مشخصات درب ضد سرقت

با توجه به ویژگی هایی که در درب ضد سرقت وجود دارد ، امروزه استفاده از این درب را در بیشتر ساختمان های جدید شاهد هستیم. عدم نفوذ پذیری ، امنیت بالا ، استحکام و زیبایی ، عایق حرارت و صدا و... همگی از مهم ترین دلایل خرید درب ضد سرقت می باشد.نکته ای که درباره درب ضد سرقت مطرح است و بر اساس آن می توان میزان کیفیت آن را سنجید ، متریال به کار رفته ، نوع ساخت و فاکتورهایی همچون آلیاژ های به کار رفته ، کیفیت یراق آلات درب ، نوع و جنس چهارچوب ، کیفیت قفل درب ضد سرقت و دیگر موارد می باشد. اگر قصد خرید درب ضد سرقت را داشته باشید در این مقاله به طور کلی به ویژگی های درب ضد سرقت ایده آل خواهیم پرداخت.


ویژگی ها و مشخصات درب ضد سرقت

1.چهارچوب درب ضد سرقت:چهارچوب درب ضد سرقت دارای ویژگی هایی است که عبارتند از: جنس فولادی با ضخامت 18 تا 24 سانتی متر و استفاده از ورق فولادی به قطر 1.8 میلی متر ، استفاده از رنگ الکترواستاتیک به منظور ایجاد پوشش چهارچوب درب ضد سرقت و انجام مراحل جرم زدایی در هنگام ساخت و پیش از انجام رنگ آمیزی آن، استفاده از نوار مخصوص درزگیر و عایق حرارت و صدا در 4 طرف چهارجوب درب ، استفاده از چهارچوب با سایز های متغیر به منظور استفاده در انواع دیوارها همچون کناف و یا دیوارهای پیش ساخته و... ، برش فارسی بر کنج ها بدون هرگونه موج و حمل و نقل آسان چهارچوب برای نصب درب ضد سرقت

2.استفاده از بتن یا پلاستوفوم در کنار ورق های فولادی در داخل ساختار درب ضد سرقت به منظور افزایش ایمنی و بالا رفتن استحکام درب در برابر هرگونه فشار و ضربه

3.استفاده از یراق آلات و لولاهای مناسب و قابل تنظیم (عدم استفاده از لولاهای جوش داده شده) به دلیل وزن سنگینی که درب ضد سرقت دارد. این بدین معناست که پس از گذشت مدت زمانی از نصب درب ضد سرقت همانند روز اول می بایست به راحتی باز و بسته شده و دچار افتادگی نشود.

4.استفاده از روزت فولادی به منظور جلوگیری از سوراخ کردن درب توسطه دریل و مته و باز کردن درب با استفاده از مواد اسیدی و...

5.استفاده از قفل های با کیفیت 14 زبانه از بهترین برند های همچون قفل کاله ساخت ترکیه و بهره گیری از پین های فولادی ثابت در پشت لولاها.

6.استفاده از یراق آلات درجه یک و با کیفیت از برند هایی همچون کاله یا داف محصول کشور ترکیه همراه با گارانتی 5 ساله

7.استفاده از تجهیزات امنیتی برای ساخت درب ضد سرقت همچون قفل شب بند ، استفاده از چشمی با زاویه دید بالا و...

8.دارای تنوع در طرح و رنگ بسته به رویه به کار رفته و استفاده از دستگاه برش CNC به منظور ایجاد طرح های برجسته بر روی درب ضد سرقت به منظور افزایش زیبایی بصری

9.استفاده از دستگیره هایی از جنس آلومینیوم با کیفیت ساخت بالا و عدم کاهش کیفیت رنگ دستگیره در هنگام استفاده بلند مدت

10.استفاده از عایق صوتی و حرارتی (یونولیت فشرده) در ساختار کلی درب ضد سرقت با ضخامت حدودی 4 تا 5 سانتی متر

خرید درب ضد سرقت


11.استفاده از رویه های با کیفیت با جنس های مختلف همچون رویه MDF (ضخامت حدودی 8 میلی متر) یا روکش های طرح دار و...

12.انجام فرآیند 3 مرحله ای برای رنگ آمیزی درب ضد سرقت و استفاده از بهترین و با کیفیت ترین رنگ به منظور تثبیت و عدم ریزش آن از روی درب ضد سرقت

13.میزان ضخامت لنگه درب ضد سرقت می بایست در حدود 7 سانتی متر باشد و ورق فولادی به کار رفته در آن 1.5 میلی متر قطر داشته باشد. ضخامت کلاف مورد استفاده در لنگه درب 5 میلی متر بوده و دارای ابعاد 120 در 50 میلی متر می باشد.این کلاف ها با استفاده از دستگاه مخصوص یعنی رول فرمینگ ساخته می شوند و در 4 سمت لنگه درب ضد سرقت قرار می گیرند.

14.استفاده از زبانه های متحرک برای قفل درب ضد سرقت (قفل مرکزی دارای 14 زبانه و سایر قفل ها 7 زبانه می باشند)

15. ابعاد درب ضد سرقت بر اساس نیاز مشتری متغیر و قابل تغییر است. اما به طور کلی اگر قصد خرید درب ضد سرقت را داشه باشید ، این درب ها در مدل لوکس دارای ابعاد 119 در 219 و در مدل اکونومی آن ابعادی معادل 115 در 215 سانتی متر دارند.

16 استفاده از صفحه ناودانی در انتهای درب ضد سرقت به منظور عوض کردن و یا تعمیر روکش درب در صورت آسیب.

17.وزن تقریبی درب ضد سرقت بسته به مدل آن متغیر می باشد اما به طور کلی برای خرید درب ضد سرقت با کیفیت باید به دنبال  درب هایی با وزن حدودی 100 تا 120 کیلوگرم باشید.

18.اندازه بازشوی درب ضد سرقت نیز بسته به مدل متفاوت می باشد اما در نوع استاندارد اندازه بازشو در حدود 102 سانتی متر می باشد.(حداقل اندازه بازشو)

در پایان شما می توانید بهترین و با کیفیت ترین انواع درب ضد سرقت را از شرکت آرتام ایده سازان پارسیان خریداری نمایید. بنابراین اگر قصد خرید درب ضد سرقت ، درب داخلی ، درب ضد حریق و سایر مدل های درب را داشته باشد می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.