درب داخلی MDF

از جمله پر استفاده ترین درب ها در ساختمان درب داخلی می باشد. این درب ها در اصل حریم فضاهای مختلف داخل ساختمان را از هم جدا می کنند. به طور مثال درب اتاق خواب ها ، درب سرویس های بهداشتی و... جز درب داخلی محسوب می شوند. اما نکته ای که می بایست درباره آن توضیح داد جنس این درب ها می باشد. درب های داخلی از جنس های مختلفی از جمله درب داخلی MDF ، درب داخلی HDF ، درب مرسین و... ساخته می شوند. 


درب داخلی MDF:

درب داخلی MDF یکی از انواع مختلف درب های داخلی آتار درب می باشد. مقاومت بالای درب و استفاده از روکش PVC و روکش چوب با رنگ پلی استر از مزایای درب MDF می باشد. ساختار داخلی درب از چوب روس خشک شده و هانی کام می باشد. رویه های درب های ضد سرقت و درب های داخلی شرکت آتار درب از کشور ترکیه وارد می شوند. یرآق درب ضد سرقت برند کاله ترکیه می باشد و دارای دو نوع قفل ۷ و ۱۴ زبانه می باشد.


این درب جز پرطرفدار ترین درب داخلی محسوب می شود که می توان از آن در منازل و یا ادارات استفاده نمود. جنس سطح و رویه این درب از MDF به ضخامت 6 میلی متر است و در دو طرف درب از این جنس استفاده می شود. MDF ورقه هایی از ترکیبات فیبر چوب می باشد که به صورت مصنوعی در ترکیب با رزین و موم ساخته می شوند. تمامی این مواد در حالت تراکم با یکدیگر چوب MDF را بوجود می آورد که در ساختمان کاربرد های فراوانی دارند. در پایان میتوان بر روی سطح آن انواع طرح های چوبی را اجرا نمود.


در درب داخلی MDF نیز از همین متریال جهت ساخت استفاده می شود که از مزایای آن می توان به قیمت به صرفه تر از چوب طبیعی ، استفاده از مواد بازیافتی چوب جهت ساخت ، اجرای طرح ها و رنگ های مختلف جهت ساخت درب داخلی و... اشاره نمود.


اندازه درب داخلی معمولا در سایزهایی با ارتفاع 2 متر و 10 سانتی متر یا 2 متر و 15 سانتی متر (در سقف هایی با ارتفاع بیشتر از ارتفاع نرمال) و با عرض یا بازشو 85 سانتیمتر ساخته می شوند. البته استاندارد ارتفاع درب داخلی در خانه هایی که ارتفاع سقف معمولی است چیزی در حدود 202 تا 205 سانتیمتر می باشد. چنانچه ابعاد چهارچوب نیز با عرض درب اضافه شود اندازه بازشو تا 95 سانتی متر نیز می توان بیشتر شود.


یکی از خدمات ارائه دهنده شرکت آرتام سازه تولید درب داخلی با استفاده از بهترین مواد اولیه برای ساخت درب با بالاترین کیفیت می باشد. شما می توانید در پایین این صفحه انواع و اقسام درب داخلی MDF تولید شده توسط شرکت آرتام سازه را مشاهده نمایید.


ویژگی های درب داخلی MDF:

درباره جزییات فنی درب های داخلی شرکت آتار درب سلماس می توان بیان کرد درب های MDF یکی از انواع  درب داخلی این شرکت می باشد که دارای كلاف چوبی از چوب چام روسيه می باشد كه اين كلاف چوبی از اتصال فینگرجوینت با قطعات چوبی طولی ساخته شده است و اين نوع پروسه تولید موجب بهبود بسیار زیاد استحكام کیفیت درب های چوبی شده و مانع اعوجاج درب های MDF در شرايط متفاوت می گردد.


اين كلاف در قسمت بالا و پايين درب لولاها و قفل تقويت شده مقاومت درب ها و ضخامت اين نواحي دوبرابر مابقی قسمت ها ساخته می شود و همچنين جهت استحكام بيشتر سه عدد چوب كلاف بصورت عرضی با فاصله تقريبا مساوی داخل درب MDF قرار می گيرد. پس از ساخت كلاف چوبی ما بين چوب ها شبكه مقوايی لانه زنبوری هانی كام كه بصورت شبكه هاي منظم 25 * 25 ميليمتری است قرار می گيرد در صورت اعمال فشار و يا ضربه ناگهانی به سطح مقطع كوچكی از درب داخلی MDF ضربه وارده توسط اين شبكه منظم به طرف مقابل به سطح مقطع بزرگتری منتقل شده و در آن سطح پخش می گردد و اين عمل مانع از شكستن و آسيب درب داخلی ام دی اف شده و در عين حال به دليل سبك بودن اين لايه افتادگی لولا پس از مدت طولانی به حداقل مي رسد.


اين عمل در دربهای قديمی توسط برش های فيبر و چوب انجام می شد ولی به جهت آرايش نامنظم و سنگين آن درب ها آسيب پذير تر بود در انتها رويه های MDF با ابعاد متناسب با درب و مدل دلخواه خريدار روی كلاف پرس شده و درب آماده ارسال به قسمت نقاشی و پس از اتمام به قسمت خشک کن و بعد از آن به قسمت بسته بندی می گردد. روکش های چوبی درب MDF با رنگ پلی استر و روکش های PVC  از انواع روکش هایی می باشد که برای دیزاین و ظاهر درب های استفاده می شود. بطور کلی درب های روکش PVC  مقاومت بیشتری در برابر رطوبت از خود نشان می دهند که می توان از آن ها در درب داخلی سرویس بهداشتی استفاده نمود.


نصب درب داخلی MDF

برای نصب درب داخلی ام دی اف از نوعی فوم فشرده به نام پلی اورتان استفاده می شود. پس از نصب چهارچوب چوبی در محل یراق آلات مخصوص برای اتصال درب به چهارچوب نیاز می باشد (استفاده از لولا تخت یا لولا قابلمه). همچنین برای نصب درب به چهارچوب فلزی لولا های جوشی استفاده می کنند. انجام تمام مراحل نصب نیاز به مهارت بوده و چنانچه این کار به درستی انجام نشود ظرف مدت کوتاهی درب دچار مشکل در باز و بسته شدن خواهد شد.


چنانچه قصد خرید درب داخلی MDF را برای منزل و یا محل کار خود داشته باشید می توانید جهت مشاوره در ارتباط با قیمت درب داخلی و یا مدل های مختلف آن با مشاوران شرکت آرتام سازه در ارتباط باشید.


روکش راش کد D1
روکش راش کد D1
روکش راش کد D1G
روکش راش کد D1G
روکش راش برجسته کد D2G
روکش راش برجسته کد D2G
روکش راش برجسته کد D2
روکش راش برجسته کد D2
روکش راش برجسته کد D3G
روکش راش برجسته کد D3G
روکش راش برجسته کد D3
روکش راش برجسته کد D3
روکش راش کد D4G
روکش راش کد D4G
کد D5
کد D5
روکش راش کد D6
روکش راش کد D6
روکش راش کد D7
روکش راش کد D7
روکش راش کد D8G
روکش راش کد D8G
کد 9,3 1,5
کد 9,3 1,5
روکش راش D11
روکش راش D11
کد 9,3
کد 9,3
روکش راش کد D9G
روکش راش کد D9G
درب مشکی طلایی برجسته کد D16
درب مشکی طلایی برجسته کد D16
درب سفید طلایی برجسته کد D15
درب سفید طلایی برجسته کد D15
کد D14
کد D14

ثبت پرسش