درب امنیتی یا درب ضد سرقت

درب ضد سرقت از نوع درب امنیتی مي باشد که برای محافظت از خانه در برابر سرقت، صدا و حتی طوفان ساخته می شوند، اگر چه تقریباً هیچ چیز نمی تواند امنیت صد در صد را تأمین کند اما باز کردن قفل امنیتی درب سرقت از بیرون غیرممکن است. در واقع نام درب ضد سرقت از نام لاتین Secure door و به معنای واقعی درب ایمنی برگرفته شده است در صورتی که درب ضد سرقت معادل واژه Anti theft doors می باشد.

درب های فلزی باید با پر کردن بتن نصب شوند و هزینه پر کردن بتن گرانتر از پر کردن با پلی اورتان است اما امنیت بهتری ارائه می دهد و در نتیجه مانع از خم شدن قاب درب های فلزی است، فراموش نکنید که یک درب فولادی خوب نه تنها امنیت شما را فراهم می کند بلکه نشانگر ارزش و پرستیژ شما نیز می باشد، درسته که زیبایی مانند امنیت مهم است و نخستین چیزی که از خانه در وهله اول دیده می شود درب آن هست.

کارشناسان آرتام ایده سازان پارسیان درب ضد سرقت فولادی را به عنوان بهترین نوع درب امنیتی معرفی کرده اند، این درب ها می توانند با یک پوشش فیبر چوب پوشیده شوند و از انواع مکانیسم قفل های با دوام برای آن ها استفاده نمود.

مهمترین عامل در ایمن کردن درب های پیش ساخته نسبت به سایر درب ها این است که قفل و لولای درب در فلز جاگذاری شده است و احتمال شکسته شدن درب بر اثر ضربه از قسمت قفل و لولا بسیار پایین می باشد. ( البته در صورتی که استانداردها در ساخت درب ضد سرقت رعایت شده باشد )

در درب ضد سرقت باید امکان اضافه کردن آلارم، چشمی و قفل دیجیتال وجود داشته باشد،قفل های امنیتی درب ضد سرقت انواع مختلفی دارند که قفل زنجیری، سیلندری و قفل دیجیتالی از انواع آن هستند واستفاده از قفل های با کیفیت بالا در درب ضد سرقت ضروری است.

تصور نکنید هر درب فولادی امن است، شما باید به دنبال درب فولاد با امنیت بالا باشید و لولا درب فولاد باید قابل تنظیم باشد و این نوع درب ها را می توان به راحتی و با توجه به انعطاف ساختمانی که درب در آن مستقر شده است تنظیم کرد و لولاهای جوش این توانایی را ندارند.

برخی از مزایای مهم درب ضد سرقت یا درب امنیتی

1- نشکن

اکثر درب های ضد سرقت بسیار سخت هستند و هرکس که اجازه باز کردن درب را نداشته باشد، نمی تواند با شکستن یا باز کردن قفل آن را باز کند. از آنجایی که این درب ها به دلایل امنیتی خاص ساخته شده اند، تولیدکنندگان این اطمینان را می دهند که هیچ کس نمی تواند با آسیب رساندن یا اعمال زور درب را باز کند. علاوه بر این به دلیل دوام درب ضد سرقت طول عمر طولانی نیز خواهند داشت.

2- سیستم قفل خودکار

درب های ضد سرقت معمولاً دارای سیستم قفل خودکار هستند و به محض بستن درب، به صورت خودکار قفل می شود. این عامل مهمی است زیرا اگر فرد به محض ترک محل فراموش کند که درب را قفل کند با قفل خودکار درب، هیچ گونه مشکل امنیتی پیش نخواهد آمد. به همین دلیل فرد نباید برای قفل بودن درب یا باز ماندن آن نگران باشد زیرا سیستم قفل خودکار حتی در زمان فراموشی قفل کردن درب و ترک خانه موجب فراهم کردن امنیت در محل می شود.

3- نیاز همیشگی به کلید اصلی

از آنجا که همه درب های ضد سرقت  برای جلوگیری از سرقت ساخته شده اند، هیچ شانسی برای باز کردن درب بدون کلید اصلی وجود ندارد. اگر فردی بخواهد درب را با کلید کپی گرفته از کلید اصلی باز کند، باز کردن درب مشکل خواهد شد و در واقع بازکردن درب بدون کلید اصلی غیرممکن است.

4- سیستم هشدار

سنسورهای هشدار معمولاً بر روی درب خانه یا اداره شما نصب می شوند و از طریق سیستم هشدار مرکزی، اگر کسی بخواهد با شکستن درب وارد شود با ارسال پیام به تلفن همراهتان، به سرعت باخبر خواهید شد. از این رو، بودن یا نبودن شما در اداره مهم نیست. با دریافت پیام هشدار از طریق تلفن خود، به سرعت واکنش نشان خواهید داد.

5- زیبایی

امروزه تولیدکنندگان درب ضد سرقت نسبت به طراحی درب های خود توجه زیادی معطوف کرده اند و شما می توانید از میان طرح ها، بهترین طرح مناسب با مکانتان را انتخاب نمایید و این گزینه قطعا اثرات بصری خوبی به امنیت خانه یا اداره اضافه می کند.

6- دسترسی آسان

فریم پایینی درب های ضد سرقت در سطح طبقه جوش می خورد و به همین دلیل به راحتی می توانید هرگونه شئ جوش خورده را از طریق درب بدون بالا بردن آن حرکت دهید و این عامل خطر رفت و آمد افراد را از بین می برد.

7- انرژی کارآمد

مزیت دیگری که می توانید از درب ضد سرقت استنباط کنید این است که موجب کاهش میزان مصرف برق می شود و زمانی که حرارت بسیار بالاست، با باز نگه داشتن درب اصلی آن را تعدیل کنید که این امر موجب گردش هوای خنک در خانه شما می شود. این عامل در طول زمستان مفید است چون درب استیل به عنوان رسانا عمل می کند و مانع ورود هوای سرد می شود. بنابراین زمانی که درب ضد سرقت برای خانه خود نصب کنید از امنیت مکان خود اطمینان حاصل می کنید.

درب های ضد سرقت خود را از شرکت های تولید کننده که برای مدت طولانی در این کسب و کار بوده اند و یا از نمایندگی های مجاز آن ها مثل آتار درب سلماس در شهرهاي تهران، مشهد، کیش و... تهیه کنید، مطمئن شوید که درب خانه خود را از یک شرکت با سرویس کامل و بدون مشکل پس از فروش خریداری می کنید.