info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

درب ضد حريق بیمارستانی

درب های بادبزنی برای مکان های پرتردد که نیاز به باز و بسته شدن لنگه در از دو طرف می باشد مانند اتاق عمل و بخش های مربوط به آن در بیمارستان ها و هم چنین مکان های پررفت و آمد در ساختمان های عمومی استفاده می گردد.

بر اساس تعاریف بین المللی، در محیط های بیمارستانی، برای دسترسی آسان کلیه افراد، به خصوص افرادی که دارای توانایی جسمی کم می باشند، دربهای باد بزنی به صورت لولایی به دو طرف فضاهای موجود امکان باز و بسته شدن را دارند و در عین حال در صورت بروز آتش سوزی اینگونه دربها علاوه بر سریعتر شدن فرار از یک بخش به بخش دیگر از گسترش آتش و دود به سایر نواحی جلوگیری می نمایند.

در طراحی دربهای بیمارستانی با توجه به جهت حرکت درب به دو طرف، شیشه های نسوز در دربها به کار رفته می شود تا هنگام عبور و مرور برای جلوگیری از برخورد درب با افراد در جهت مخالف دید کافی وجود داشته باشد، همچنین اینگونه دربها نسبت به درب ضد حریق پله های فرار، دارای وزن سبکتری می باشند تا استفاده راحت تری برای افراد بوجود آورد، معمولاً دربهای باد بزنی شامل لولای مخصوص، شیشه دید و ضربه گیر وسط و پایین می باشند.

مشخصات فنی دربهای ضد حريق بیمارستانی

1- جنس ورق لنگه های درب از ورق فولادی یا فولاد گالوانیزه با ضخامت 8/1 میلی متر با پوشش رنگ الکترواستاتیک.

2- جنس ورق چهار چوب ورق گالوانیزه با ضخامت 2 میلی متر رنگ کوره ای (الکترواستاتیک) نسوز.

3- لنگه درب فلزی بصورت ساده و یا طرح دار ضخامت ۸ سانتی متر داخل لنگه درب پشم سنگ نسوز عایق حرارتی که در برابرآتش تا 2 ساعت یا 120 دقیقه.

4- مواد پرکننده داخل درب پشم سنگ مخصوص با دانستیه 120 که در صورت نیاز به استفاده از مواد سازگار با محیط زیست پرلیت به عنوان پرکننده در اینگونه دربها استفاده می گردد.

5- درب های ضد حریق به صورت استاندارد (اندازه دو لبه چهارچوب) ابعاد ۲۱۵ * ۱۱۰ و ضخامت ۳۰ سانتی متر.

6- دستگیره ضربه ای خروج اضطراری آنتي پنتيك یا پانیک بار كه از جنس استیل بصورت ضربه ای برای خروج سریع و آسان طراحی شده است و زبانه بصورت خود بسته شو می باشد که در هنگام آتش سوزی خروج را نیز سهل می سازد.

7- دستگیره باز شو پشت درب كه برای ورود از بیرون به داخل ساختمان طراحی شده است و در هنگام قفل بودن امکان خروج از داخل به خارج ساختمان وجود دارد ولی بلعکس خیر.

8- لاستیک درزگیر نسوز كه این نوع لاستیک دور چهارچوب قرار می گیرد و به هنگام آتش سوزی با افزایش دمای محیط منبسط شده و مانع عبور دود و ورود اکسیژن برای شعله ور شدن حریق می گردد و از پیشامدهای خفگی و کمبود اكسيژن جلوگیری می کند.

9- درب ضد حريق بیمارستانی سهند درب سلماس در سه اندازه ( تک لنگه، 1.5 لنگه و 2 لنگه ) قابل تولید می باشد.

10- مقاوم در برابر حرارت، بدون تغییر شکل تا دمای 1200 درجه سانتیگراد

11- دارای یک سال ضمانت قفل و یراق

12- پوشش رنگ دربها و چهارچوب ها با پوشش رنگی پودرهای کوره ای به روش الکترواستاتیک

13- دارای ۳ عدد لولای فولادیck45  ضدسایش با جهت حرکت به صورت ۱۸۰ درجه، نواردودبند، دستگیره خروج اضطراری

14- قابلیت نصب با تمامی روش‌ها (سنتی، پیچ، جوش‌کاری)

15- دستگیره های مخصوص درهای خروج اضطراری با استاندارد بین المللی (آنتی پنیک)

16- طراحی و تولید متناسب با موقعیت و اندازه دیوار محل نصب

17- دارای وزن قابل قبول در مقایسه با دربهای ضد حریق دیگر، مقاوم در مقابل ضربه و فشار

18- تعبیه اسکلت پروفیلی مستطیل شکل به ابعاد داخل درب، همراه با تقویت های لازم

19- امکان تعبیه نوارهای دودبند مخصوص درب ضد حریق

20- امکان انتخاب رنگ متمایز از درب توسط خریدار

21- دودبندی و عدم پاگیر بودن پایین درب با طراحی آستانه‌ ای کوتاه‌ تر

درب ضد حريق دارای تاييديه آتش نشانی خود را می توانيد از نمایندگی مجاز آن مثل سهند درب سلماس در تهران، خيابان ميرداماد با نمايندگی آقای مهرداد سلام زاده تهيه نماييد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

آنچه در مورد درب ضد سرقت باید بدانید
درب ضد سرقت به دلیل ساختاری که دارد نسبت به سایر دربها مقاومتر و دارای امنیت بسیار بالاتری است. این نوع دربها از نظر ساختار کلی قفل، لولا و جنس با دربهای معمولی تفاوت دارند.
ادامه مطلب
درب ضد حریق ایرانی
درب ضد حریق دربی که از متریال خاصی ساخته شده است و برای ساخت اين درب مراحلی طولانی طی میشود كه هدف از این مراحل ایجاد یک درب مقاوم در برابر حرارت می باشد،
ادامه مطلب
مشخصات فنی درب ضد حریق آتار درب سلماس
داخل درب ضد حریق آتار درب سلماس تشکیل شده است از 2 لایه ورق هیدروکربن به ضخامت 1و 1.5 میلیمتر که دارای تقویت کننده های مخصوص جهت مقاوم سازی محل نصب یراق آلات و همچنین شبکه های تقویت داخلی جهت استحکام درب ضد حریق آتار درب سلماس و نیز جلوگیری از ریزش عایق داخلی می باشد.
ادامه مطلب
درب ضد آب روکش ای بی اس
Acrylonitrile Botadiene Styreneکه به اختصار آن را ABS می نامند یک پلیمر نفتی (پلاستیک) می باشد که در صنایع مختلف دارای کاربرد فراوان است. درجه ذوب ABS (Tg) 200 درجه سانتی گراد و درجه سوختن آن (TM) 220 درجه سانتی گراد می باشد.
ادامه مطلب
}