لیست قيمت درب ضد حریق

قیمت گذاری تمام محصولات در تمام فرآیندهای تولید بر مبنای مواد و متریال مورد استفاده در محصول نهایی، زمان تولید، مونتاژ و انبارداری آن محصول محاسبه می شود و بعضی از محصولات هستند که از زمان تولید تا مصرف زمان و هزینه زیادی را صرف آن محصول می کنند و در این میان قیمت درب ضد حریق نیز مستثنی از این قانون نمی باشد، در ایران درب های ضد حریق و تولید آنها تحت نظارت مستقیم سازمان آتش نشانی و سازمان های ذیربط می باشند و خانه آتش ایران به عنوان یک سازمان دولتی مسئول کنترل کیفیت درب های ضد حریق و تاییديه مورد نیاز و بررسی شرایط تولید این نوع درب ها می باشند. هزینه جوشکاری در فرآیند تولید و خم فلز در قسمت فلزکاری، نصب و جوشکاری لولاهای خارجی بر روی درب ها همه و همه بر روی قیمت درب ضد حریق قابل ارزیابی می باشند. در کنار این موارد و هزینه تمام شده ی درب ها باید هزینه های مخصوص به بارگیری درب ها با دپو و بارگیری به محل پروژه و از طرف دیگر هزینه های نصب این نوع درب ها نیز در نظر گرفته شود. پس فقط قیمت خرید درب قیمت تمام شده نمی باشد و در کنار این موارد قیمت در ضد حریق تحت تاثیر موارد دیگری نیز می باشد.

درب های ضد حریق بر مبنای نوع جنس و موادی که در داخل آن استفاده شده است به دو گروه دسته بندی شده است: درب ضد حريق فلزي و درب ضد حريق چوبي، قیمت درب ضد حریق فلزی بیشتر بر پایه و مبنای قطر فلز مورد استفاده و میزان گوشت فلز ورقهای داخلی تقسیم بندی می شود، البته می توان بیان کرد که نوع و کیفیت و کشور تولید کننده ی مواد مصرفی در درب ها و اکسسوری های مورد استفاده تاثیر بسزایی در قیمت درب ضد حریق دارد.

سالانه در سراسر جهان در اثر عدم رعایت اصول و استانداردهای تدوین شده برای ساختمان ها، حوادث و سوانح دلخراش و جبران ناپذیری از قبیل جراحات، تلفات جانی و خسارات مالی اتفاق می افتد و بر همین اساس همواره سازمانهای جهانی در تلاشند تا استانداردهایی را تدوین کنند که ضامن ایمنی ساختمان برای جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه باشند و سازمان‌های بین‌ المللی همیشه در تکاپوی تدوین استانداردهایی جهت تضمین کیفیت بخش های حساس ساختمان بوده‌اند که در زمینه دربهای ضد حریق می‌توان از استانداردهای ULC, UL 1784, UL 10C, UL 10B, Bs 476, NFPA 80  نام برد.

درب ضد حریق استاندارد دربی که با انجام «آزمایش حریق استاندارد» حائز شرایط مقاومت و محافظت در برابر حریق متناسب با محل استقرار خود باشد و مجموعه ‌اي از عناصر شامل لنگه در، چهارچوب، يراق ‌آلات و ديگر اجزایی كه مجموعاً یک درجه مشخص از محافظت در برابر آتش را تأمین می‌نماید، زمان محافظت مورد نیاز در برابر آتش مطابق با مقررات و آیین نامه های ساختمانی مرجع تعیین می شود و طبق تعریف مدت زماني كه يك درب ضد حریق مطابق با آزمون استاندارد قادر به حبس كردن آتش باشد، درجه ‌بندي محافظت در برابر آتش آن است که بر حسب ساعت يا دقيقه بیان مي‌شود، فقط درب هایی می توانند به عنوان درب ضد حریق برای محافظت بازشو ها مورد استفاده قرار گیرند که عین نمونه کامل آنها آزمایش شده و درجه ی محافظت آنها مطابق با یکی از استاندارهای معتبر آزمون مقاومت در برابر آتش تعیین شده باشد.

در هر ساختمان برای تأمین فرصت لازم برای افراد برای فرار از آتش سوزی و نیز برای تأمین محافظت لازم برای سازه و اجزای ساختمان، جدا سازی های لازم در ساختمان به وسیله ساختارهای مقاوم در برابر آتش (مانند دیوارهای مقاوم در برابر آتش) صورت می گیرد و چنانچه به بازشوهایی برای تردد در این دیوارها نیاز باشد، بالطبع این بازشوها باید به وسیله دربهای ضد حریق بسته شوند که عملکرد مناسبی در زمان آتش سوزی از خود نشان دهند. اين دربها برای جلوگیری یا تأخیر انداختن گسترش حریق و دود و در نتیجه برای ایمنی جانی در برابر آتش نقش بسیار مهمی ایفا می نمایند و باید به جزئیات و عملکرد صحیح آنها توجه کامل صورت گیرد.

درب ضد حریق به عنوان لایه محدودکننده آتش‌سوزی، جهت توقف یا تأخیر گسترش شعله و حرارت حریق از یک زون به زون های دیگر و یا مسیر خروج اضطراری به ‌کار گرفته می‌شود. علاوه بر آن نوارهای درزگیر ضد حریق نصب ‌شده بر روی درب و چهارچوب، از نفوذ دود گرم و گازهای سمی ناشی از محصولات احتراق به فضاهای ایمن جلوگیری می‌نماید. در صورت قرارگیری این درب در مسیر فرار، از یراق خروج اضطراری پنیک استفاده می‌شود تا امکان تخلیه سریع و راحت نفرات از محل حادثه فراهم گردد.

قیمت درب با حمل 15.500.000 ریال می باشد.

درب ضد حريق دارای تاييديه آتش نشانی خود را می توانيد از نمایندگی مجاز آن مثل سهند درب سلماس در تهران، خيابان ميرداماد با نمايندگی آقای مهرداد سلام زاده تهيه نماييد.