تولید درب ام دي اف روکش پي وي سي

برای ساخت درب داخلی ام دی اف روکش پی وی سی معمولاً ابتدا طرح مورد نظر برای درب را به وسیله دستگاه سی ان سی روی ورق های ام دی اف خام با ضخامت های مورد نظر اجرا می شود و سپس با استفاده از این ورق  درب به مرحله تولید می رود و پس از ساخت درب، درب ساخته شده را برای وکیوم کردن روکش پی وی سی وارد دستگاه ممبران می شود و روکش های پی وی سی با ضخامت های 0.2 یا 0.4 میلی متر بر روی درب وکیوم می شود به طوری که پی وی سی به طور کامل در تمامی شیارها حرکت کرده و پس از روکش کردن درب ام دی اف طرح اجرا شده با دستگاه سی ان سی کاملاً قابل مشاهده است.

روکش های پی وی سی به صورت رول است که وقتی درب درون سینی دستگاه قرار می گیرد تحت دمای با مکش زیاد روی درب وکیوم می شود به طوری که اگر شبکه بندی درون درب محکم نباشد درب تحت فشار خرد خواهد شد، از این رو معمولاً شبکه بندی درب های روکش پی وی سی چوبی یا یونولیت می باشد و اگر قرار باشد از شبکه بندی معمولی استفاده کنیم بایستی ابتدا رویه درب روکش شود و بعد از روکش کردن رویه را مانند تولید سایر درب ها بر روی کلاف پرس کرد و در صورتی که روکش کردن رویه درب قبل از تولید درب انجام شود کناره های درب باید جداگانه روکش شود که در این صورت میزان درزها زیاد خواهد شد، چسب هایی که برای روکش کردن پی وی سی بر رویام دی اف استفاده می شود و در دمای 80 درجه مجدداً فعال می شوند از این رو اگر رویه روکش شده قبل از تولید درب آماده شود بایستی پرس رویه بر روی کلاف را با استفاده از دستگاه پرس سرد انجام داد.

در حال حاضر بیشترین استفاده از ام دی اف روکش پی وی سی در تولید درب های ضد سرقت ایرانی و ترکیه استفاده می شود و برای درب های داخلی آپارتمان ها نیز بسیار رواج دارد.

همانطور که می دانيم PVC مقاومت بالايی در برابر رطوبت دارد به طوری که ورقهای پی وی سی با ضخامت 16 ميل را برای ساخت کابينت سرويس بهداشتی و کابينت زير سينک آشپزخانه به کار می رود و همين ذهنيت باعث شده که دربهای روکش پی وی سی را به غلط به عنوان درب ضد آب معرفی کنند در صورتی که ورقه های پی وی سی ضد آب کلاً پی وی سی می باشند اما در ورقه های مورد استفاده صنعت درب روکشی از پی و ی سی روی ام دی اف کشيده می شود.

به اين نکته بايد توجه نمود که آب از سطح روی درب غير قابل نفوذ است اما در صورتی که کلاف درب پی وی سی نشده باشد رطوبت از کلاف نفوذ خواهد کرد و در صورت روکش شدن کلاف هرچند که نفوذ رطوبت کمتر خواهد شد اما به دليل يکپارچه نبودن روکش از محل به هم رسيدن روکشها امکان نفوذ آب وجود دارد و نکته بسيار مهمتر در مکان هاي بسيار مرطوب مانند حمام که بخار آب زياد وجود دارد به مرور زمان روکش پی وی سی ورقه خواهد کرد و نفوذ آب از درزها را در ام دی اف استفاده شده در کابينت که لبه های آن نيز نوار پی وی سی شده اند بسيار ديده ايد.

درب PVC را برای بسیاری از فضاها می توان استفاده نمود جز فضاهای با رطوبت بالا (استخر) و یا مکانهایی که درب پی وی سی در معرض تابش مستقیم آفتاب باشد و بسته به محل مورد استفاده ضخامت ام دی اف انتخابی متفاوت است توصیه می شود، از دربهای پی وی سی که ضخامت ام دی اف زیرین آن 3 یا 5 میل می باشد برای دربهای داخلی و از ضخامتهای 8 و 12 میل برای دربهای ورودی آپارتمان استفاده شوند و لازم به ذکر است دربهای پی وی سی خصوصاً در مدلهای 8 و 12 میل بسیار سنگین می باشند لذا بهتر است در صورت استفاده از درب پی وی سی با این ضخامت ورق، تعداد لولاهای چهارچوب 3 عدد باشد و دقت شود دو لولا در بالای چهارچوب با فاصله 20 سانتی متر و دیگری در پایین چهارچوب نصب شود.

دربهای PVC را نباید در معرض تابش آفتاب و یا حرارت بالا باشند زیرا چسبی که هنگام وکیوم کردن پی وی سی بر روی درب ام دی اف استفاده می شود در دمای 80 درجه مجدداً فعال خواهد شد از این رو نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب باشند و همچنین در هنگام حمل و نقل درب پی وی سی نیز باید این نکته را مورد توجه قرار داد.

مشخصات فنی درب ام دی اف روکش پی وی سی

1- کلاف چوب روس ۵ سانتی متر و داخل شبکه هانیکام یا لانه زنبوری، کلاف درب بنا به درخواست مشتری قابل پی وی سی شدن را دارد

2- ورق ام دی اف 6 میل یا 8 میل با طرحهای  سی ان سی

3- مواد پر کننده فضای داخل دربها از پلاستوفوم که عایق صوتی و حرارتی

4- درب ام دی اف روکش پی وی سی شرکت آتار درب سلماس نیازی به رنگ آمیزی ندارند و اصطلاحاً خود رنگ هستند

5- روکش دربها از جنس پی وی سی با ضخامت 0.4 میلی متر و در بیش از 40 رنگ، طرح و مدل می باشد

6- حمل و نقل درب های روکش پی وی سی در تابستان حتماً باید با ماشین های چادر دار صورت گیرد و برای بسته بندی درب ها نیز از کارتن به جای پلاستیک استفاده می شود.

7- در برخی از مدلها طرح به صورت برجسته، ترکيب با شيارهای CNC اجرا می شود، بدين صورت که برجستگی ها جداگانه طراحی و ساخته شده و سپس اين قطعات روی درب چسبانده می شوند، در نهايت همانند قبل روکش پی وی سی وکيوم می شود.

درب های ضد سرقت سی ان سی خود را می توانيد از نمایندگی های مجاز آن ها مثل آتار درب سلماس در شهرهای شیراز، کیش، گیلان و... تهیه کنید.