درب سرویس بهداشتی

یکی از درب های مورد نیاز در هر ساختمانی درب سرویس بهداشتی است که جز درب داخلی محسوب می شود. این درب به دلیل قرارگیری در شرایط خاص همچون رطوبت به وجود آمده در چنین سرویس هایی نیازمند طراحی خاص هستند که در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد. اگر قصد خرید درب داخلی برای استفاده در سرویس های بهداشتی همچون حمام و دستشویی را دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.


درب سرویس بهداشتی

برای ساخت درب سرویس های بهداشتی می بایست درب داخلی به گونه ای طراحی گردد که کمترین میزان آسیب به جهت ایجاد رطوبت فضا به این نوع درب داخلی برسد و از عمر بالایی برخوردار گردد. بنابراین متریال مورد استفاده در این نوع درب ها باید مقاوت بالایی در برابر پوسیدگی داشته باشد که بهترین متریال برای ساخت این درب ها پی وی سی می باشد.


روکش پی وی سی علاوه بر درب سرویس بهداشتی قابل استفاده در درب داخلی دیگر فضا ها همچون اتاق خواب ها می باشد. مهم ترین خاصیت این روکش جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به داخل درب می باشد که به همین دلیل عمر چوب مورد استفاده در درب داخلی را افزایش می دهد. معمولا در درب سرویس بهداشتی از روکش PVC به ضخامت 16 میلی متر استفاده می شود که این روکش ها را عموما در طراحی کابینت آشپزخانه می بینیم.


به طور کلی برای ساخت درب داخلی مورد استفاده در سرویس های بهداشتی از جنس ام دی اف استفاده می شود که بر روی آن روکش پی وی سی پوشانده می شود تا مقاومت درب با استفاده از آن افزایش یابد. نکته مهمی که می بایست برای خرید درب سرویس های بهداشتی در نظر گرفت روکش سرتاسری پی وی سی حتی در قسمت های کلاف درب می باشد. در غیر این صورت رطوبت می تواند از این قسمت درب وارد اجزای داخلی درب شده و این موضوع پوسیدگی درب داخلی MDF یا درب داخلی HDF را به همراه دارد.


ضد آب بودن درب های پی وی سی

ساده ترین تعریف برای درب داخلی سرویس های بهداشتی و ضد آب بودن آن ها این است که شرایط طراحی این درب ها به گونه ای است که راه نفوذ آب و رطوبت به چوب به کار رفته در داخل درب به طور کلی گرفته شود و هیچ نگرانی بابت پاشش آب بر روی درب و پوسیدگی آن وجود نداشته باشد. این موضوع در صورت رعایت استاندارد های طراحی درب سرویس بهداشتی تاثیر بسزایی دارد اما به طور کل روکش پی وی سی به طور 100% قابلیت ضد آب بودن را دارا نمی باشد اما سبب افزایش طول عمر این درب ها می شود.

خرید درب داخلی


یکی از مشکلاتی که در طراحی درب های سرویس بهداشتی با آن مواجه هستیم عدم یکدست بودن و پوشش سرتاسری روکش پی وی سی بر روی درب می باشد که این موضوع امکان آسیب درب را به وجود می آورد. رطوبت ، آب و حرارت در فضا هایی همچون حمام در صورت عدم پوشش سرتاسری روکش پی وی سی بر روی درب داخلی HDF یا MDF سبب ایجاد نفوذ به لایه زیرین پی وی سی شده و با گذشت زمان امکان ورم کردن این روکش را فراهم می نماید.


بنابراین در هنگام خرید درب داخلی می بایست به انجام روکش پی وی سی بر روی این درب ها دقت گردد تا طول عمر این درب ها ایده آل مشتری باشد.


مزایای درب پی وی سی شرکت آرتام سازه پارسیان

از مهم ترین مزایای درب داخلی تولید شده در شرکت آرتام ایده پارسیان برای استفاده در سرویس های بهداشتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ با توجه به کیفیت ساخت درب داخلی در این شرکت ، قیمت درب داخلی به مراتب مناسب تر از سایر برند ها می باشد.

✔ استفاده از انواع یراق آلات بر اساس نیاز مشتری در مدل های لوکس و مدرن برای ساخت درب داخلی

✔ انجام مراحل نصب با استفاده از نیروهای ماهر در کمترین زمان ممکن

✔ استفاده از چهارچوب های آماده جهت تسریع مراحل نصب

✔ درب داخلی شرکت آرتام ایده پارسیان داری تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی بوده و به همین دلیل برای تمامی سلایق و دکوراسیون ها می توان اقدام به تهیه این درب ها نمود.

✔ استفاده از روکش پی وی سی بر روی کلاف درب داخلی

✔ و...


نکته مهمی که می بایست مجددا در هنگام خرید درب داخلی به آن اشاره شود انجام روکش پی وی سی بر روی کلاف درب می باشد. در غیر این صورت انجام این روکش به منظور ضد آب شدن درب عملا بی فایده بوده و با گذشت مدت زمان کوتاهی درب دچار پوسیدگی می شود و تفاوتی با درب داخلی HDF یا MDF نخواهند داشت.


جهت خرید درب داخلی با انواع روکش ها برای فضاهای گوناگون و همچنین خرید درب ضد سرقت از برند آرتام ایده پارسیان می توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده تا شما را در زمینه قیمت ، مدل ها ، شرایط نصب و... راهنمایی نمایند.