بهترین درب ضد سرقت ایرانی

یکی از پرکاربرد ترین و متداول ترین درب های مورد استفاده در بازار امروزی ، درب ضد سرقت می باشد. این درب های با توجه به عناصر به کار رفته در آن ها از مقاومت بالایی در برابر ضربه ، فشار ، حرارت و... برخوردار هستند و به دلیل این که باز کردن این درب های بدون استفاده از کلید بسیار دشوار می باشد به درب ضد سرقت معروف می باشند.


بهترین درب ضد سرقت در دنیا توسط کشور ترکیه تولید می گردد که به درب ضد سرقت سور ترکیه معروف می باشد. این درب ها علاوه بر متریال با کیفیتی که دارند قفل های معروفی و بسیار مقاوم را تولید می نمایند. اما در کشور ایران بهترین در ضد سرقت را چگونه می توان خریداری نمود؟

بهترین درب ضد سرقت ایرانی


بهترین درب ضد سرقت ایرانی؟

درب ضد سرقت در ایران به صورت مونتاژ شده تولید می گردد. این کار در شرکت آرتام سازه بدین صورت انجام می شود که تمامی مواد اولیه از کشور ترکیه وارد و سپس در ایران قطعات مونتاژ و درب ضد سرقت تولید می گردد. بنابراین کیفیت تولید درب ضد سرقت در شرکت آرتام سازه با بهترین برند های ترکیه ای و یا سایر برند های معروف برابری می کند.


درب های تولید شده در ایران و در این شرکت از علاوه بر کیفیت ، از نظر ظاهری نیز با دیگر برند ها برابری کرده و درست همانند دیگر نمونه های خارجی تولید می گردند. البته نکته مهمی که درباره درب های ضد سرقت تولید شده در ایران می بایست به آن اشاره نمود این است که برخی از شرکت ها با مونتاژ قطعات چینی اقدام به ساخت درب ضد سرقت می نمایند که مسلما کیفیت این درب ها بسیار پایین تر از درب ضد سرقت ترک بوده اما قیمت درب ضد سرقت چینی به دلیل استفاده از متریال ارزانتر به مراتب پایین تر از درب های ضد سرقت ترک می باشد.


دستگاه های مورد نیاز برای تولید درب ضد سرقت سور ترکیه و درب ضد سرقت آتار درب هزینه ی زیادی را برای شرکت های تولید کننده این درب ها متحمل می سازد و شاید یکی دیگر از دلایل ساخت درب ضد سرقت چینی و دیگر درب های ارزان تر همین موضوع باشد.


بهترین درب ضد سرقت ایرانی شامل مشخصات زیر می باشد:

✔ استفاده از روکش ام دی اف وارد شده از کشور ترکیه با ضخامت های مناسب (ضخامت ایده آل 8 تا 10 میلی متر می باشد). این روکش ها به وسیله دستگاه مخصوصی پی وی سی می شوند و با مدل های متنوعی بنا به نیاز عرضه می گردند.

✔ بین روکش های فضایی برای قرارگیری لایه حرارتی پلی اورتان می بایت در نظر گرفته شود که عایق صوتی نیز می باشد. (ضخامت 1.5 میلی متر)

✔ استفاده از شبکه های مشبک و فشرده از جنس فلز در داخل کار که پس از قفل شدن درب این لولاها در دل چهار چوب قرار گرفته و از باز شدن درب جلوگیری به عمل می آید.

✔ تمامی درب های ضد سرقت می بایست تمامی ملزومات و استاندارد های جهانی را دارا باشند. از جمله عایق صوت ، حرارت و ویژگی های ضد سرقت بودن

✔ مناسب ترین وزن درب ضد سرقت آتار بین 95 تا 110 کیلوگرم بوده و می توان این درب ها را بر اساس نیاز در ابعاد گوناگون اجرا نمود. اما سایز استاندارد این درب ها 110 در 210 سانتی متر می باشد.همچنین استاندارد مناسب بازشوها برای درب ضد سرقت بین 90 تا 92 سانتی متر می باشد.

✔ ورق فولادی از جنس گالوانیزه و به ضخامت دو میلی متر در دل چهارچوب درب می بایست تعبیه گردد.

✔ متریال مورد استفاده در یراق آلات درب ضد سرقت می بایست از بهترین نوع یراق آلات تولیدی باشد. برند های داف و کاله معروف ترین و بهترین مارک های یراق آلات کشور ترکیه می باشد که از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. به دلیل قیمت بالای دستگاه های تولید یراق آلات در کشور ایران ، واردات آن ها از ترکیه صورت می گیرد.

✔ استفاده از ورق گالوانیزه در دل درب ( دو ورق با ضخامت های 1.2 میلی متر)

✔ بهره گیری از بهترین نوع رنگ مورد استفاده برای رنگ آمیزی روکش درب

✔ استفاده از قفل های با کیفیت از بهترین برند ها از جمله برند کاله جهت دوام ، کم صدا بودن در هنگام باز و بسته شدن و امنیت بالا با استفاده از نوع 7 زبانه این قفل ها

✔ استفاده از پین های ثابت برای جلوگیری از ضربه های وارده به درب از رو به رو

✔ استفاده از مواردی چون چشمی های با کیفیت ، زنگ اخبار ، قفل های شب بند برای عدم استفاده از قفل اصلی در هنگام شب و همچنین بهره گیری از بهترین و با کیفیت ترین دستگیره ها

✔ برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان و یا عدم ورود سرما و گرما و انتقال حرارت از نوار درزگیر مناسبی در دور تا دور درب ضد سرقت می بایست استفاده گردد.

✔ ارائه گارانتی معتبر جهت برطرف سازی هرگونه مشکل توسط شرکت پس از نصب درب ضد سرقت

✔ با توجه به اینکه خط تولید شرکت کاملاسی ان سی (CNC)بوده و فیکسچر ساخته می شود، این شرکت آمادگی دارد چهارچوبها را در مرحله نصب ارسال نماید و لنگه را در موقع اتمام کار تحویل دهد، لازم به ذکر است تمام لنگه ها (بدون کد گذاری) با تمام چهارچوبها دریغ از یک میلی متر خطا قابل استفاده است.

✔ کلیه مراحل حمل و نقل و نصب توسط متخصصین شرکت می بایست صورت گیرد و همچنین در مرحله پیش از حمل ، بسته بندی درب ضد سرقت می بایست با استفاده از ضربه گیر ها و کارتون های مناسب انجام شود تا هیچ گونه آسیبی به درب در هنگام جابجایی وارد نشود.