تفاوت درب ضد سرقت با درب معمولی

در این مقاله قصد داریم درباره تفاوت های درب معمولی با درب ضد سرقت صحبت نماییم تا بر اساس این توضیحات ، در صورتی که نیاز به خرید درب ضد سرقت برای منزل یا محل کار خود داشته باشید اقدام به خرید مدل مورد نظر خود نمایید. ایمنی مهم ترین بحث و دلیل خرید درب ضد سرقت می باشد. بنابراین میزان مقاومت این درب ها در مقایسه با درب معمولی می بایست بسیار بالا بوده و دارای خاصیت هایی همچون اهرم نشدن درب ، عدم شکسته شدن و...  باشد. علاوه بر بالا بودن امنیت ، از نظر ظاهری این درب ها دارای تنوع بسیار زیادی است که می توان از آن به دیگر تفاوت آن ها در مقایسه با درب های معمولی یاد کرد.در ادامه این مقاله به جزییات این تفاوت ها خواهیم پرداخت.


مقاومت و امنیت درب

همانطور که گفته شد شاخص ترین تفاوت درب ضد سرقت با درب معمولی در میزان مقاومت و امنیت آن ها می باشد. به دلیل بکارگیری برخی از متریال ها در ساختار درب (همچون فولاد) ، قفل ها ، یراق آلات و... در درب ضد سرقت شاهد مقاومت بسیار بالا و عدم نفوذ ناپذیری آن ها هستیم. در درب های معمولی بر خلاف درب ضد سرقت از چوب معمولی در بدنه درب استفاده شده است اما در درب ضد سرقت میان روکش های درب و ساختار کلی آن از ورق های فولادی با ضخامت معین استفاده شده است که این موضوع سبب عدم شکسته شدن یا سوراخ شدن درب می شود.


استفاده از تجهیزات گوناگون

برای تولید درب ضد سرقت از متریال و تجهیزات گوناگونی استفاده شده است که هر کدام ویژگی های مختلفی را برای درب به وجود می آورد.استفاده از عایق صدا و حرارت در ساختار درب یکی از تجهیزاتی است که ما در درب های معمولی آن را نمی بینیم.همچنین برای خرید درب ضد سرقت می توان مدل های مختلفی از تجهیزات امنیتی را بر روی آن ها سوار کنیم. انواع قفل های مختلف همچون قفل های چند زبانه ، اثر انگشتی ، تشخیص چهره و ... که با استفاده از آن ها میزان امنیت درب را تا چندین برابر بالاتر برد. اما در درب های معمولی استفاده از چنین امکاناتی عملا بی نتیجه بوده و دلیل آن هم متریال آن ها و عدم مقاومت چنین درب هایی در برابر ضربه و... می باشد.

خرید درب ضد سرقت


تفاوت ساخت درب معمولی با درب ضد سرقت

برای ساخت درب های معمولی از متریال های مشخصی استفاده می شود. درب های معمولی عموما از چوب ماسیو یا الواری ساخته می شوند که رویه بیرونی آن ها هم عموما از همین چوب و با کیفیت های گوناگون ساخته می شوند سپس روی آن ها با رنگ پلی استر پوشانده می شود.این درب ها در هنگام فروش بدون هرگونه قفل یا یراق آلات هستند که آن ها را می بایست به صورت جداگانه خریداری نمود درب داخلی ساختمان نیز اکثرا با استفاده از چوب MDF ساخته می شود کمه به درب داخلی MDF معروف هستند.این درب ها در ضخامت های گوناگون قابل تولید می باشند که در فضای بین آن ها از هانی کام که همان شبکه بندی چوبی است پر می شود.


اما برای خرید درب ضد سرقت ، چهارچوب ، قفل ، یراق آلات و سایر موارد مورد نیاز یک درب به صورت کامل بوده و در کارخانه تولید می شود.استفاده از قفل های 7 یا 14 زبانه ، یراق آلات کامل از جمله چشمی ، دستگیره ، لولا و... همگی در کارخانه بر روی درب نصب و مراحل رگلاژ پیش از نصب انجام می گیرد. همچنین برای تولید این درب ها نیاز به فولاد در ساختار داخلی درب است که دیگر تفاوت این درب ها با درب معمولی است.در هنگام خرید درب ضد سرقت نیاز به ارائه گارانتی توسط فروشنده می باشد تا در صورت هرگونه مشکل بتوان آن را توسط شرکت برطرف نمود. با توجه به این که نصب درب ضد سرقت نیاز به زمان بیشتری دارد و دشواری های خاص خود را دارد می بایست توسط نصاب متخصص انجام گیرد اما درب های معمولی نیاز به چنین کاری ندارد.


تفاوت در ساختار درب

ضخامت این دو درب با یکدیگر متفاوت می باشد.این موضوع که تاثیر مستقیمی در مقاوت درب دارد در درب ضد سرقت بیشتر از درب معمولی بوده و یکی از دلایل آن استفاده از فولاد ضخیم در دو طرف درب ضد سرقت است.ضخامت درب های معمولی عموما در حدود 5 سانتی متر است اما ضخامت درب ضد سرقت در کمترین حد خود 7 سانتی متر است. ساختار درب ضد سرقت ترکیب روکش چوبی و فولاد است در صورتی که ساختار درب معمولی تنها چوب با جنس های مختلف می باشد.


تفاوت چهارچوب ها

در درب های معمولی از چهارچوب های چوبی استفاده می شود اما در درب ضد سرقت شاهد چهارچوب فلزی تقویت شده هستیم که ساختار پیچیده تری نسبت به درب معمولی دارد.بنابراین می توان گفت یکی از مهم ترین تفاوت های درب معمولی با درب ضد سرقت استفاده از قلز و فولاد در تولید این درب ها می باشد. بنابراین هنگام خرید درب ضد سرقت می بایست به این موضوع دقت کرد.

درب ضد سرقت


از دیگر تفاوت های این دو درب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ عدم وجود فضای خالی درب ساختار درب ضد سرقت بر عکس درب معمولی

✔ تعداد لولاهای درب ضد سرقت که بیشتر از درب معمولی است ( بدلیل تحمل وزن بالای درب ضد سرقت)

✔ قفل های به کار رفته در درب ضد سرقت دارای ساختار پیچیده تری است.

✔ استفاده از زه های پلاستیکی در دور تا دور درب ضد سرقت جهت کاهش صدا و عدم تیادل حرارت

✔ تنوع بیشتر طرح و مدل درب ضد سرقت نسبت به درب معمولی و ساخت آن ها با استفاده از انواع روکش های طرح دار

✔ قفل شدن درب ضد سرقت در چهار جهت مختلف و چفت شدن آن در چهارچوب

✔ و...


با خرید درب ضد سرقت می توانید با خیال راحت اقدام به ترک منزل یا محل کار خود نموده و علاوه بر زیبایی فضا ، محافظ مناسبی را به وسیله این درب ها از محل مورد نظر داشته باشید.امروزه تنوع بی نظیری از درب ضد سرقت در بازار موجود می باشد که در هنگام خرید می بایست به برخی عوامل مهم در کیفیت این درب ها توجه نمود. اگر قصد خرید درب ضد سرقت را داشته باشید جهت مشاوره و یا تخمین قیمت درب ضد سرقت می توانید با کارشناسان شرکت آرتام ایده سازان پارسیان در ارتباط باشید.