمونه اي از درب ضد حریق از جنس ام دی اف ساخته شده که می تواند تا 60 دقیقه در برابر حرارت و آتش مقاومت کند و درب های ضد حریق فولادی تا 2 ساعت می توانند در برابر آتش سوزی و حرارت مقاومت کنند.

2- درب ضد حریق فلزی

از فلزاتی مانند فولاد برای ساخت این نوع درب استفاده می شود و داراي چهارچوب فلزی است و قابلیت نصب بر روی چهارچوب فلزی ساده و فرانسوی را ندارد که این عامل به دلیل ضخامت بالای درب ضد حریق فلزی می باشد که ضخامت درب 6 سانتی متر است.

درب ضد حریق فلزی از دو نوع فلز گالوانیزه یا ورق سیاه یا روغنی استفاده می شود که نوع فلز مورد استفاده بستگی به شرایط رطوبتی منطقه مورد استفاده می باشد.

در داخل درب ضد حریق فلزی از پشم سنگ دانسیته 120 استفاده می شود که ضخامت پشم سنگ مورد تأیید آتش نشانی 5 سانتی متر می باشد و باید دقیقا این جزییات در ساخت انجام شود و نمی توان با سلیقه کارفرما این متریال را تغییر داد. درب ضد حریق فلزی آتار درب سلماس دارای وزن تقریبی 110 کیلوگرم می باشند و این نوع دربها با یراق آلات کاله ترکیه ساخته می شود و نوع یراق دستگیره آنتی متر و لولای فنری می باشد، نکته مورد توجه نوع رگلاژ درب های ضد حریق فلزی می باشد که باید با پیم کوک لولای فنری به درستی انجام شود.

میزان عرض درب ضد حريق فلزي با چهارچوب نیز 100 و ۱۱۰ و 120 سانتی می باشد که برای محاسبه بازشو مفید باید ۲۰ سانتی متر از این عدد کم کنیم تا بازشوی مفید بدست آید، چهارچوب درب ضد حریق فلزی به صورت پرواز دار است و بر روی سنگ یا دیوار می نشیند. نصب و رگلاژ درب ضد حریق نیز به وسیله ی جوشکاری انجام می شود و نصب درب ضد حریق در صورت عدم رگلاژ نامناسب باعث افتادگی از لولا در مرور زمان می شود.

درب ضد حريق دارای تاييديه آتش نشانی خود را می توانيد از نمایندگی مجاز آن مثل سهند درب سلماس در تهران، خيابان ميرداماد با نمايندگی آقای مهرداد سلام زاده تهيه نماييد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

لیست قیمت درب اچ دی اف
قیمت درب داخلی HDF بر مبنای میزان کیفیت نوع رویه درب داخلی، کیفیت متریال و کیفیت رنگ کاری مورد استفاده در استراکچر درب مورد ارزیابی و قیمت گذاری قرار می گیرد.
ادامه مطلب
درب هاي ضد سرقت در بازار ايران
دربي است كه سارقين با روش هاي مختلف از جمله دستكاري يا خراب كردن قفل درب تا وارد كردن ضربه و يا اهرم كردن وغيره نتوانند به داخل آپارتمان شركت و غيره... شوند و از ورود آنها جلوگيري شود.
ادامه مطلب
درب ضد سرقت آتار درب سلماس و سهند درب سلماس
در سال 1381 با اهداف توسعه بلند مدت و نگرش ايجاد تكنولوژي هاي نو و قابل رقابت با فناوريهاي پيشرفته اروپايي در زميني به مساحت بالغ بر 15000 متر مربع واقع در شهرك صنعتي سلماس احداث گرديد.
ادامه مطلب
بررسی عوامل موثر دربالا بردن امنیت درب های ضد سرقت
نوع قفل های به کار برده شده در درب های ضد سرقت ، مهم ترین عامل در بالا بردن ضریب امنیت آن می باشد. هرچه تکنولوژی مورد استفاده در ساخت قفل ها بهتر باشد ، امنیت قفل و در نتیجه امنیت درب ضد سرقت بالاتر میرود.
ادامه مطلب
}