info[at]artamsazeh.com +98 21 26402300

درب باد بزنی بیمارستان

درب بادبزنی بیمارستان معمولاً براساس استانداردهای مورد تایید آتش نشانی طراحی می گردند که استانداردهای رایج عبارتند از BS,UL, IFC, IBC, NFPA, ADA, DIN, IBC  و

درب های بیمارستانی یکی از محصولات تولیدی شرکت سهند درب سلماس می باشد که در ابعاد استاندارد و یا سفارشی قابل تولید است، این دربها باید به گونه ای طراحی شود که علاوه بر دارا بودن استانداردهای بهداشتی، جهانی و استحکام نیاز کمی به نگهداری و تعمیرات داشته باشد، به راحتی قابل شستشو باشد و در اتاق های خاص عایق در برابر اشعه های مضر باشد.

درب بادبزنی بیمارستانی که اکثراً در اتاق عمل بیمارستانها کاربرد دارد، شاید یکی از مهمترین بخشهای فنی ساختمانی مربوط به بیمارستان است، اتاق عمل در یک بیمارستان را می توان به مثابه قلب بیمارستان در نظر گرفت، کما اینکه در آنجا با کوچکترین اشتباه و عدم تمرکز ممکن است جان یک انسان به خطر بیفتد. در طراحی اتاق عمل بایستی درب به گونه ای طراحی شود که برانکارد حامل بیمار و عوامل همراه آن بتوانند به راحتی و همزمان از آن عبور کنند و به لحاظ کارایی باید بالاترین اطمینان را به کادر درمان بدهد، این درب بایستی دو طرفه باشد تا بتوان بیمار را در کمترین زمان به داخل برد و یا از اتاق عمل خارج کرد.

درب بادبزنی بیمارستانی (درب ضد حریق بیمارستانی) برای مکان های پرتردد که نیاز به باز و بسته شدن لنگه در از دو طرف می باشد مانند اتاق عمل و بخش های مربوط به آن در بیمارستان ها و هم چنین مکان های پر رفت و آمد در ساختمان های عمومی استفاده می شوند. استفاده از این دربها برای دسترسی آسان کلیه افراد و همچنین در زمان بروز آتش سوزی علاوه بر سریعتر شدن فرار، از یک بخش به بخش دیگر، درب های باد بزنی به صورت لولایی به دو طرف فضاهای موجود، امکان باز و بسته شدن را دارا می باشند.

در طراحی درب بادبزنی با توجه به جهت حرکت درب به دو طرف، شیشه های نسوز در درب ها به کار می رود تا هنگام عبور و مرور برای جلوگیری از برخورد درب با افراد در جهت مخالف، دید کافی وجود داشته باشد. همچنین درب های بادبزنی نسبت به درب ضد حریق پله های فرار، دارای وزن سبکتری می باشند تا استفاده راحت تری برای افراد به وجود آورند.

درب بیمارستانی مناسب برای استفاده در: اتاق جراحی،اتاق رادیولوژی، اتاق های ایزوله،مراکز توانبخشی، مراکز جراحی محدود، پزشکان، دندانپزشکان، صنایع داروسازی، محیط های ایزوله شده در برابر صدا و اتاقهای ضبط، آزمایش های الکترونیکی، آزمایشهای آنالیز و تجزیه (دارویی و بخش شیمیایی)

نکات مهم در ساخت درب مخصوص بیمارستان

1- با توجه به فضای بهداشتی موجود در بیمارستان ها استفاده از متریال هایی که بتوانند خاصیت آنتی باکتریال داشته باشند بسیار اهمیت دارد.

2- با توجه به شست و شویی متعدد فضاهای بیمارستان باید در ساخت درب از فلزات ضد زنگ مانند استیل با آلیاژ ۳۰۴ و البته رنگ های قابل شستشو بهره می برند.

3- یکی از مهمترین اصول در ساخت درب مخصوص بیمارستان در نظر گرفتن این امر باشد که درب بیمارستان بر اثر برخورد برانکارد و یا ویلچر نباید آسیب جدی ببیند.

