info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

درب ضد حريق بیمارستانی

درب های بادبزنی برای مکان های پرتردد که نیاز به باز و بسته شدن لنگه در از دو طرف می باشد مانند اتاق عمل و بخش های مربوط به آن در بیمارستان ها و هم چنین مکان های پررفت و آمد در ساختمان های عمومی استفاده می گردد.

بر اساس تعاریف بین المللی، در محیط های بیمارستانی، برای دسترسی آسان کلیه افراد، به خصوص افرادی که دارای توانایی جسمی کم می باشند، دربهای باد بزنی به صورت لولایی به دو طرف فضاهای موجود امکان باز و بسته شدن را دارند و در عین حال در صورت بروز آتش سوزی اینگونه دربها علاوه بر سریعتر شدن فرار از یک بخش به بخش دیگر از گسترش آتش و دود به سایر نواحی جلوگیری می نمایند.

در طراحی دربهای بیمارستانی با توجه به جهت حرکت درب به دو طرف، شیشه های نسوز در دربها به کار رفته می شود تا هنگام عبور و مرور برای جلوگیری از برخورد درب با افراد در جهت مخالف دید کافی وجود داشته باشد، همچنین اینگونه دربها نسبت به درب ضد حریق پله های فرار، دارای وزن سبکتری می باشند تا استفاده راحت تری برای افراد بوجود آورد، معمولاً دربهای باد بزنی شامل لولای مخصوص، شیشه دید و ضربه گیر وسط و پایین می باشند.

مشخصات فنی دربهای ضد حريق بیمارستانی

1- جنس ورق لنگه های درب از ورق فولادی یا فولاد گالوانیزه با ضخامت 8/1 میلی متر با پوشش رنگ الکترواستاتیک.

2- جنس ورق چهار چوب ورق گالوانیزه با ضخامت 2 میلی متر رنگ کوره ای (الکترواستاتیک) نسوز.

3- لنگه درب فلزی بصورت ساده و یا طرح دار ضخامت ۸ سانتی متر داخل لنگه درب پشم سنگ نسوز عایق حرارتی که در برابرآتش تا 2 ساعت یا 120 دقیقه.

4- مواد پرکننده داخل درب پشم سنگ مخصوص با دانستیه 120 که در صورت نیاز به استفاده از مواد سازگار با محیط زیست پرلیت به عنوان پرکننده در اینگونه دربها استفاده می گردد.

5- درب های ضد حریق به صورت استاندارد (اندازه دو لبه چهارچوب) ابعاد ۲۱۵ * ۱۱۰ و ضخامت ۳۰ سانتی متر.

6- دستگیره ضربه ای خروج اضطراری آنتي پنتيك یا پانیک بار كه از جنس استیل بصورت ضربه ای برای خروج سریع و آسان طراحی شده است و زبانه بصورت خود بسته شو می باشد که در هنگام آتش سوزی خروج را نیز سهل می سازد.

7- دستگیره باز شو پشت درب كه برای ورود از بیرون به داخل ساختمان طراحی شده است و در هنگام قفل بودن امکان خروج از داخل به خارج ساختمان وجود دارد ولی بلعکس خیر.

8- لاستیک درزگیر نسوز كه این نوع لاستیک دور چهارچوب قرار می گیرد و به هنگام آتش سوزی با افزایش دمای محیط منبسط شده و مانع عبور دود و ورود اکسیژن برای شعله ور شدن حریق می گردد و از پیشامدهای خفگی و کمبود اكسيژن جلوگیری می کند.

9- درب ضد حريق بیمارستانی سهند درب سلماس در سه اندازه ( تک لنگه، 1.5 لنگه و 2 لنگه ) قابل تولید می باشد.

10- مقاوم در برابر حرارت، بدون تغییر شکل تا دمای 1200 درجه سانتیگراد

11- دارای یک سال ضمانت قفل و یراق

12- پوشش رنگ دربها و چهارچوب ها با پوشش رنگی پودرهای کوره ای به روش الکترواستاتیک

13- دارای ۳ عدد لولای فولادیck45  ضدسایش با جهت حرکت به صورت ۱۸۰ درجه، نواردودبند، دستگیره خروج اضطراری

14- قابلیت نصب با تمامی روش‌ها (سنتی، پیچ، جوش‌کاری)

15- دستگیره های مخصوص درهای خروج اضطراری با استاندارد بین المللی (آنتی پنیک)

16- طراحی و تولید متناسب با موقعیت و اندازه دیوار محل نصب

17- دارای وزن قابل قبول در مقایسه با دربهای ضد حریق دیگر، مقاوم در مقابل ضربه و فشار

18- تعبیه اسکلت پروفیلی مستطیل شکل به ابعاد داخل درب، همراه با تقویت های لازم

19- امکان تعبیه نوارهای دودبند مخصوص درب ضد حریق

20- امکان انتخاب رنگ متمایز از درب توسط خریدار

21- دودبندی و عدم پاگیر بودن پایین درب با طراحی آستانه‌ ای کوتاه‌ تر

درب ضد حريق دارای تاييديه آتش نشانی خود را می توانيد از نمایندگی مجاز آن مثل سهند درب سلماس در تهران، خيابان ميرداماد با نمايندگی آقای مهرداد سلام زاده تهيه نماييد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

بورس درب ضد سرقت در تهران
بیشتر درب های ضد سرقتی که در بورس درب ضد سرقت تهران ارائه می شوند از متریال های ترکیه ای و از کشور ترکیه وارد شده اند و کشور ترکیه یکی از کشورهای مهم در صادرات رویه رنگ شده درب ضد سرقت به کشور ایران می باشد. در حقیقت استان آذربایجان غربی به عنوان بورس درب ضد سرقت در زمینه تولید درب ضد سرقت شناخته می شود
ادامه مطلب
درب ضد سرقت چیست
درب ضد سرقت همانگونه که از اسم ان مشخص است به درب های گفته می شود که مانع ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری ، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است اطمینانبه منزله ی صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی می توان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضدسرقت پی برد.
ادامه مطلب
افزایش مقاومت درب اچ دی اف در برابر آب
متاسفانه قسمت زیر درب اچ دی اف هنگام رنگ آمیزی به علت در دید نبودن رنگ نمی شوند و در صورت استفاده از درب اچ دی اف برای سرویس های بهداشتی چوب زیر درب اچ دی اف اب را به خود جذب کرده و به مرور زمان منجر به از بین بردن رویه اچ دی اف می شود.
ادامه مطلب
بررسی عوامل موثر دربالا بردن امنیت درب های ضد سرقت
نوع قفل های به کار برده شده در درب های ضد سرقت ، مهم ترین عامل در بالا بردن ضریب امنیت آن می باشد. هرچه تکنولوژی مورد استفاده در ساخت قفل ها بهتر باشد ، امنیت قفل و در نتیجه امنیت درب ضد سرقت بالاتر میرود.
ادامه مطلب
}