info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

یک درب ضد حریق بايد داراي چه مشخصاتي باشد

درب ضد حریق به دربی گفته می شود که مقاومت بالایی در برابر حرارت بالا، آتش و دود دارند و از گسترش آتش در قسمت های مختلف یک ساختمان جلوگیری می کنند. درب ضد حریق در برابر صدا، آتش و حرات، انفجار و سیل مقاوم بوده و به عنوان درب ضد سرقت هم عمل می کند، این دربها که توانایی مقاومت در برابر دمای 1200 درجه ی سلسیوس را دارند، بیشتر در نیروگاه، ورزشگاه، بیمارستان و فرودگاه مورد استفاده می باشند.

درب های ضد حریق از ترکیباتی مانند گچ نسوز، فولاد، چوب، تخته ورمیکولیت و آلومینیوم ساخته و وقتی که درب های ضد حریق نصب می شوند سوراخ ها و درز های اطراف آن ها باید با مواد مقاوم در برابر حرارت و آتش پر شوند. بیشتر درب های ضد حریق به گونه ای طراحی شده اند که در شرایط عادی باز می شوند و در صورت آتش سوزی به طور خودکار بسته می شوند، برخی از درب های ضد حریق هم توسط یک نیروی الکترومغناطیسی باز نگه داشته می شوند که به سیستم زنگ خطر آتش سوزی متصل هستند و در صورت آتش سوزی بسته می شوند.

درب های ضد حریق شرکت سهند درب سلماس از فولاد گالوانیزه ۱ یا ۲ میلی متری با روکش رنگی الکترواستاتیک ساخته می شوند که درون یک چهارچوب که آن هم از جنس آهن با ضخامت ۱٫۵ تا ۲ میلی متر است قرار می گیرد و درون درب های ضد حریق که یک لنگه یا دو لنگه عرضه می شوند با مواد ضد حریق از جمله پشم سرامیک، پرلیت و پشم سنگ پر می شود.

یک درب ضد حریق چه مشخصات فنی دارد:

1- چهارچوب

چهارچوب‌ های شرکت آتار درب سلماس با بهره‌گیری از دستگاه‌ های مدرن خمکاری و بدون هیچگونه محدودیتی در مدلها و اندازه‌ های متنوع تولید می‌شوند.

2- عایق داخلی

عایق حرارتی تعبیه شده داخل درب ضد حریق، الیاف فشرده پشم‌ سنگ نسوز راک وول در دمای میانگین 50 درجه سانتی گراد می‌باشد و ماده اولیه اصلی به‌ کار رفته در تولید این عایق، سنگ بازالت از گروه سنگ‌های آذرین است. پشم‌سنگ در دمای 800 درجه سانتی گراد به ‌طور مداوم عمل می‌کند و در برابر شعله مستقیم آتش مقاومت استثنایی دارد و از نظر زیست محیطی کاملاً بهداشتی بوده و هیچگونه عوارض نامطلوب جانبی ندارد.

3- یراق آلات

با نصب یراق آلات خروج اضطراری پنیک ﴿Panic Exit Hardware بر روی درب، هنگام آتش‌سوزی و یا حوادث غیر مترقبه افراد به راحتی می‌توانند درب را باز کرده و از محل حادثه فرار کنند. همچنین به وسیله جک هیدرولیک آرام‌ بند Door Closer درب مجدداً بسته می‏شود تا همچنان به عنوان لایه محافظ به کار خود ادامه دهد.

4- درزگیر

درب‌ های ضد حریق به درزگیرهای ویژه ای تجهیز شده که مانع نفوذ دود سرد، گرد و غبار می شوند و از نفوذ اکسیژن به محدوده حریق جلوگیری می کند که با روش غیرعامل Passive یکی از اضلاع مثلث آتش حذف شده و در نتیجه از قدرت حریق کاسته شده و اطفاء آن به روش عامل Active آسا‌ن‌تر می‌شود. این درزگیرها در اثر تماس با حرارت یا شعله آتش، با انبساط تا 4 برابر حجم اولیه، تمامی منافذ موجود بین درب و چهارچوب و یا اطراف نورگیر را عایق‌بندی نموده و از انتشار دود گرم و گازهای سمی محصولات احتراق جلوگیری می‌نماید.

درب ضد حريق دارای تاييديه آتش نشانی خود را می توانيد از نمایندگی مجاز آن مثل سهند درب سلماس در تهران، خيابان ميرداماد با نمايندگی آقای مهرداد سلام زاده تهيه نماييد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

مشخصات درب ضد سرقت
به علت بالا بودن ضریب ایمنی این نوع درب ها و به زبان ساده نفوذپذیری سخت و دشوار نسبت به انواع دیگر درب های ساختمانی، مشتریان اصطلاحاً به آن درب ضد سرقت می گویند و اینکه به چه میزان می توان به خاصیت ضد سرقت بودن این نوع درب ها اعتماد کرد دقیقاً به عوامل و فاکتورهای متعددی از قبیل نوع درب ضد سرقت، آلیاژ مصرفی در یراق آلات درب، کیفیت ساخت، نوع چهارچوب، قفل درب و … بستگی دارد و هدف اصلی شرکت آتار درب سلماس ارائه درب های ضد سرقت با بهترین قیمت و كيفيت به مشتریان محترم می باشد.
ادامه مطلب
درب ضد سرقت ترک
درب ضد سرقت بستگی به میزان امنیت مورد نظر و محیطی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد انتخاب می شود و برند ترک یا ایتالیایی یا ایرانی یا چینی برای آن محیط مورد استفاده قرار می گیرد. بطور مثال یک شرکتی که به امنیت زیادی نیاز دارد باید از درب ضد سرقتی استفاده شود که سرتیفیکیت های ضد دزد را از مراجع ذی صلاح بین المللی داشته باشد.
ادامه مطلب
نكات مهم در خريد درب ضد سرقت
درب ضد سرقت به دلیل ساختاری که دارا است نسبت به درب های معمولی مقاوم تر و دارای امنیت بسیار بالاتری است و از نظر ساختار کلی، قفل، لولا و جنس با درب های معمولی متفاوت است. قفل ها در درب ضد سرقت بسیار تقویت شده اند و تقریباً در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن هستند. این درب ها علاوه بر این که امنیت خانه را در برابر سرقت تامین می کنند، باید ویژگی های دیگری از قبیل آتش پاد بودن، عایقی برای گرما و سرما، رطوبت و صدا نیز باشند.
ادامه مطلب
بهترين مارك درب ضد سرقت
بهترين مارك درب ضد سرقت براي شركت آتار درب سلماس مي باشد كه این کارخانه را به یکی از مجموعه های بی بدلیل در ایران تبدیل کرده است، کارخانه آتار درب سلماس در آذربایجان غربی و شهرک صنعتی سلماس در شهر سلماس واقع شده است و خط تولید این کارخانه در دهه 70 توسط مهندسین ترک راه اندازی شد.
ادامه مطلب
}