4- توجه به این اصل که در بیمارستان ها فضاهای بسیار متنوعی از بخش ها متنوع مانند بخش بستری، بخش اورژانس، رخشورخانه، اتاق های عمل و باید از متریال های متنوعی در ساخت درب ها استفاده نمود، مثلاً در بخش بستری نیاز به درب های با عرض زیاد و فضای دید شیشه ای مناسب بر روی درب بیمارستان است.

5- مسائل بهداشتی و آلیاژی حتماً در درب ضد حريق بيمارستاني يا درب بادبزني باید به بهترین شکل رعایت شود.

6- بایستی برای درب های دو طرفه از لولاهای مخصوص دو طرفه مقاوم استفاده شود تا به راحتی، سریع و با کمترین نیرو بتوان از درب عبور کرد.

7- کاملاً بی صدا کار کند چرا که فضای بیمارستان بایستی آرام و با کمترین صدا باشد.

مشخصات درب باد بزنی بیمارستانی

الف- درب باد بزنی دارای یک هسته مقاوم، یک شاسی سبک و مستحکم است که این امر عمر درب را بسیار افزایش می دهد.

ب- دور تا دور درب و در نواحی ضربه پذیر درب از زیرسازی های مستحکم و روکش های استیل استفاده شدهتا در عین استحکام، زیبایی را نیز به ارمغان بیاورد.

ج- در دو طرف درب دو لایه چوب ام دی اف 8 میلی متر کار شده که علاوه بر پوشش شاسی درب، سطوح صاف و منظمی را به وجود آورده و به آراستگی درب می افزاید و برای پوشش سطحی روی درب از رنگ های مقاوم در برابر رطوبت (پلی اورتان) می توان بهره برد.

د- درب باد بزنی بیمارستانی سهند درب سلماس از دو لنگه فولادی که داخل آن از پشم سنگ پر شده است ساخته می شود، رنگ درب ها الکترواستاتیک می باشد و براساس استاندارد آتش نشانی ساخته می شوند و دارای تاییدیه آتش نشانی هستند.

درب ضد حريق داری تاييديه آتش نشانی و درب بادبزنی بیمارستان را می توانيد از نمایندگی مجاز آن مانند سهند درب سلماس در تهران، خيابان ميرداماد با نمايندگی آقای مهرداد سلام زاده تهيه نماييد.


برخی دیگر از دانستنی های درب

بورس درب ضد سرقت در تهران
بیشتر درب های ضد سرقتی که در بورس درب ضد سرقت تهران ارائه می شوند از متریال های ترکیه ای و از کشور ترکیه وارد شده اند و کشور ترکیه یکی از کشورهای مهم در صادرات رویه رنگ شده درب ضد سرقت به کشور ایران می باشد. در حقیقت استان آذربایجان غربی به عنوان بورس درب ضد سرقت در زمینه تولید درب ضد سرقت شناخته می شود
ادامه مطلب
لیست قيمت درب ضد حریق
قیمت گذاری تمام محصولات در تمام فرآیندهای تولید بر مبنای مواد و متریال مورد استفاده در محصول نهایی، زمان تولید، مونتاژ و انبارداری آن محصول محاسبه می شود
ادامه مطلب
مزایا و معایب درب های ضد سرقت
بهترین و مرغوب ترین درب های ضد سرقت شامل درب هایی می شود که سارقان از تخریب و باز کردن قفل های نصب شده بر روی آنها ناتوانند، پس باید در نظر داشته باشیم که هر دربی حتی اگر از فولاد نفوذناپذیر هم ساخته شده باشد وقتی که قفل درب ضد سرقت مناسب نداشته باشد هیچ تفاوتی با یک درب چوبی معمولی ندارد
ادامه مطلب
شرکت قفل سازی کاله ترکیه
توسط Sadık Özgür در سال 1953 و اولین ساخته شد تولید قفل محلی ساخته شده است. در سال 1974 نخستین صادرکننده قفل در ترکیه به وی کمک کرد شهرت Kale Kilit تا حد زیادی. شروع صادرات و افزایش تقاضا از بازار داخلی، نیاز به فضای بزرگتر را ایجاد کرد.
ادامه مطلب
}