درب ضد حریق ایرانی مورد تایید آتش نشانی

درب ضد حریق استاندارد دربی است که با انجام آزمایش حریق استاندارد حائز شرایط مقاومت و محافظت در برابر حریق متناسب با محل استقرار خود باشد و مجموعه ای از عناصر شامل لنگه درب، یراق آلات، چهارچوب و دیگر اجزائی که مجموعاٌ یک درجه مشخص از محافظت در برابر آتش را تعیین می نماید.

درب ضد حریق به صورت استاندارد برای مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی که به شکل آپارتمان در چند طبقه و چند واحد ساخته می شوند و در هر طبقه برای مواقع اضطراری درب ضد حریق به سمت پله فرار نصب می گردد و برای جلوگیری از گسترش حریق بین واحدها، موتورخانه ها، انباری ها و لابی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد که باعث جلوگیری از نفوذ حریق به محیط های امن می گردد.

مشخصات عمومی دربهای ضد حريق ایرانی مورد تایید آتش نشانی

الف- دارای گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و شهرسازی باشد.

ب- دارای تائیدیه، گزارش آزمایش حریق از مراکز و آزمایشگاههای معتبر داخلی یا بین المللی (مانند گواهینامه فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن یا تائیدیه آزمایشگاه های Warrington، LPCB،UL  و ...) باشد.

ج- برای پروژه های خاص و مهم، نمونه واقعی در ابعاد کامل از محل پروژه توسط دستگاه نظارت یا نهاد معتبر شخص ثالث برداشت شده و آزمون آتش استاندارد توسط آزمایشگاه معتبر بر روی آن انجام شود و گزارش آزمایش آتش باید در مقایسه با مقررات مرجع و الزامات مربوط به پروژه ارائه گردد.

د- درب ضد حریق بر حسب نیاز، موقعیت قرارگیری در ساختمان و بر اساس مقررات مرجع دارای سیستم های خود بسته شو با حالت آرام بند، سیستم خودکار بسته شو و دستگیره آنتی پنیک استاندارد باشد.

استثناء: درهای آتش مستقر در ديوارهاي مشترك جداكننده واحدهای خواب در آپارتمان های مسکونی می‌تواند فاقد سيستم خود بسته‌شو یا خودکار بسته شو باشد.

ه- پس از بسته‌ ‌شدن باید بتواند گسترش آتش و دود را از هر طرف به طرف دیگر مسدود نمايد.

مشخصات فنی درب ضد حریق ایرانی مورد تایید آتش نشانی

1- داخل هر لنگه از درب ضد حریق دو لایه پشم سنگ مقاوم در برابر حریق و حرارت تعبیه شده است و دور تا دور لنگه درب در قسمت قابلمه ای درب از نوار دودبند استفاده می شود.

2- چهارچوب درب ضد حریق با بهره‌گیری از دستگاه‌ های مدرن خمکاری به صورت یک تکه جهت استحکام درب و بدون هیچگونه محدودیت در اندازه‌های متنوع قابلیت تولید دارند.

3- قفل و یراق آلات استفاده شده برای درب ضد حریق شركت سهند درب سلماس به صورت استاندارد دستگیره ضربه ای می باشد و از سمت داخل نصب می شود که باید با ضربه دست ضامن قفل آزاد گردد.

4- دستگیره آنتی پنیک بار یکی از ملزومات ساخت درب ضد حریق است، دستگیره آنتی پنیک این امکان را در هنگام فرار از محل آتش سوزی محیا می کند که فرد بتواند در کمترین زمان ممکن از محل دور شده و به محل امن تری نقل مکان کند، ضمناً جک هیدرولیکی پشت درب باعث می شود بعد از استفاده از درب به صورت خودکار بسته شود و مانع از نفوذ دود به مناطق امن گردد.

5- استراکچر تقویتی درب ضد حریق، استراکچر ویژه آلیاژی یکپارچه با تناسب مساحت لنگه درب به اضافه قطعات خمکاری شده تقویتی پایینی و میانی و بالا می باشد.

6- عایق حرارتی استفاده شده داخل درب ضد حریق، الیاف فشرده پشم سنگ با دانسیته 120 می باشد و این پشم سنگ مقاومت 120 دقیقه ای در دمای 1200 درجه سانتیگراد را دارد.

7- رنگ چهارچوب و لنگه درب باید کوره ای الکترواستاتیک باشد که دارای تنوع رنگی می باشد و در برابر فشار، خش و ضربه مقاوم است و رنگ متداول درب ضد حریق سفید چرمی می باشد.

8- دستگیره درب ضد حریق مقاوم در برابر حریق می باشد، دارای مدل های استیل ساده و سوئیچی است و باید به صورت خود باز شو عمل کنند تا در مواقع اضطراری به راحتی باز شود.

9-  داراي انواع قفل های آنتی پنیک اهرمی، تاچ و مولتی دارای تائیدیه بین المللی

10- نوع جوشکاری درب ضد حریق ایرانی، جوشکاری MAG با گاز محافظ CO2  صورت می گیرد.

11- دارای 3 عدد لولای مقاوم در برابر سایش با آلیاژ ck45 می باشد.

12- ضخامت چهارچوب درب ضد حریق 18 سانتی متر و ضخامت لنگه درب 6 سانتي متر می باشد.

13- نوع ورق درب ضد حریق ایرانی فولادی گالوانیزه خمکاری شده دو لایه با ضخامت های ۱٫۵ و ۲ میلی متر

14- نوع قابلیت اتصال درب ضد حریق به درگاه توسط شاخک و ملات و رول بوت انجام می شود.

درب ضد حريق دارای تاييديه آتش نشانی خود را می توانيد از نمایندگی مجاز آن مثل سهند درب سلماس در تهران، خيابان ميرداماد با نمايندگی آقای مهرداد سلام زاده تهيه نماييد.